2010 01 10

NBA lygoje pelnytas 10 milijonasis taškas (video, visi rezultatai)

Detroito „Pistons“ gynėjas Benas Gordonas, tikriausiai pats to nežinodamas, tapo jubiliejinių Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) taškų autoriumi. Gynėjo dvitaškis tapo dešimt milijonuoju NBA lygos tašku per visą lygos istoriją.
Jubiliejiniai B.Gordono taškai sėkmės „Pistons“ klubui neatnešė
Jubiliejiniai B.Gordono taškai sėkmės „Pistons“ klubui neatnešė / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

B.Gordonas dvitaškį pataikė trečiojo kėlinio pabaigoje mače prieš Filadelfijos „76ers“.

Pirmuosius NBA taškus 1946 metais pelnė Ossie Schectmanas.

Deja, jubiliejinis brito dvitaškis jo komandos neišgelbėjo nuo dar vieno pralaimėjimo. Dvyliktąją vietą tarp penkiolikos Rytų konferencijos ekipų užimantys „Pistons“ krepšininkai šeštadienį namuose 94:104 (10:26, 20:30, 29:20, 35:28) nusileido keturioliktojoje pozicijoje Rytų konferencijoje esančiai Filadelfijos „76-ers“ (11/25) komandai ir patyrė dvyliktą nesėkmę iš eilės.

25 taškais prie svečių pergalės prisidėjo Eltonas Brandas, po 16 – Andre Iguodala bei Samuelis Dalembertas, 15 – Willie'is Greenas, 14 – Lou Williamsas, 10 – Thaddeusas Youngas.

Arenos šeimininkų gretose sėkmingiausiai žaidė Benas Gordonas (20 tšk.), Charlie'is Villanueva (19 tšk.), Richardas Hamiltonas (12 tšk.), Benas Wallace'as ir Austinas Daye (po 10 taškų).

„Kings“ išplėšė pergalę paskutinę sekundę

Sakramento „Kings“ ekipa išsigelbėjo paskutinę sekundę. „Kings“ krepšininkai NBA čempionato rungtynėse namie po dramatiškos kovos 102:100 (19:26, 24:28, 30:22, 29:24) parklupdė Denverio „Nuggets“ komandą.

Pirmoje rungtynių dalyje iniciatyva priklausė Denverio krepšininkai, kurie per pirmuosius du kėlinius buvo susikrovę saugų 11 taškų pranašumą (54:43).

Tačiau jau trečiajame ketvirtyje „Nuggets“ atotrūkis ėmė tirpti, o ketvirtojo kėlinio pabaigoje užvirė tikra drama.

Iki susitikimo pabaigos likus žaisti 15 sekundžių Beno Udrihas realizavo abi baudas ir padidino „Kings“ atotrūkį iki 3 taškų (100:97), bet praėjus vos 4 sekundėms Chauncey Billupsas įsūdė tritaškį ir rezultatas vėl tapo lygus.

Sakramento ekipos gelbėtoju tapo Tyreke‘as Evansas. Krepšininkas likus žaisti vos 0,7 sek. pataikė sudėtingą dvitaškį, kuris ir atnešė pergalę šeimininkų komandai.

„Treneris man davė galimybę ir aš norėjau tai padaryti. Norėjau, kad vaikinai kamuolį perduotų man, nes tokius metimus esu metęs daugybę kartų“, – po rungtynių kalbėjo pergalingo metimo autorius.

„Kings“: Tyreke‘as Evansas 27, Spenceris Hawesas 17, Omri Casspi 16 (8 atk. kam.), Imeka Udoka 12, Beno Udrihas 11.

„Nuggets“: Chauney Billupsas 27, Kenyonas Martinas 20 (10 atk. kam.), J.R.Smithas 20, Joey Grahamas 11, Nene 8.

„Magic“ pyktį išliejo ant „Hawks“ ekipos

Orlando „Magic“ krepšininkai nutraukė nesėkmių seriją NBA pirmenybėse. „Magic“ savo aikštelėje be jokio gailesčio 113:81 (29:21, 37:16, 25:22, 22:22) sumindė Atlantos „Hawks“ komandą.

„Magic“ krepšininkai šia pergale nutraukė keturių iš eilės patirtų pralaimėjimų seriją.

Šeimininkai jau pirmajame kėlinyje, kuomet rezultatas buvo lygus (18:18), surengė spurtą 11:0 ir įgijo dviženklį pranašumą (29:18).

Antrajame ketvirtyje „Magic“ krepšininkai tik dar labiau padidino savo apsukas ir ėmė svečius tiesiog triuškinti. Ketvirtį „Magic“ laimėjo net 37:16 ir po 24 žaidimo minučių komandas skyrė jau 29 taškai – 66:37.

Šiame mače Orlando komandoje nežaidė traumuotas Vince‘as Carteris.

„Magic“: Mattas Barnesas 18, J.J.Redickas 17, Ryanas Andersonas 16, Jasonas Williamsas 14, Rashardas Lewisas 13, Dwightas Howardas 12, Mickealis Pietrusas 11.

„Hawks“: Alas Horfordas 14, Joshas 11, Marvinas Williamsas 11, Jamalas Crawfordas 10, Maurice‘as Evansas 9.