2012 02 29 /22:14

„Top 16“ etapas liko tuščias: rungtynėse dėl garbės „Žalgiris“ nusileido „Bennet“ – 71:77

Kauno „Žalgiriui“ nepavyko trinktelėti durimis. Aleksandro Trifunovičiaus auklėtiniai žygį Eurolygoje baigė dar vienu pralaimėjimu ir „Top 16“ etape liko be pergalių džiaugsmo. Rungtynėse dėl garbės Lietuvos čempionai trečiadienį ir namuose neperkando Kantu „Bennet“ riešuto – 71:77 (23:18, 12:21, 15:11, 21:27).
„Žalgiris“ liko be pergalės džiaugsmo „Top 16“ etape. / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Dar praėjusią savaitę apmaudžiu pralaimėjimu Tel Avive „Maccabi“ klubui visus šansus patekti į Eurolygos ketvirtfinalį praradęs „Žalgiris“ H grupėje finišavo paskutinis. Ir taip trečią sezoną iš eilės „Top 16“ etape.

Ambicingą sudėti prieš sezoną surinkę „Žalgirio“ vadovai komandai kėlė tikslą patekti į Eurolygos finalo ketvertą, tačiau permainų trenerių štabe sujauktas komandos sezonas baigėsi nepravėrus ir kol kas Kauno klubui nepažįstamo ketvirtfinalio etapo durų.

Su 0 pergalių „Top 16“ etape „Žalgiris“ finišavo trečią kartą istorijoje – anksčiau taip nutiko 2005 ir 2006 metais.

Mačas Kaune jokios reikšmės neturėjo ir „Bennet“. Italijos vicečempionai H grupėje negalėjo aplenkti Tel Avivo „Maccabi“ ir „Barcelona“ klubų. Jų tarpusavio mače trečiadienį Barselonoje 70:67 laimėjo šeimininkai.

Tačiau „Bennet“ nenutraukė tradicijos, besitęsiančios nuo 1980 metų – laimėjo jau visus keturis tarpusavio mačus su „Žalgiriu“. Šį sezoną Italijoje Lietuvos čempionai apmaudžiai pralaimėjo 78:79, prieš tai iššvaistę dviženklę persvarą.

Neapgynė ir garbės

Atsisveikinti su Eurolyga pilna „Žalgirio“ arena nesusirinko – iš 15 tūkst. vietų neužpildyta liko apie trečdalis. Galbūt todėl „Bennet“ mačo pradžioje kinkų nedrebino – Italijos vicečempionai smeigė du tritaškius iš eilės iš šovė į priekį (2:8).

Pabėgti svečiams neleido „Žalgirio“ aukštaūgiai (8:8). Netrukus nuo suolo pakilo Marko Popovičius, kuris iš karto pratęsė rekordinę savo seriją. Kroatas bent vieną tritaškį Eurolygoje įmeta jau 36 mačą iš eilės! Šeimininkai perėmė iniciatyvą (18:12).

Sėkmingai į žaidimą įsiliejo ir Robertas Javtokas, kuris tik antrą kartą šį sezoną Eurolygoje mačą pradėjo ne starto penkete. Po pirmojo kėlinio „Žalgiris“ pirmavo (23:18).

Lietuvos čempionų problemos prasidėjo antrajame kėlinyje, kai užgeso jų puolimo variklis. A.Trifunovičiaus auklėtiniai daugiau nei keturias minutes kentė taškų badą ir Manučaro Markoišvilio tritaškius dūrius. Gruzinas per pusę rungtynių pakartojo karjeros rezultatyvumo rekordą Eurolygoje – 19 taškų. Vien per antrąjį kėlinį gynėjas įmetė net 16 taškų.

„Bennet“ spurtavo 11:0 ir perėmė iniciatyvą (23:29). Italai, kurie antrąjį kėlinį Kaune laimėjo 21:12, pirmavo ir prieš didžiąją pertrauką (35:39).

Pavyti varžovus „Žalgiriui“ pavyko trečiojo kėlinio viduryje, kai pirmuosius taškus pelnė lyderis Sonny Weemsas (44:44). Lygu buvo ir po trijų kėlinių (50:50).

Ketvirto kėlinio viduryje S.Weemsas ir M.Popovičius pridėjo po tritaškį (60:56), o „Žalgiris“, atrodė, ruošėsi išpildyti sirgaliams pažadą nuvylusį sezoną Eurolygoje užbaigti pergale. Nepavyko.

Ne pirmą kartą šį sezoną „Žalgiris“ vėl užsikirto lemiamu momentu, pralaimėjo atakarpą 0:11 ir rungtynes (62:67). Šeimininkai dar bandė gelbėtis pražangomis, tačiau karjeros rungtynes sužaidusio M.Markoišvilio ranka nedrebėjo.

Gruzinas, kuris šį sezoną iki tol daugiausia Eurolygoje buvo įmetęs 12 taškų, o karjeroje – 19, „Žalgirio“ gynybai tapo neįmenama mįsle – 32 taškai (4/7 dvit., 5/10 trit., 9/9 baud., 35 naud. bal.).