2015 04 18

NBA ketvirtfinalis: blankus Jonas Valančiūnas ir „Raptors“ pralaimėjimas

NBA Rytų konferencijos ketvirtfinalio serijoje šeštadienio vakarą pirmąją pergalę iškovojo „Washington Wizards“ krepšininkai. Jie po pratęsimo 93:86 palaužė „Toronto Raptors“ su blankiai rungtyniavusiu Jonu Valančiūnu. Nors reguliariojo sezono metu tarpusavio rungtynėse „Raptors“ šventė tris pergales, atkrintamųjų varžybų spaudimo lietuvio klubas neatlaikė.
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / „Scanpix“/AP nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

„Raptors“ – „Wizards“ 86:93 (23:19, 19:27, 14:19, 26:17, 4:11)

Namuose rungtyniavusiems Toronto krepšininkams vilties teikė pirmasis ir ketvirtasis rungtynių kėliniai, tačiau iki atkrintamųjų rungtynių kokybės pritrūko nemažai.

Po pirmojo kėlinio pirmavę keturiais taškais, antrajame kėlinyje „Raptors“ palūžo ir leido varžovams atitrūkti. Komanda pabudo tik ketvirtajame kėlinyje ir dramatiškai išplėšė pratęsimą. Likus žaisti 25 sekundes, G.Vazquezas pataikė tritaškį ir išlygino rezultatą. J.Wallas prametė iš vidutinio nuotolio ir komandos turėjo žaisti pratęsimą.

Deja, jo metu Toronto ekipai pritrūko parako. Jie pelnė vos keturis taškus ir ketvirtfinalio serijoje atsilieka 0:1.

Jonas Valančiūnas sužaidė 25 minutes, per kurias pelnė 6 taškus (3/7 dvitašk.), atkovojo 8 kamuolius, atliko vieną rezultatyvų perdavimą ir kartą prasižengė.

Pratęsimas: „Raptors“ – „Wizards“ 86:93 (23:19, 19:27, 14:19, 26:17, 4:11)

53 min. W.Porterio dvitaškis įtvirtino Vašingtono ekipos pergalę. D.DeRozanas dar įdėjo kamuolį į krepšį. J.Wallas pataikė iš po krepšio. P.Pierce'as pridėjo du baudos metimus.

51 min. H.Nene dėjimas ir „Wizards“ pirmavo penkiais taškais. „Raptors“ pratęsimo metu taškų dar nepelnė – 82:87.

49 min. P.Pierce'o tritaškis pradėjo pratęsimą – 82:85.

Ketvirtasis kėlinys: „Raptors“ – „Wizards“ 82:82 (23:19, 19:27, 14:19, 26:17)

48 min. A.Johnsonas mažino skirtumą iki trijų taškų. Likus žaisti 25 sekundes, G.Vazquezas pataikė tritaškį ir išlygino rezultatą. J.Wallas prametė iš vidutinio nuotolio ir komandos turėjo žaisti pratęsimą.

47 min. B.Beal pataikė dvitaškį su pražanga ir sugrąžino „Wizards“ penkių taškų pranašumą. G.Vasquezas mažino skirtumą iki trijų taškų. J.Wallas sugrąžino turėtą persvarą – 77:82.

46 min. L.Williamsas tritaškiu sumažino skirtumą iki dviejų taškų – 75:77.

44 min. „Raptors“ sugebėjo sumažinti atsilikimą iki keturių taškų. P.Pattersonas pakeitė J.Valančiūną – 72:76.

42 min. G.Vasquezas pradžiugino sirgalius tritaškius, tačiau pavyti įsibėgėjusius „Wizards“ reiks didesnių pastangų – 68:76.

40 min. J.Valančiūnas pirmą kartą prasižengė prieš M.McCutcheną, o „Raptors“ jau pradėjo skęsti – 59:74.

38 min. Ir vėl sėkmingiau kėlinį pradėjo „Wizards“. J.Valančiūnas gavo bloką nuo D.Goodeno – 59:72.

