2009 01 30

Milane – antausis „Olympiacos“

Ketvirtadienį baigėsi pirmasis Eurolygos TOP 16 etapo turas, sužaistos penkerios rungtynės. Jose savo varžovus nesunkiai įveikė Maskvos CSKA su Ramūnu Šiškausku bei Atėnų „Panthinaikos“ su Šarūnu Jasikevičiumi. Didžiausias turo netikėtumas užfiksuotas Milane, kur vietos „Armani Jeans“ su Mindaugu Katelynu įveikė žvaigždžių perpildytą Pirėjo „Olympiacos“.
Ketvirtadienį Eurolygoje sužaisti penki mačai.
Ketvirtadienį Eurolygoje sužaisti penki mačai. / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Eurolyga
AFP/„Scanpix“ nuotr./„CSKA“  – „Ulker“
AFP/„Scanpix“ nuotr./„CSKA“ – „Ulker“

Eurolygos čempionų titulą ginantis Maskvos CSKA klubas, kuriame rungtyniauja Ramūnas Šiškauskas, pergalingai pradėjo Eurolygos TOP 16 varžybas. CSKA svečiuose 66:48 (20:12, 21:13, 8:13, 17:10) įveikė Stambulo „Fenerbahce-Ulker" krepšininkus.

Prieš ketvirtą kėlinį maskviečiai sukaupė 11 taškų pranašumą (49:38), o pergalę įtvirtino spurtu 10:0 (59:40), po kurio Turkijos čempionai rusams jau nesipriešino.

R.Šiškauskas buvo rezultatyviausias nugalėtojų gretose. Lietuvis aikštėje praleido 32 minutes ir per jas pelnė 14 taškų (3/8 dvitaškių, 2/6 tritaškių, 2/4 baudų), atkovojo bei perėmė po kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo varžovo metimą, išprovokavo 6 pražangas, suklydo ir prasižengė po 2 kartus.

Terrence'as Morrisas (10 atk. kam.) pridėjo 12, Viktoras Khryapa – 11, Zoranas Planiničius – 9 taškus.

Pralaimėjusiems Gordanas Giričekas surinko 13 taškų, Semihas Erdenas (11 atk. kam.) pridėjo 8, Oguzo Savo sąskaitoje – 6 taškai.

AFP/„Scanpix“ nuotr./„Panathinaikos“ – „Partizan“

Pergalingai TOP 16 varžybas pradėjo ir Atėnų „Panathinaikos“ su Šarūnu Jasikevičiumi. Namuose jie 81:63 (22:23, 14:18, 19:11, 26:11) palaužė Belgrado „Partizan“ krepšininkus.

Taiklūs metimai, kurių vien per pirmą kėlinį serbai pataikė net septynis, leido „Partizan“ krepšininkams pirmoje rungtynių dalyje diktuoti sąlygas – 36:41.

Antrojoje rungtynių pusėje aikštės šeimininkai perėmė iniciatyvą ir prieš ketvirtą kėlinį jau buvo priekyje – 55:52. 34-ą minutę Nikola Pekovičius baudų metimais padidino skirtumą iki 9 taškų (63:54), tačiau netrukus Š.Jasikevičius, ironiškai įvertinęs teisėjų jam skirtą ketvirtą pražangą, buvo nubaustas technine pražanga ir privalėjo baigti rungtynes. Tiesa, PAO sėkmingai vertėsi ir be lietuvio. Galingai sužaidę rungtynių pabaigą Graikijos čempionai šventė pergalę rezultatu 81:63.

Š.Jasikevičius aikštėje praleido 10 minučių ir per jas pelnė 6 taškus (3/5 dvitaškių, 0/1 tritaškių) bei prasižengė 5 kartus.

Nesustabdomai nugalėtojų gretose žaidė 26 taškus surinkęs Nikola Pekovičius (14/15 baudų). Vassilis Spanoulis pridėjo 15, Stratas Perperoglu – 9 taškus.

