2013 01 20 /21:00

Nauji žaidėjai, nauji pergalių vėjai: VTB Jungtinėje lygoje „Lietuvos rytas“ nugalėjo „Unics“ 87:80

Pirmą kartą šiemet Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai pajuto pergalės skonį. VTB Jungtinės lygos rungtynėse, naujokais Miltu Palacio ir Tomislavu Zubčičiu pasipildžiusi ekipa, įveikė Kazanės „Unics“ klubą.
Miltonas Palacio
Miltonas Palacio / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

6 pergales ir 6 pralaimėjimus savo sąskaitoje turintys vilniečiai A grupėje namuose „Unics“ (8-4) palaužė po intriguojančios kovos ir alinančio ketvirtojo kėlinio – 87:80 (23:24 25:19 14:19 25:18).

Tritaškių salvę itin reikiamu momentu paleidę vilniečiai šia pergale nutraukė dviejų iš eilės pralaimėjimų seriją. Šiose rungtynėse „Lietuvos ryto“ gerbėjai išvydo ne tik karštą kovą, tačiau pamatė ir du klubo naujokus – M.Palacio ir T.Zubčičių.

***

„Lietuvos rytas“ rungtynes pradėjo tokiu startiniu penketu: Nemanja Nedovičius, Renaldas Seibutis, Simas Buterlevičius, Tomislavas Zubčičius ir Predragas Samardžiskis.

„Lietuvos ryto“ krepšininkų startas pažymėtas klaida. Netrukus varžovai pataikė dvitaškį, tačiau R.Seibutis skirtumą išlygino – 2:2. Apsiginti aikštės šeimininkams nepavyko ir „Unics“ vėl įgijo nežymų pranašumą – 4:2. Netrukus svečiai galėjo padidinti atotrūkį, tačiau Ch.Eidsonas sužingsniavo.

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./Miltonas Palacio
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Miltonas Palacio

Sužaidus tris minutes po Ch.Eidsono reido svečiai pirmavo 9:5, tačiau kitoje atakoje taikliai atakavo N.Nedovičius. Varžovai atsakė taškais, tačiau vilniečiai netylėjo – jie  pasileido į priekį, kur S.Babrauskas pelnė tris taškus – 10:11. Sužaidus keturias minutes ir 20 sekundžių rezultatas buvo 12:12 ir po R.Seibučio taškų vilniečiai pirmą kartą išsiveržė į priekį – 14:12.

Po dar vieno S.Babrausko tritaškio „Lietuvos rytas“ pirmavo 17:14, tačiau „Unics“ komanda pabėgti vilniečiams leisti nenorėjo. Netrukus skirtumą svečiai ištirpdė iki 16:17 ir turėjo progą persversti rezultatą, tačiau aikštės šeimininkai apsigynė. Atsakomojoje atakoje M.Palacio prametė pirmąjį savo metimą, o  svečiai šįkart nepasigailėjo šeimininkų ir išsiveržė 20:17. Kėlinys baigėsi svečiams pirmaujant 24:23.

Antrąjį kėlinį vilniečiai pradėjo kibiai. Netrukus prasižengė J.Blūmas ir tai išmušė varžovus iš vėžių. Šie mėgindami per naujo surengti ataką prarado kamuolį ir šeimininkai pasileido į priekį, kur užbaigti atakos taškais nesugebėjo. Varžovai atsakomojoje atakoje taip pat tylėjo ir „Lietuvos ryto“ sirgaliai netrukus pašoko ir plojo – J.Blūmas pataikė tritaškį – 26:24.

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./Komandos aokėjos
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Komandos šokėjos

Netrukus varžovai rezultatą išlygino – 26:26. Komandos apsikeitė keletu rezultatyvių atakų, o savo pirmuosius taškus pelnęs M.Palacio skirtumą išlygino – 30:30. E.Bendžius įpusėjus antrajam kėliniui nepabijojo mesti tritaškio, netoliese esant varžovui ir „Lietuvos ryto“ komandą išvedė į priekį – 36:34, tačiau apsiginti šeimininkams nepavyko ir skirtumo nebeliko – 36:36.

