2014 03 10

NBA lygos čempionai „Heat“ pralaimėjo trečią kartą iš eilės, o „Lakers“ įveikė „Thunder“

Sekmadienio vakare Lietuvos laiku buvo sužaistos dvi NBA lygos reguliaraus sezono rungtynės, kuriose užfiksuoti netikėti favoritų pralaimėjimai.
„Chicago Bulls“ įveikė čempionus
„Chicago Bulls“ įveikė čempionus / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Rytų konferencijos dvikovoje ketvirtą vietą užimanti „Chicago Bulls“ (35/28) savo aikštėje po pratęsimo 95:88 (21:19, 16:24, 22:24, 27:19, 9:2) įveikė antroje vietoje žengiančią NBA čempionę „Miami Heat“ (43/17) ekipą.

Antrą kartą šį sezoną „Heat“ patyrė jau trečiąjį pralaimėjimą iš eilės, o „Bulls“ pagal laimėjimų procentą jau beveik pavijo laipteliu aukščiau esančią „Toronto Raptors“ (34/26).

LeBronas Jamesas iki pertraukos surinko tik 4 taškus, tačiau „Heat“ pirmavo 43:37 po atkarpos 15:0, kai „Bulls“ beveik šešias minutes nepelnė nė taško.

Ketvirtajame kėlinyje „Heat“ persvara jau buvo 12 taškų (74:62), tačiau „Bulls“ ją panaikino – likus 20 sek. rezultatą išlygino Kirkas Hinrichas. Pratęsimo metu „Bulls“ pelnė 9 taškus iš eilės ir užsitikrino pergalę.

Vangiai žaidęs L.Jamesas nemetė nė vieno baudos metimo. Tai įvyko pirmą kartą nuo 2009 metų gruodžio 20 dienos. Reguliariajame sezone bent vieną baudos metimą L.Jamesas metė net 332 mačų iš eilės.

„Bulls“: D.J.Augustinas (4/6 trit.) 22, J.Noah (12 atk. kam., 7 rez. perd.) 20, J.Butleris (11 atk. kam.) 16, K.Hinrichas 11, T.Gibosnas (10 atk. kam.) 7.

„Heat“: D.Wade'as (7/14 dvit., 11/12 baud.) 25, L.Jamesas (7/20 dvit., 1/3 trit., 9 atk. ka., 8 rez. perd.) 16, C.Boshas (3/5 trit.) 15, N.Cole'as 11.

Kitose rungtynėse Vakaruose susitiko pirmąją ir paskutinę vietas konferencijoje užimančios komandos. „Los Angeles Lakers“ (22/42) klubas savo aikštėje 114:110 (26:35, 25:21, 36:19, 27:35) įveikė „Oklahoma City Thunder“ (46/17).

Likus žaisti daugiau nei 6 minutes „Lakers“ tvirtai pirmavo – 102:87. Tačiau vos nei per dvi minutes S.Ibaka įmetė dvitaškį, R.Westbrookas dvi baudas, o D.Fisheris – du tritaškius ir „Thunder“ priartėjo – 97:102.

R.Westbrookas prasiveržė po krepšiu ir komandas beskyrė trys taškai (107:110), o „Lakers“ suklydo likus minutei. Iniciatyvos vėl ėmėsi R.Westbrookas, kuris prametė tritaškį, „Lakers“ atsakė dvitaškiu, o R.Westbrookas dar kartą nepataikė iš toli.

„Lakers“ žaidėjas K.Marshalas prametė abi baudas, R.Westbrookas pagaliau pataikė tritaškį, tačiau liko žaisti tik sekundė. Rungtynes dviem baudų metimais užbaigė P.Gasolis.

„Thunder“ tai buvo jau penktoji nesėkmė per pastarąsias dešimt rungtynių. Įdomu, kad po traumos vasario 20 dieną grįžus R.Westbrookui klubas per 8 su juo žaistas rungtynes patyrė net penkis pralaimėjimus.

„Lakers“: J.Meeksas (5/7 dvit., 6/11 trit., 14/14 baud.) 42, P.Gasolias (11 atk. kam.) 20, R.Kelly (8 rez. perd.) ir J.Farmaras po 12, K.Bazemore'as ir W.Johnsonas po 11.

„Thunder“: K.Durantas (4/7 dvit., 4/11 trit., 7/11 baud., 10 atk. kam., 12 rez. perd.) 27, S.Ibaka (15 atk. ka.) 21, R.Westbrookas (5/13 dvit., 2/10 trit., 7 atk. kam., 8 rez. perd.) 20, R.Jacksonas (9 atk. kam.) 14.