Pralaimėjusiesiems Novica Veličkovičius surinko 13 taškų, Stephane Lasme (5 kl.) pridėjo 12 taškų, Urošo Tripkovičiaus sąskaitoje – 10 taškų.

AFP/„Scanpix“ nuotr./„Armani Jeans“ – „Olympiacos“

Milano „Armani Jeans“ (Italija) ekipa su Mindaugu Katelynu namuose 76:74 (23:20 19:12 20:21 14:21) nugalėjo Pirėjo „Olympiacos“ (Graikija) komandą.

Visas rungtynes pranašumas ir iniciatyva priklausė aikštelės šeimininkams. Svečiai nenuleido rankų ir sugebėjo pasivyti varžovus. Likus žaisti minutę N.Vujčičius sumetė abi baudas ir „Olympiacos“ grėsmingai priartėjo – 70:71. Italijos klube iniciatyvos ėmėsi M.Hallas: pelnė du taškus ir grąžino 3 taškų pranašumą „dizaineriams“ – 73:70. Graikijos vicečempionai atsakė dvitaškiu – 72:73. Pirėjo krepšininkai griebėsi pražangų taktikos, tačiau „Armani Jeans“ žaidėjų rankos nedrebėjo. P.Sow bei J.Thomasas realizavo baudos metimus ir užtikrino pergalę Italijos klubui.

M.Katelynas per 11 žaidimo minučių taškų nepelnė (0/1 tritaškiai, 0/2 baudos metimai), tačiau atkovojo 2 kamuolius ir atliko rezultatyvų perdavimą.

Nugalėtojams Dawidas Hawkinas ir Luca Vitalis įmetė po 15 taškų, Jobey Thomasas – 14, Mike'as Hallas 13 taškų.

Buvęs Vilniaus „Lietuvos ryto“ įžaidėjas Hollisas Price'as, kuris debiutavo „Armani Jeans“ gretose, aikštelėje praleido 23 minutes, per jas surinko 5 taškus (0/1 dvitaškiai, 1/5 tritaškiai, 2/2 baudos metimai), atkovojo 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, tačiau suklydo 3 kartus ir aikštelę paliko surinkęs minus 2 naudingumo balus.

Pralaimėjusiems Georgias Printezis pelnė 22 taškus, Nikola Vujčičius pridėjo 10 taškų.

Naujausias „Olympiacos“ pirkinys Jannero Pargo per 20 minučių įmetė 5 taškus (1/2 dvitaškiai, 1/4 trtitaškiai, 0/2 baudos metimai, 2 atk. kam. 2 rez. perd.)

AFP/„Scanpix“ nuotr./„Maccabi“ – „Alba“

Tel Avivo „Maccabi“ (Izraelis) ekipa namuose 96:65 (27:20 22:12 19:10 28:23) sutriuškino Berlyno „Alba“ (Vokietija) krepšininkus.

Nugalėtojams Lioras Eliyahu pelnė 22 taškus (8 atk. kam.), D'oras Fischeris – 21 (8 atk. kam.), Omri Casspis – 12, Dee Brownas bei buvęs žalgirietis Marcusas Brownas (27 min. 4/4 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai, 0/1 baudos metimai, 3 atk. kam. 4 rez. perd.) įmetė po 11 taškų.

Pralaimėjusiems Immanuelis McElroy surinko 17 taškų, Ansu Sesay – 15, Julius Jenkinsas pridėjo 14 taškų.

AFP/„Scanpix“ nuotr./„Lottomatica“ – „Unicaja“

Romos „Lottomatica“ (Italija) ekipa namuose 75:88 (14:26 20:22 22:23 19:17) nusileido Malagos „Unicaja“ (Ispanija) komandai.

Nugalėtojams Marcusas Haislipas pelnė 22 taškus, Boniface'as N'dongas – 15, Thomasas Kelati 13 taškų.

Pralaimėjusiems Ibrahimas Jaaberas įmetė 12 taškų, Rodrigas De La Fuente ir Primožas Brezecas pridėjo po 11 taškų, Jacopo Giachetti sąskaitoje – 10 taškų.