2012 01 02

NBA: „Heat“ ir „Bulls“ pasityčiojo iš varžovų, „Raptors“ išleido pergalę

Majamio „Heat“ (5 perg. ir 0 pral.) klubas ima šeimininkauti NBA lygoje. Trijų superžvaigždžių vedama komanda sekmadienį namuose net 129:90 (33:15, 32:22, 27:27, 37:26) sutraiškė Šarlotės „Bobcats“ (1 ir 3) ir pirmą kartą per visą klubo istoriją sezoną pradėjo 5 pergalėmis iš eilės.
„Heat“ lyderiai Dwyane'as Wade'as, Chrisas Boshas ir LeBronas Jamesas ketvirto kėlinio pabaigoje laiką leido ant atsarginių žaidėjų suolelio. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Heat“ pirmavo nuo pirmos iki paskutinės minutės, o ketvirtajame kėlinyje šeimininkų pranašumas siekė ir 46 taškus (115:69). Laimėjusi 39 taškų skirtumu „Heat“ tik tašku atsiliko nuo trečios didžiausios pergalės per klubo istoriją.

Verta pažymėti, jog vos prieš keletą dienų Šarlotėje „Heat“ ekipa „Bobcats“ įveikė tik po paskutinę sekundę pataikyto Dwyane'o Wade'o metimo (96:95).

„Heat“: Chrisas Boshas 24 taškus (10 atk. kam.), Dwyane'as Wade'as 22, LeBronas Jamesas (9 atk. kam.), Mario Chalmersas ir Norrisas Cole'as (9 rez. perd.) – po 16.

„Bobcats“: D.J.White'as surinko 21, Kemba Walkeris 17, Derrickas Brownas 14.

„Bulls“ sutrypė „Grizzles“

Dar įspūdingesnę pergalę iškovojo Čikagos „Bulls“ (4 ir 1), kuri pirmosiose šio sezono rungtynėse namuose net 104:64 pažemino Memfio „Grizzlies“ (1 ir 3) krepšininkus.

40 taškų praraja komandas skyrė jau trečiajame kėlinyje (72:32), o didžiausia „Bulls“ persvara siekė 46 taškus (80:34, 104:58).

Abiem klubams nepavyko išvengti traumų. „Bulls“ naujokas Richardas Hamiltonas susižeidė čiurną, C.J.Watsonas – alkūnę, o „Grizzlies“ lyderis Zachas Randolphas pirmajame kėlinyje susimušė kelį.

„Bulls“: Carlosas Boozeris (11 atk. kam.) ir Ronnie Breweris – po 17, Derrickas Rose'as 16, Luolas Dengas 11.

„Grizzlies“: Joshas Davisas ir Samas Youngas – po 10, Marcas Gasolis 8 (10 atk. kam.).

„Clippers“ nutraukė „Trail Blazers“ pergalių seriją

Pirmąją sezono nesėkmę sekmadienį patyrė Portlando „Trail Blazers“ (3 ir 1) ekipa, išvykoje 93:88 neprilygusi Los Andželo „Clippers“ (2 ir 2) krepšininkams.

Po „Trail Blazers“ nesėkmės NBA lygoje liko tik dvi komandos, dar nepralaimėjusios šiame sezone – „Heat“ ir Oklahomos „Thunder“ (po 5 pergales).

Prieš ketvirtą kėlinį „Clippers“ pirmavo saugia 17 taškų persvara (69:52), tačiau „Trail Blazers“ nepasidavė ir paskutinę minutę priartėjo metimo atstumu (90:88). Tačiau iniciatyvos ėmėsi Chrisas Paulas. „Clippers“ naujokas pelnė dvitaškį, o vėliau privertė suklysti varžovus ir padovanojo pergalę šeimininkams.

„Clippers“: Blake'as Griffinas 20 (10 atk. kam.), Caronas Butleris 19, Chrisas Paulas 17 (7 rez. perd.) ir Mo Williamsas 13.

„Trail Blazers“: Jamalas Crawfordas 23, Lamarcusas Aldridge'as 19 (9 atk. kam.) ir Nicolas Batumas 15 (8 atk. kam.).

Apmaudi „Raptors“ nesėkmė

Be sveikstančio Lino Kleizos vis dar rungtyniaujanti Toronto „Raptors“ ekipa (1 ir 3) sekmadienį patyrė apmaudžią nesėkmę, kai svečiuose 96:102 (27:18, 25:29, 29:23, 15:32) nusileido Orlando „Magic“ (4 ir 1) klubui.

Ketvirtajame kėlinyje „Raptors“ dar tvirtai laikė mačo vadžias savo rankose (87:74), tačiau pralaimėjo atkarpą net 2:20 ir atsitiesti nebepajėgė.

„Magic“: Ryanas Andersonas 24, J.J.Redickas 21, Dwightas Howardas 19 (15 atk. kam.), Hidayetas Turkoglu 15..

„Raptors“: Andrea Bargnani 28 (8 atk. kam.), Jose Calderonas 18 (13 rez. perd.), DeMaras DeRozanas 17.

Rajonas Rondo atliko trigubą dublį

Vienintele be pergalių šio sezono NBA lygoje lieka Vašingtono „Wizards“ (0 ir 4) komanda, kuri namuose 86:94 turėjo pripažinti Bostono „Celtics“ (2 ir 3) pranašumą.

Svariausiai prie „Celtics“ pergalės prisidėjo įžaidėjas Rajonas Rondo, atlikęs aštuntąjį karjeroje trigubą dublį – 18 taškų, 11 atkovotų kamuolių ir 14 rezultatyvių perdavimų.

„Celtics“: Kevinas Garnettas 24 (9 atk. kam.), Rajonas Rondo 18 (14 rez. perd., 11 atk. kam.), Ray Allenas 13 ir Paulas Pierce'as 9.

„Wizards“: Johnas Wallas 19 (8 rez. perd., 7 atk. kam.), Nickas Youngas 18, JaVale'as McGee 16 (14 atk. kam.) ir Andray Blatche'as 10.

Kaip jau rašėme, kituose sekmadienį vykusiose susitikimuose Denverio „Nuggets“ 99:90 palaužė Los Andželo „Lakers“, o Minesotos „Timberwolves“ 99:82 sutriuškino NBA čempionę Dalaso „Mavericks“.