Naudingiausiu Eurolygos krepšininku tapo serbas Nenadas Krstičius

Naudingiausiu Eurolygos devintojo turo krepšininku tapo Jono Kazlausko auklėtinis Maskvos CSKA klube serbas Nenadas Krstičius. Geriausių savaitės žaidėjų penketuke Lietuvos atstovų nėra.
Nenadas Krstičius
Nenadas Krstičius / AFP/„Scanpix“ nuotr.

28-eriū metų 213 cm ūgio N.Krstičius šią savaitę surinko 31 naudingumo balą, o CSKA namuose užtikrintai 91:75 parklupdė Eurolygos čempionus Atėnų „Panathinaikos“ krepšininkus.

Aukštaūgis per 28 minutes įmetė 17 taškų (4/9 dvit., 9/10 baud.), atkovojo 12 kamuolių, išprovokavo 8 pražangas, bet užsidirbo bloką ir kartą pažeidė taisykles.

Nedaug nuo N.Krstičiaus atsiliko 30 naudingumo balų surinkęs ir antrą savaitę iš eilės tarp penkių geriausių žaidėjų patekęs Nikola Mirotičius.

20 metų 209 cm ūgio Madrido „Real“ puolėjas per aikštėje praleistas 30 minučių įmetė 21 tašką (4/5 dvit., 1/2 trit., 10/10 baud.), atkovojo 8 kamuolius, išprovokavo 6 varžovų pražangas ir 3 sykius pats prasižengė. Jo atstovaujamas „karališkasis“ klubas be didesnio vargo susitvarkė su Belgrado „Partizan“ krepšininkais.

Trečioje vietoje žengia „Barcelonos“ legionierius Erazemas Lorbekas. 27-erių metų 210 cm ūgio aukštaūgis iš Slovėnijos rungtynėse prieš Sienos „Montepaschi“, kurias katalonai pralaimėjo, žaidė 26 minutes. Krepšininkas per šį laiką pelnė 22 taškus (8/11 dvit., 0/1 trit., 6/6 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, išprovokavo 6 varžovų pražangas, bet gavo bloką ir 2 kartus pažeidė taisykles. E.Lorbekas surinko 29 naudingumo balus.

Laipteliu žemiau žengia N.Krstičiaus komandos draugas Viktoras Khryapa, savo sąskaitoje turintis 28 naudingumo balus. 29-erių metų 206 cm ūgio CSKA puolėjas per 29 minutes surinko 16 taškų (4/5 dvit., 1/1 trit., 5/5 baud.), atkovojo 7 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, privertė varžovus 4 kartus prasižengti, tačiau kartą suklydo ir 3 sykius prasižengė.

Penktoje pozicijoje rikiuojasi 25 naudingumo balus surinkęs Lioras Eliyahu. 26-erių metų 207 cm ūgio Tel Avivo „Maccabi“ puolėjas ant parketo praleido 29 minutes. Žydas pelnė 16 taškų (8/11 dvit., 0/1 baud.), sugriebė 9 atšokusius kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 3 pražangas, bet prarado 2 kamuolius ir 3 sykius pažeidė taisykles. Puolėjo atstovaujama ekipa namuose sutriuškino Stambulo „Anadolu Efes“ klubą.