2012 02 09

NCAA grandų mūšyje aukščiausio lygio drama ir Duke'o pergalė paskutinėmis sekundėmis

Duke'o ir Šiaurės Karolinos universitetų krepšinio komandos praėjusią naktį dar kartą priminė, kodėl jų dvikovos yra laukiamiausios NCAA. Dviejų aukštųjų mokyklų mūšis tapo aukščiausio lygio drama.
Duke'o pergalės džiaugsmas
Duke'o pergalės džiaugsmas / AP/Scanpix nuotr.

Duke'o universitetas per dvi minutes panaikino dviženklį deficitą ir iškovojo įspūdingą pergalę, svečiuose 85:84 (40:43, 45:41) palauždami Šiaurės Karolinos universitetą, rašo „BasketNews.lt“.

Iki mačo pabaigos likus žaisti kiek daugiau nei 2 minutes, „Tar Heels“ dar pirmavo 82:72, tačiau tada Duke'o krepšininkai pataikė du iš eilės tritaškius ir greitai sumažino atsilikimą iki 78:82.

Paskutinę minutę Šiaurės Karolinos universitetas pirmavo 83:80, tačiau šios ekipos aukštaūgis Tyleris Zelleris netyčia įsimušė kamuolį į savo krepšį ir padėjo varžovams sumažinti atsilikimą iki taško.

Zelleris kitoje atakoje pataikė tik vieną baudą ir „Blue Devils“ lemiamai atakai turėjo kiek daugiau nei 10 sekundžių. Kamuolys buvo patikėtas Austinui Riversui – Bostono „Celtics“ trenerio Doco Riverso sūnui – ir šis aidint sirenai pataikė tritaškį.

Riverso tėtis, rungtynes stebėjęs tribūnose, šėlo kartu su šeima, kol apstulbinti Šiaurės Karolinos universiteto sirgaliai negalėjo patikėti tuo, ką tik ką pamatė.

„Neabejotinai, tai viena smagiausių mano gyvenimo pergalių, – po dvikovos sakė pergalingo metimo autorius. – Mes atsilikome visas rungtynes ir likus žaisti 3 minutes, ko gero, visi jau galvojo, kad mes pralaimėsime. Tačiau mes kovėmės ir iškovoti tokią pergalę yra neįtikėtina.“

Riversas iš viso pelnė 29 taškus, pataikęs 6 tritaškius iš 10.

„Tar Heels“ komandai Harrisonas Barnesas įmetė 23 taškus.

Rungtynių vaizdo reportažas:

NCAA pirmenybėse susitiko ir dvi komandos, savo gretose turinčios po lietuvį. Deirūno Visocko atstovaujama Bostono „Eagles“ (8/16) komanda, namuose kiek netikėtai, rezultatu 64:60 (34:33, 30:27) palaužė Floridos „Seminoles“ (16/7) klubą su Deividu Dulkiu.

Nugalėtojų gretose D.Visockas žaidė 11 minučių ir taškų nepelnė (0/1 dvit., 0/1 trit.), atkovojo ir perėmė po 1 kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei 2 kartus suklydo. Gynėjui tai buvo vos antros rungtynės šiame sezone.

Kiek geriau sekėsi D.Dulkiui. Ketvirtakursis per 22 minutes surinko 7 taškus (2/2 dvit., 1/3 trit.), atkovojo 4 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, po 2 sykius suklydo ir prasižengė.

„Eagles“: Jordanas Danielsas 21 (5 rez. perd.), Mattas Humphrey 15, Ryanas Andersonas 14, Lonnie Jacksonas 12.

„Seminoles“: Michaelis Snaeris 16 (7 atk. kam., 1/7 trit.), Ianas Milleris ir Bernardas Jamesas (7 atk. kam.) po 12.

***

Jau trečią pralaimėjimą iš eilės patyrė Rutgerso „Scarlet Knights“ (12/13) klubas su Gilvydu Biruta, namuose 54:59 (28:26, 26:33) neatsilaikęs prieš Seton Halo „Pirates“ (16/8) ekipą.

Aukštaūgis iš Lietuvos mačą pradėjo startiniame penkete ir per 22 minutes surinko 7 taškus (1/5 dvit., 5/7 baud. met.), atkovojo 6 kamuolius, blokavo varžovo metimą, po 3 kartus suklydo ir prasižengė.

„Scarlet Knights“: Mike'as Poole'as 14 (2/4 trit.), Eli Carteris 13, Gilvydas Biruta ir Jerome Seagersas po 7.

„Pirates“: Jordanas Theodore'as 24, Gerbas Pope'as 12 (12 atk. kam.), Fuquanas Edwinas 9.