Trečiasis kėlinys: „Raptors“ – „Wizards“ 56:65 (23:19, 19:27, 14:19)

36 min. Prieš lemiamą ketvirtį Toronto krepšininkai atsiliko 9 taškais. J.Valančiūnas per 18 minučių pelnė 6 taškus, atkovojo 8 kamuolius ir atliko rezultatyvų perdavimą.

34 min. Svečiai toliau išlaikė atstumą ir pirmavo septyniais taškais – 54:61.

30 min. J.Valančiūnas atkovojo jau aštuntąjį kamuolį, bet prametė iš po krepšio. P.Pattersonas pakeitė lietuvį – 50:59.

29 min. J.Valančiūnas atsikovojo dar vieną kamuolį ir iškart jį pasiuntė į krepšį – 50:57.

28 min. J.Valančiūnas atkovojo jau penktąjį kamuolį po varžovų krepšiu. P.Pierce'as toliau dominavo ir savo sąskaitoje jau turėjo 15 taškų – 48:55.

26 min. P.Pierce'as didino „Wizards“ persvarą. Po Nene dvitaškio skirtumas jau buvo aštuoni taškai. J.Valančiūnas atsikovojo kamuolį puolime ir pataikė antrąjį dvitaškį – 44:50.

Antrasis kėlinys: „Raptors“ – „Wizards“ 42:46 (23:19, 19:27)

24 min. J.Valančiūnas per dvi minutes antrajame kėlinyje nieko reikšmingo nuveikti nespėjo. Iš viso per beveik 12 sužaistų minučių jis spėjo pelnyti 2 taškus, atkovoti 4 kamuolius ir atlikti rezultatyvų perdavimą.

20 min. Spurtą surengę Vašingtono krepšininkai persvėrė rezultatą. J.Valančiūnas sugrįžo į aikštę, pakeitęs A.Johnsoną – 38:43.

18 min. Pirmuosius taškus tolimu metimu pelnė P.Pierce'as. M.Gortatas baudos metimais mažino skirtumą iki dviejų taškų – 36:34.

16 min. Jau 10 taškų surinkęs P.Pattersonas didino „Raptors“ persvarą – 34:27.

14 min. Antrajame kėlinyje tęsėsi atkakli kova. J.Valančiūnas komandos draugų žaidimą stebėjo nuo suolo. P.Pattersonas pasižymėjo tritaškiu ir dėjimu gerindamas šeimininkų pozicijas – 30:24.

Pirmasis kėlinys: „Raptors“ – „Wizards“ 23:19

12 min. J.Valančiūnas pirmajame kėlinyje sužaidė 9 minutes ir buvo pakeistas Amiro Johnsono. Lietuvis jau spėjo pelnyti 2 taškus, atkovoti 4 kamuolius ir atlikti rezultatyvų perdavimą.

8 min. J.Valančiūnas pelnė pirmuosius taškus ir padovanojo rezultatyvų perdavimą K.Lowry – 12:9.

6 min. M.Gortatas gavo jau antrą asmeninę pražangą ir sėdo ant suolo. J.Valančiūnas dar kartą nesėkmingai atakavo krepšį, bet kompensavo tai dar vienu atkovotu kamuoliu – 7:5.

4 min. J.Valančiūnas pirmą kartą atakavo krepšį, tačiau jo metimas iš vidutinio nuotolio buvo netikslus, tačiau kitoje aikštės pusėje jis jau nusiėmė trečią kamuolį – 7:3.

2 min. J.Valančiūnas įtrauktas į startinę sudėtį ir rungtynes pradeda dviem atkovotais kamuoliais gynyboje. „Raptors“ pirmavo po T.Rosso dvitaškio ir T.Hansbrougho baudos metimų – 4:0.

Startinis „Raptors“ penketas: Kyle'as Lowry, DeMaras DeRozanas, Terence'as Rossas, Tyleris Hansbroughas ir Jonas Valančiūnas.