2013 10 02

LKL: „Prienai“ čempionatą pradėjo pergale prieš „Lietkabelį“

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionato karuselė įsuka vis daugiau pirmenybių dalyvių. Trečiadienį naująjį sezoną pergalingai pradėjo „Prienų“ ekipa 88:77 (24:27, 20:15, 20:21, 24:14) nugalėjusi Panevėžio „Lietkabelį“.
Robertas Grabauskas
Robertas Grabauskas / „Lietkabelio“ nuotr.

Panevėžio „Lietkabelio“ ekipa sėkmingiau pradėjo rungtynes ir po pirmojo kėlinio pirmavo 27:24. Tačiau antrąjį kėlinį penkiais taškais pavyko laimėti „Prienų“ ekipai, kuri prieš didžiają pertrauką jau pirmavo 44:42. Trečiajame kėlinyje žaidimas visai išsilygino komandos išlaikė intrigą. Prieš paskutinį ketvirtį Prienų komanda pirmavo tik vienu tašku 64:63. Tačiau „Lietkabelis“ nepasinaudojo šansu iškovoti pirmąją pergalę čempionate ir prastai sužaidęs paksutinį kėlinį nusileido net dešimčia taškų 77:88.

Rezultatyviausiai šiose rungtynėse Prienų ekipoje žaidė 19 taškų pelnęs Gintaras Kadžiulis. 17 taškų įmetė ir 5 kamuolius atkovojo Dainius Šalenga.

Panevėžio ekipoje net 25 taškus surinko A.Benettas, 16 taškų pridėjo J.Gintvainis.

Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai iš praėjusio sezono sudėties išsaugojo tik tris krepšininkus – Darių Griškėną, Žygimantą Šimonį bei Luką Aukštikalnį. Ekipą papildė trys legionieriai iš JAV – Parrishas Brownas, Tony Bennetas bei Ryanas Olanderis.

Prie klubo senbūvių legionierių prisijungė jaunimo būrys – Mantas Kazonas, Mantas Virbalas, Robertas Grabauskas, Jokūbas Gintvainis bei Gediminas Žalalis. „Lietkabelis“ turi ir naująjį vyriausiąjį trenerį, juo tapo praėjusį sezoną su KK „Trakų“ ekipa Regionų krepšinio lygos (RKL) čempionais tapęs Gintautas Vileita.

Tarpsezoniniu atsinaujinęs „Lietkabelis“ spėjo sužaisti ir eilę draugiškų rungtynių. Paskutiniame išbandyme – keturių klubų draugiškame R.Sargūno taurės turnyre panevėžiečiai užėmė trečiąją vietą.