2012 03 14

NBA: „Lakers“ prireikė dviejų pratęsimų, „Magic“ pranoko „Heat“ (visi rezultatai, „Top 10“)

Sudėtingą pergalę NBA lygoje iškovojo Los Andželo „Lakers“ (26-16) klubas. Lygių varžovų dvikovoje „Lakers“ išvykoje tik po dviejų pratęsimų 116:111 palaužė Memfio „Grizzlies“ (24-17) ekipos pasipriešinimą.
Patikėjęs, kad gali tapti čempionu su „Magic“ Dwightas Howardas atsisakė išvykti. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Lakers“ ir „Grizzlies“ ekipos lygiai kovėsi ne tik šiose rungtynėse – prieš jas komandų pergalių ir pralaimėjimų santykis NBA lygoje taip pat buvo vienodas (25 laimėti mačai iš 40-ies).

Visgi „Lakers“ pavyko atitrūkti antrojo pratęsimo pabaigoje ir įsitvirtinti trečioje Vakarų konferencijos vietoje. Puikų sezoną žaidžianti „Grizzlies“ žengia laipteliu žemiau – ketvirta.

Šeimininkai galėjo išplėšti pergalę dar ketvirtojo kėlinio pabaigoje, tačiau iš toli nepataikė Mike'as Conley. Kita vertus, jau pirmojo kėlinio pabaigoje tokia pat galimybe nepasinaudojo Kobe Bryantas.

„Grizzlies“: Marreese'as Speightas 25, Marcas Gasolis 20 (11 atk. kam.), Tony Allenas 18, O.J. Mayo 14.

„Lakers“: Andrew Bynumas 37 (16 atk. kam.), Kobe Bryantas 34 (9 atk. kam.), Pau Gasolis 14 (8 rez. perd.).

Dwightas Howardas atsisakė prašymo jį iškeisti

Pratęsimo prireikė ir Rytų konferencijos lyderių akistatoje. Orlando „Magic“ (28-15) savo žiūrovų akivaizdoje sugebėjo panaikinti 14 taškų deficitą ir po penkių papildomų minučių 104:98 palaužti Majamio „Heat“ (31-10) klubą.

„Heat“ dominavo antrajame kėlinyje (55:41), tačiau „Magic“ pavyko išlyginti rezultatą. Ketvirtojo kėlinio pabaigoje paskutinis metimas priklausė Dwyane'ui Wade'ui, bet jis nepataikė ir komandos buvo priverstos žaisti pratęsimą, kuriame „Magic“ atitrūko ir šventė pergalę.

Po rungtynių Orlando klubo sirgaliai šventė dvigubai. „Magic“ ne tik iškovojo pergalę, bet jų lyderis Dwightas Howardas, sužaidęs dar vienas įspūdingas rungtynes (24 tšk., 25 atk. kam.), atsisakė savo prašymo jį iškeisti į kitą komandą.

„Noriu užbaigti sezoną čia. Jaučiu, kad turime galimybę (pakovoti dėl čempionų žiedų, – past.). Bus labai sunku, tačiau jaučiu, kad mes turime šansą. Privalome pabandyti jį išnaudoti“, – pareiškė D.Howardas.

„Magic“: Jameeras Nelsonas 25, Dwightas Howardas 24 (25 atk. kam.), J.J. Redickas 17, Ryanas Andersonas 16 (12 atk. kam.).

„Heat“: Dwyane'as Wade'as 28, Chrisas Boshas 23, LeBronas Jamesas 19 (11 atk. kam., 8 rez. perd.), Mario Chalmersas 10.