2012 04 06

NBA: „Bulls“ susidorojo su „Celtics“, „Magic“ pralaimėjo penktą kartą iš eilės

Pergalę NBA pirmenybėse po dviejų nesėkmių iš eilės iškovojo Čikagos „Bulls“ (43/13) komanda, namuose 93:86 (18:22, 20:27, 29:17, 26:20) susitvarkiusi su Bostono „Celtics“ (30/24) krepšininkais.
Carlosas Boozeris ir Kevinas Garnettas
Stanas Van Gundy ir Dwightas Howardas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 NBA

Ilgą laiką nei viena komanda nesugebėjo įgyti solidžios persvaros. „Celtics“ klubas antrojo kėlinio pabaigoje spurtuotavo 0-8 ir pirmą kartą susikrovė dviženklį pranašumą – 36:49.

Tačiau dar trečiojo kėlinio viduryje aštuonis „sausus“ taškus iš eilės surinko Čikagos krepšininkai, taip sumažindami savo atsilikimą iki minimumo – 55:56. Galiausiai ketvirčio pabaigoje Luolas Dengas pataikė abu baudos metimus, taip išvesdamas į priekį „Bulls“ – 67:66.

Ketvirtame kėlinyje L.Dengas surinko net aštuonis taškus iš eilės ir jo vedina Čikagos komanda pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą – 91:81. Per likusias dvi minutes „Celtics“ šiek tiek sumažino atsilikimą, tačiau mačo eigos nebepakeitė.

„Bulls“ šiose rungtynėse vis dar vertėsi be naudingiausio praėjusio sezono NBA žaidėjo Derricko Rose'o, kuris praleido jau 12 susitikimų dėl kirkšnies traumos. Čikagos ekipa per šį laikotarpį iškovojo 8 pergales ir patyrė 4 nesėkmes.

Prieš tai šešias rungtynes dėl čiurnos traumos praleidęs Ray Allenas vos penktąsias karjeros rungtynes pradėjo ne startiniame penkete, o nuo atsarginių suolo.

„Bulls“: Luolas Dengas 26 (9/17 dvit., 0/4 trit., 8/8 baud., 6 atk. kam., 3 rez. perd.), Joakimas Noah 17 (5/6 dvit., 9 atk. kam.), C.J.Watsonas 15 (8 rez. perd.), Carlosas Boozeris 12 (14 atk. kam.), Richardas Hamiltonas 9.

„Celtics“: Pualas Pierce'as 22 (5/14 dvit., 3/7 trit., 3/5 baud., 8 atk. kam., 4 rez. perd.), Brandonas Bassas 15, Ray Allenas 14, Kevinas Garnettas 12 (5/16 dvit., 14 atk. kam.), Rajonas Rondo 10 (12 rez. perd.).

Scanpix/AP nuotr./Stanas Van Gundy ir Dwightas Howardas
Stanas Van Gundy ir Dwightas Howardas

Eilinė „Magic“ nesėkmė

Jau penktą pralaimėjimą iš eilės NBA pirmenybėse patyrė Orlando „Magic“ (32/23) komanda, namuose 80:96 (21:23, 23:33, 17:20, 19:20) neatsilaikiusi prieš Niujorko „Knicks“ (28/27) krepšininkus.

Pirmą kėlinį abi komandos kovojo taškas į tašką, tačiau antrame įsisiautėjo „Knicks“ snaiperiai – po trijų iš eilės tolimų šūvių Niujorko klubas buvo priekyje jau dviženkle persvara – 26:37. Kėlinį taikliu metimu užbaigė Carmelo Anthony, taip dar labiau padidindamas „Knicks“ persvarą – 41:56.

Orlando krepšininkai mėgini po truputį mažinti atsilikimą, tačiau jiems nesisekė ir ketvirtojo kėlinio pradžioje komandas skyrė jau beveik dvidešimt taškų – 61:80. Netrukus buvo pasiekta ir ši riba, o „Magic“ net negalėjo pagalvoti apie pergalę.

Pastaruoju metu netyla kalbos, jog „Magic“ lyderis Dwightas Howardas nori, jog iš komandos būtų atleistas Stanas Van Gundy. Pasak pačio specialisto, šiuo metu reikia koncentruotis ne į kalbas, o į  žaidimo gerinimą.

„Mano darbo saugumas šiuo metu nėra labai svarbus dalykas. Ko nori Howardas taip pat nėra svarbu. Svarbiausia yra ne koncentruotis į gandus, o tapti geresne komanda. Man nepatinka, kad jau kelias rungtynes iš eilės žaidžiame siaubingai“, – tikino specialistas.

Man nepatinka, kad jau kelias rungtynes iš eilės žaidžiame siaubingai, sakė „Magic“ treneris

Lyg tyčia D.Howardas sužaidė vienas blankiausių sezono rungtynių. Amerikietis per 40 minučių įmetė 8 taškus (4/8 dvit., 0/3 baud.), atkovojo 8 kamuolius, blokavo 3 metimus, po 5 sykius suklydo ir prasižengė.

„Mums pavyko išstumti Howardą toliau nuo krepšio ir sukaustyti jį gynyboje – “centras„ neturėjo nei vieno lengvo metimo. Buvome nusivylę po pralaimėjimo Indianoje, tad turėjome šiandien švęsti pergalę. Didžiuojuosi savo komandos draugais“, – kalbėjo svariai prie D.Howardo stabdymo prisidėjęs Tysonas Chandleris.

„Magic“: Jasonas Richardsonas 16 (2/9 trit.), Glenas Davisas 15 (7 atk. kam.), Vonas Waferis 13 (2/2 trit.), Jameeras Nelsonas (3/6 trit., 5 rez. perd.) ir J.J.Redickas po 10.

„Knicks“: Carmelo Anthony 19 (8 atk. kam.), J.R.Smithas (9 rez. perd.) ir Tony Douglasas (6 rez. perd.) po 15, Tytsonas Chandleris 12 (6/9 dvit., 12 atk. kam.), Landry Fieldsas 10.