Sužaidus šešias minutes N.Nedovičius taikliai atakavo nuo baudų metimo linijos ir „Lietuvos rytas“ išsiveržė 42:36, tačiau netrukus varžovai atsakė taškais – 39:42. Antrasis kėlinys baigėsi „Lietuvos ryto“ komandai pirmaujant 48:43.

Trečiojo kėlinio starte „Uniks“ sumažino skirtumą iki 45:48. Netrukus T. Zubčičius prametė dvitaškį, tačiau Ch. Eidsonui atsakyti nepavyko – jis atakavo nuo trijų taškų linijos. Šeimininkams taikliai atakuoti nepavyko ir varžovai skirtumą sumažino iki 47:48. Pajutę, kad varžovai lipa ant kulnų, vilniečiai sugebėjo pelnyti taškus – 50:47.

Įpusėjus nerezultatyviam kėliniui „Uniks“ komandoje N. Šabalkinas taikliai atakavo nuo baudų metimo linijos ir skirtumą sumažino iki 49:50. Sužaidus šešias minutes „Uniks“ persverė rezultatą – K. MacCarty pataikė tritaškį – 52:51. Netrukus D. Ivanovas pataikė vieną baudos metimą, tačiau netrukus Ch. Eidsonas atakavo taikliai – 54:51. Baigiantis kėliniui „Lietuvos ryto“ naujokas M. Palacio išlygino rezultatą – 62:62.

Ketvirtajame kėlinyje M.Palacio turėjo progą išvesti vilniečius į priekį, tačiau nepataikė iš po krepšio. Varžovai atakos metu nesugebėjo suregzti nieko vaisingo, tačiau tuo „Lietuvos rytas“ nepasinaudojo. Sužaidus minutę „Siemens“ arenoje nuaidėjo nusivylimo atodūsis – „Unics“ išsiveržė į priekį – 64:62. Netrukus M.Chatmanas skirtumą padidino – 67:62. Vilniečių nesėkmių seriją nutraukė D.Ivanovas – 64:67.

Sužaidus beveik keturias minutes R.Seibutis pelnė du taškus su pražanga – 68:71. R.Seibutis taip pat realizavo baudos metimą – 69:71, tačiau „Unics“ komandą pastangas nubraukė tritaškiu – 74:69. Sirgalius pašokti privertė N.Nedovičius, kurio tritaškis vilniečius išvedė į priekį – 75:74. Netrukus varžovai rezultatą išlygino – 75:75.

Sužaidus pustrečios minutės R.Seibutis pataikė dvitaškį – 77:75. Netrukus N.Nedovičius prasižengė ir M. Chatmanas pataikė baudos metimą – 76:77. „Lietuvos ryto“ komanda neatsakė taškais ir varžovai persverė rezultatą – 78:77. Tuomet „Lietuvos ryto“ ekipa paleido du tritaškius ir išsiveržė į priekį 83:78. Netrukus varžovai ėmė klysti ir aikštės šeimininkai iškovojo pergalę 87:80.

„Lietuvos rytas“: S.Babrauskas (4/7 tritaškiai) 18, R.Seibutis (7/12 dvitaškiai) 17, N.Nedovičius 15, P.Samardžiskis (8 atk. kam.) 12, D.Ivanovas (4/6 dvitaškiai, 10 atk. kam.) 11, J.Blūmas (3 rez. perd.) 7, M.Palacio (3 rez. perd.) 4, E.Bendžius 3 D.Dulkys, T.Zubčičius (5 atk. kam.) ir A.Jomantas taškų nepelnė.

„Unics“: N.Shabalkinas 15, M.Chatmanas ir Ch.Eidsonas (5/8 dvitaškiai, 5 atk. kam., 4 rez. perd.) po 14, I.Voukioukas 13, K.Kaimakoglou 11, K.McCarty 7.