Saldus revanšas: „Neptūnas“ Europos taurės mače parklupdė „Bisons“

Justas Sinica
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Justas Sinica
0

Klaipėdos „Neptūnas“ šeštame Europos taurės mače iškovojo įtikinamą pergalę – 85:72 (22:13, 11:21, 32:18, 20:20) namuose įveikė Loimos „Bisons“ komandą iš Suomijos. Nelengvų ir permainingų rungtynių paskutiniame ketvirtyje uostamiesčio ekipa buvo įklimpusi į duobę, tačiau sukaupė jegas ir padovanojo savo sirgalimas pergalę.

Rungtynes ekipos pradėjo apylygiai. Prabėgus kelioms mačo minutėms „Neptūnas“ pirmavo vos vienu tašku 6:5. Kėliniui įpusėjus nė viena ekipa nebuvo susikrovusi pranašumo, abi buvo surinkusios po 11 taškų. Pirmojo ketvirčio antroje pusėje uostamiesčio klubo puolimas pabudo – po Davido McClure'o tritaškio „Neptūnas“ pabėgo nuo varžovų jau 9 taškais. Negana to, Kazio Maksvyčio komanda dirbo ir gynyboje, likus minutei iki kėlinio pabaigos „Bisons“ sąskaitoje buvo tie patys 11 taškų – 20:11. Komandos apsikeitė rezultatyviomis atakomis ir kėlinys pasibaigė 22:13.

Antrojo ketvirčio pradžioje klaipėdiečiai nemažino apsukų – tritaškiais varžovus apdovanojo Marius Runkauskas ir Arvydas Eitutavičius. „Neptūno“ persvara šoktelėjo iki 12 taškų – 29:17. Tačiau prabėgus kelioms kėlinio minutėms uostamiesčio ekipa išsikvėpė – pralaimėjo atkarpą 0:9, ir išlaikė tik 3 taškų persvarą 29:26. K.Maksvytis buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Stratego patarimai nepadėjo – uostamiesčio ekipa klimpo toliau. Prieš ilgąją pertrauką, paskutinėmis sekundėmis, varžovai pataikė dvitaškį ir išsiveržė į priekį 34:33.

Po pertraukos „Neptūno“ ekipa grįžo nusiteikusi rimtai. Trečiojo kėlinio herojumi galima vadinti Justą Sinicą. Krepšininkas sumetė visus 8 pirmuosius komandos taškus trečiajame kėlinyje ir grąžino uostamiesčio ekipai pranašumą – 41:39. Klaipėdiečiai pajuto žaidimo skonį – trys tritaškiai iš eilės į varžovų krepšį ir uostamiesčio ekipa pirmavo jau 10 taškų – 60:50. J.Sinica trečiojo kėlinio antroje pusėje buvo surinkęs 15 taškų, o klaipėdiečiai sumetę 9 tolimus metimus iš 18. Trečiajame kėlinyje pelnęs 32 taškus ir nė karto nesuklydęs „Neptūnas“ prieš lemiamą ketvirtį turėjo jau 13 taškų persvarą – 65:52.

Paskutinį ketvirtį geriau pradėjo „Bisons“ klubas – klaipėdiečių puolimas vėl sustojo ir priešininkai vėl kiek priartėjo – 68:60. Po penkių kėlinio minučių „Neptūno“ sąskaitoje buvo tik 3 taškai, o varžovų net 11. Tačiau K.Maksvyčio komanda iki mačo pabaigos likus 3 minutėms atrado jėgų kovoti toliau – po taiklaus M.Runkausko tolimo šūvio uostamiesčio klubo pranašumas buvo vėl dviženklis – 75:63. 8-ąją lemiamo kėlinio minutę M.Runkauskas nudžiugina savo varžovus įspūdingu metimu iš beveik vidurio aikštės – 78:65. Minėtas žaidėjas nesiliovė – kitoje atakoje ir vėl metė iš toli – ir vėl taikliai – 83:70. Suomijos ekipa jau nekilo į lemiamą šturmą, o finalinės sirenos skelbė „Neptūno“ pergalę 85:72.

„Neptūnas“ – „Bisons“ 85:72 (22:13, 11:21, 32:18, 20:20)

Statistika:

„Neptūnas“: Martynas Mažeika (7/9 dvitaškiai) ir Marius Runkauskas (4/6 tritaškiai) po 16, Justas Sinica (4 rez. perd.) 15, Valdas Vasylius 7, Arvydas Eitutavičius, Vytautas Šarakauskas (3/4 dvitaškiai, 10 atk. kam.) ir Edgaras Ulanovas (2/2 tritaškiai) po 6, Mindaugas Girdžiūnas ir Andrew Smithas (6 atk. kam.) po 5, Davidas McClure‘as 3.

„Bisons“: Tuukka Kotti (9 atk. kam.), Billy Keysas ir Johnas Williamsonas po 15, Mikko Koivisto 9, Frankas Robinsonas 8.