2013 06 14

NBA superfinale – vėl lygybė

Švytuoklės sindromas: jei vieną mačą be kalbų laimi viena ekipa, tai kitame – ji sumušama. Taip vyksta šio sezono NBA superfinalas. Ketvirtadienį ketvirtose NBA superfinalo rungtynėse „Miami Heat“ krepšininkai išvykoje 109:93 (29:26, 20:23, 32:27, 28:17) užtikrintai nugalėjo „San Antonio Spurs“ komandą ir serijoje iki keturių pergalių rezultatas tapo lygus – 2:2.
 LeBronas Jamesas ir Dwyane'as Wade'as džiaugiasi pergale
LeBronas Jamesas ir Dwyane'as Wade'as džiaugiasi pergale / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Į nepavydėtiną padėtį patekusius NBA čempionus šiame mače už ausų tempė didysis „Heat“ trejetas ir jo generolas LeBronas Jamesas – jis pelnė 33 taškus (15/25 met.) ir atkovojo 11 kamuolių.

Kiti „Heat“ taškų rinkėjai buvo ne ką blogesni: Dwyane‘as Wade‘as surinko 32 (14/25 dvit.) taškus bei perėmė net 6 kamuolius, Chriso Bosho sąskaitoje – 20 taškų (8/14 dvit.) ir 13 atšokusių kamuolių.

„Spurs“ pradžioje sėkmingai žaidė Tony Parkeris, tačiau dėl sausgyslių traumos padarinių jis per lemiamus kėlinius beveik nežaidė.

Likus minutei iki trečiojo kėlinio pabaigos komandas dar teskyrė vienas metimas 79:76. Paskutiniame ketvirtyje prasidėjo D.Wade'o solinis pasirodymas.

Gynėjas pelnė aštuonis taškus iš eilės ir „Heat“ pradėjo tolti 92:83, o šeimininkai  nuleido rankas.

Pirmąjį susitikimą savo aikštėje „Heat“ komanda pralaimėjo 88:92, o antrąjį laimėjo 103:84. Serijai persikėlus į San Antonijų, trečiosiose rungtynėse stipresnė buvo šeimininkė „Spurs“ ekipa – 113:77.

„Heat“: L.Jamesas 33 (11 atk. kam.), D.Wade‘as 32, Ch.Boshas 20 (13 atk. kam.), R.Allenas 14, M.Chalmersas 6, U.Haslemas ir Sh.Battier po 2.

„Spurs“: T.Duncanas 20, T.Parkeris 15 (9 rez. perd.), G.Nealas 13, K.Leonardas 12, D.Greenas 10, B.Diaw 9, E.Ginobilis 5, T.Splitteris ir M.Bonneris po 4, C.Josephas 1.

Kitas serijos mačas vyks naktį iš sekmadienio į pirmadienį San Antonijuje.

„Spurs“ ekipa NBA čempionų aukso žiedus klubo istorijoje iškovojo keturis kartus – 1999, 2003, 2005 bei 2007 metais, „Heat“ komanda dusyk – 2006 ir 2012.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams