2014 11 20 /21:42

„Neptūnas“ ir vėl žaidė sirgalių nervais, tačiau palaužė „Laboral Kutxa“ – 80:79

Eurolygos reguliarusis sezonas persirito per pusiaukelę – prasidėjo antrojo rato varžybos. D grupėje Klaipėdos „Neptūno“ (3/3) krepšininkai ketvirtadienį namuose po itin atkaklios kovos 80:79 (20:15, 21:18, 20:21, 19:25) palaužė Vitorijos „Laboral Kutxa“ (3/3).
Deividas Gailius
Deividas Gailius / Algirdo Venskaus nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Klaipėdos krepšininkai liko sau ištikimi ir trečiąją pergalę elitiniame Europos turnyre vėl pasiekė po kvapą gniaužiančios dramos, per paskutinę minutę net du kartus padovanoję varžovams kamuolį išsimesdami jį iš užribio.

Viskas galėjo baigtis ir paprasčiau, nes antrą mačo dalį spurtu 12:3 pradėję klaipėdiečiai vienu metu pirmavo 53:35. Vis dėlto, svečiai surengė kone identišką spurtą ir nugalėtojas paaiškėjo tik po fantastiško trilerio.

Likus žaisti nepilną minutę po klaidos T.Heurtelis tritaškiu persvėrė rezultatą (75:73), tačiau paskutinę minutę D.Gailius pradėjo tritaškiu nuo lentos (78:77). Tada „Neptūnas“ taip pat vaikiškai suklydo antrą kartą ir K.Tiliie baudų metimais vėl į priekį išvedė svečius (79:78).

Nors buvo likusios 23 sek., klaipėdiečiai nebandė visko spręsti paskutinę sekundę. M.Girdžiūnas nėrė po krepšiu, prakišo kamuolį S.Galdikui ir šis įmetė likus 14 sek. – 80:79.

Vos keliskart rungtynėse nepataikęs T.Heurtelis ėmėsi iniciatyvos, tačiau jo metimas iš vidutinio nuotolio nebuvo taiklus. Ant lanko pašokinėjusį kamuolį atkovojęs D.Gailius išprovokavo pražangą likus 1,2 sek. Pirmą metimą puolėjas prametė, antro neįmetė tyčia ir „Neptūnas“ šventė pergalę.

„Neptūnas“: M.Shakuras (6/10 dvit.) ir D.Zavackas (2/2 dvit., 4/4 trit.) po 16, D.Gailius (4/6 dvit., 1/5 baud., 5 atk. kam.) 12, M.Girdžiūnas, M.Mažeika (6 atk. kam., 3 rez. perd.) ir S.Galdikas (4/5 dvit., 7 atk. kam.) po 8, V.Vasylius 6, E.Dimša ir A.Butkevičius po 3.

„Laboral Kutxa“: T.Heurtelis (8/10 trit., 5 rez. perd., 36 naud. bal.) 31, C.Iversonas (2/9 baud., 8 atk. kam.) 12, M.Begičius (3 blok.) ir D.Bertanis (1/10 trit.., 8 atk. kam.) po 8, T.Shengelia, F.San Emeterio, I.Diopas, K.Tiliie (8 atk. kam., 5 perimt. kam.) po 4, S.Vujačičius (0/4 trit.) 2.

Naudingumas: 77 – 89

D grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

Rungtynės:

Ketvirtasis kėlinys: „Neptūnas“ – „Laboral Kutxa“ 80:79 (20:15, 21:18, 20:21, 19:25)

10 min. D.Gailius pataikė tritaškį nuo lentos ir „Neptūnas“ buvo priekyje – 78:77. Svečiai neįmetė ir paliko šeimininkams 27 sekundes.

„Neptūnas“ ir vėl suklydo kamuolį išmesdamas iš užribio, T.Heurtelis nepataikė iš po krepšio, tačiau K.Tillie nusiėmė kamuolį ir buvo sustabdytas pražanga. „Laboral Kutxa“ žaidėjas baudų metimais persvėrė rezultatą (79:78) ir iki mačo pabaigos liko 23 sek.

M.Girdžiūnas nėrė po krepšiu, prakišo kamuolį S.Galdikui ir šis įmetė – 80:79. Liko 14 sek.

T.Heurtelis neįmetė iš vidutinio nuotolio, o kamuolį atkovojęs D.Gailius išprovokavo pražangą likus 1,2 sek. Pirmą metimą puolėjas prametė, antro neįmetė tyčia ir „Neptūnas“ šventė pergalę.

9 min. Išsimetant kamuolį iš užribio „Neptūnas“ jį prarado ir gavo dar vieną tritaškį – aštuntą kartą pataikė T.Heurtelis . Rezultatą išlygino S.Galdikas – 75:75.

Septynias baudas iš 7 bandymų prametęs C.Iversonas šįkart sumetė abi – 75:77.

8 min. F.San Emeterio pataikė du taškus, o D.Gailius po krepšiu gavo bloką. Laisvas metęs F.Causeuras nepataikė labai svarbaus metimo. Vis dėlto, „Neptūnas“ suklydo ir greitoje atakoje T.Heurtelis įmetė iš po krepšio – 73:72.

7 min. M.Shakuras ėmėsi iniciatyvos ir įmetė iš vidutinio nuotolio – 70:68. Pražangą išprovokavęs M.Begičius prametė abu metimus, o D.Zavackas įsmeigė tritaškį – 73:68.

6 min. Pačiu netinkamiausiu metu savitvardą praradęs D.Zavackas gavo nesportinę pražangą. F.San Emeterio įmetė dvi baudas, o M.Begičius paskutinę atakos sekundę metimu atsilošus iš vidutinio nuotolio išlygino rezultatą 68:68.

5 min. Apsiginti pavyko, M.Begičius prasižengė, tačiau ir E.Dimša pataikė tik vieną baudą, o M.Begičius įmetė dvitaškį – 68:61. Ir vėl klaida, ir vėl tritaškį smeigė T.Heurtelis – 68:64.

4 min. T.Heurtelis pataikė jau šeštąjį tritaškį – 66:57. Po klaidos puolime F.Causeuras pridėjo dvitaškį, o M.Mažeika pataikė tik vieną baudos metimą – 67:59.

3 min. Netrukus pasisekė D.Gailiui, kuris iš vidutinio nuotolio pataikė su pražanga ir pridėjo baudos metimą – 66:54. S.Vujačičius prametė dukart iš eilės ir D.Gailius išprovokavo dar vieną pražangą. Puolėjas prametė abu baudų metimus.

2 min. Pirmos dvi minutės buvo beveik „sausos“, tačiau tylą nutraukė M.Girdžiūnas – 63:54.

Algirdo Venskaus nuotr./„Neptūnas“ – „Laboral Kutxa“

Trečiasis kėlinys: „Neptūnas“ – „Laboral Kutxa“ 61:54 (20:15, 21:18, 20:21)

10 min. Klaipėdiečiai šiaip ne taip apsigynė ir greitos atakos metu D.Bertanis kietai sustabdė M.Girdžiūną. Nesportinė pražanga nebuvo skirta, o lietuvis sumetė baudas – 59:54.

Paskutinėje svečių atakoje pražangas sustabdytas C.Iversonas trečią kartą prametė abi baudas. Per likusias 15 sek. M.Girdžiūnas įmetė sunkų dvitaškį – 61:54.

9 min. Puikiai į žaidimą įsiliejęs M.Begičius išprovokavo K.Bensono pražangą ir sumetė baudas.

8 min. T.Heurtelis sumetė baudų metimus, K.Bensonas suklydo ir prancūzas įsmeigė dar vieną tritaškį – 55:52. M.Girdžiūnas pirmuosius taškus pelnė baudų metimais – 57:52.

7 min. Svečių spurtą (12:0) puikiu prasiveržimu nutraukė D.Zavackas – 55:47.

6 min. T.Heurtelis įmetė jau ketvirtą tritaškį ir „Neptūno“ taškų badas tęsėsi. Klaipėdiečiai vėl įstrigo puolime ir greitoje atakoje pavargęs M.Shakuras nespėjo paskui D.Bertanį, kuris įmetė dvitaškį su pražanga – 53:47.

5 min. Įsismarkavusius Klaipėdos krepšininkus tritaškiu apramino T.Heurtelis , o dvitaškį netrukus pridėjo M.Begičius – 53:41.

4 min. „Švyturio“ arena jau kraustėsi iš proto. Svečiai apsigynė, tačiau M.Shakuras perėmė kamuolį ties tritaškio linija. Po perdavimo M.Mažeika nepataikė tritaškio, tačiau pats nusiėmė kamuolį ir neįtikėtinu judesiu įveikęs gynybą įmetė dvitaškį – 53:35.

D.Gailius gynyboje gavo techninę pražangą už vaidybą. Tai svečiai pavertė tik vienu baudos metimu.

3 min. Klaipėdiečiai apsigynė ir M.Shakuras vienas susitvarkė su svečių gynyba ir vos neįmetė su varžovo pražanga. Vietoj to amerikietis įmetė abi baudas – 49:35. Gynyba ir vėl suveikė puikiai, o puolime M.Shakuras pataikė tolimą dvitaškį.

2 min. Pirmoje pusėje vos kartą įmetęs T.Shengelia pataikė antrą kartą, į tai dvitaškiu atsakė D.Gailius. Netrukus „Neptūno“ lyderis perėmė kamuolį ir į priekį nuskuodęs M.Shakuras įkalė iš viršaus – 47:35.

1 min. Po D.Gailiaus dvitaškio pačioje antrosios rungtynių dalies pradžioje šeimininkų persvara pirmą kartą pasiekė 10 taškų ribą – 43:33.

Algirdo Venskaus nuotr./Thomasas Heurtelis

Antrasis kėlinys: „Neptūnas“ – „Laboral Kutxa“ 41:33 (20:15, 21:18)

10 min. Nuo T.Shengelios greitos atakos apsigynę „Neptūno“ krepšininkai nepadarė tokios pačios klaidos kaip pirmojo ketvirčio pabaigoje. Likus virš 30 sekundžių iki pertraukos klaipėdiečiai surengė puikią ilgą ataką, kuri baigėsi D.Zavacko tritaškiu – 41:33. Per likusias 9 sek. apsiginti pavyko.

9 min. Pora atakų buvo „sausos“, tačiau iniciatyvos ėmėsi D.Gailius, puikiu prasiveržimu pelnęs dvitaškį. Taikliais metimais apsikeitė D.Bertanis ir M.Shakuras – 38:33.

7 min. Po labai sudėtingo, tačiau taiklaus M.Shakuro dvitaškio latvis bandė įmesti dar kartą, bet nepataikė. D.Zavackui „įlipus į medį“ C.Iversonas dar kartą pataikė iš po krepšio. M.Shakuras dar kartą įmetė iš toliau – 34:31.

6 min. Pirmąjį tolimą metimą po sėkmingo žaidimo gynyboje pataikė M.Mažeika – 30:26. Į tai tritaškiu atsakė D.Bertanis.

5 min. „Laboral Kutxa“ net kelis kartus nusiėmė kamuolį po savo netaiklių metimų, kol galiausiai C.Iversonas įmetė iš po krepšio.

4 min. A.Butkevičius ir K.Tillie apsikeitė netaikliais metimais iš vidutinio nuotolio ir rezultatą persvėrė E.Dimša – 26:24. A.Butkevičius netrukus pataikė antrą baudos metimą, prieš tai tapęs pirmuoju baudos nepataikiusiu „Neptūno“ krepšininku.

3 min. T.Heurtelis pataikė iš toli jau antrą kartą. „Neptūnas“ suklydo ir rezultatą metimu iš vidutinio nuotolio išlygino S.Vujačičius – 24:24.

2 min. I.Diopas po derinio du prieš du įkalė iš viršaus. Klaipėdiečiai nepataikė, tačiau du varžovų „milžinus“ kone peršokęs V.Vasylius metimą pataisė – 24:19.

1 min. Antrąjį ketvirtį ryžtingai pradėjo po krepšiu prasiveržęs A.Butkevičius – 22:15. Svečiai puolime taškus pelnė efektingai, o J.Sinicos pirmasis tritaškis nebuvo taiklus.

Algirdo Venskaus nuotr./Mindaugas Girdžiūnas

Pirmasis kėlinys: „Neptūnas“ – „Laboral Kutxa“ 20:15

10 min. Po krepšiu prasiveržęs V.Vasylius įmetė lengvą metimą nuo lentos, „Neptūnas“ apsigynė, tačiau E.Dimša puolime paskubėjo ir nepataikė. Už tai teko atsiimti karčiai – T.Heurtelis įsmeigė tritaškį ir pirmąjį ketvirtį klaipėdiečiai baigė pirmaudami 20:15.

9 min. Beveik visa minutė praėjo be taškų. Prieš tai visiškais laisvas nepataikęs T.Shengelia pražanga sustabdė V.Vasylių, kuris įmetė abi baudas – 18:10. Pražanga sustabdytas Eurolygos debiutantas I.Diopas irgi sumetė baudas.

8 min. A.Butkevičius privertė antrą kartą prasižengti D.Bertanį, tada apsigynė, o kovojant dėl kamuolio svečiai prasižengė prieš M.Mažeiką. „Neptūno“ kapitonas įmetė abi baudas – 16:10.

7 min. „Neptūnas“ atakoje išnaudojo visas 24 sek., tačiau paskutinę akimirką D.Zavackas įmetė iš po krepšio. T.Heurtelis atsakė taip pat dvitaškiu – 14:10.

6 min. Pirmą savo metimą pataikė T.Shengelia, o kiek vėliau C.Iversonas prametė abu baudų metimus. Kitoje aikštės pusėje S.Galdikas amerikietį pergudravo nugara į krepšį – 12:8. Netrukus C.Iversonas atsirevanšavo išprovokuodamas lietuvio pražangą, tačiau vėl prametė baudas – 0 iš 5.

4 min. Gana padrikoje atakoje D.Gailius vos nesuklydo, tačiau paskutinę akimirką perdavė kamuolį S.Galdikui, kuris persvėrė rezultatą. Netrukus F.San Emeterio prametė abi baudas, o D.Zavackas įsmeigė tritaškį – 10:6.

3 min. Greitos atakos metu M.Shakuras išprovokavo pražangą ir įmetė abi baudas – 5:6.

2 min. Visą minutę taškų neįmetė niekas, bet tylą pirmasis nutraukė C.Iversonas, pelnęs jau šeštąjį tašką – 6:3.

1 min. Ginčo kamuolį laimėjo svečiai, o S.Galdikas ir D.Gailius dviese apsigynė nuo D.Bertanio metimo. Kamuolys liko svečių rankose, T.Shengelia nepataikė iš po krepšio, tačiau metimą pataisė komandos draugas. D.Zavackas į tai atsakė tritaškiu – 3:2. Laiku perdavimo sulaukęs C.Iversonas įmetė su pražanga, tačiau baudos nepataikė.

„Neptūnas“ rungtynes pradėjo tokiu starto penketu: M.Shakuras, D.Gailius, D.Zavackas, S.Galdikas, M.Mažeika.

Algirdo Venskaus nuotr./Mirza Begičius

D grupė. Šešetas turi aiškų lyderį – visas penkerias rungtynes laimėjusį „Olympiakos“ klubą. Likusios komandos iki reguliaraus sezono pabaigos dar gali užimti bet kurią vietą – „Crvena Zvezda“ per penkis mačus iškovojo tris pergales, „Neptūnas“, „Laboral Kutxa“ ir „Galatasaray“ – po dvi, o „Valencia“ – vieną.

Nemažai atsakymų gali pateikti penktadienio rungtynės Graikijoje, kur „Olympiakos“ įveikus „Valencia“ ekipą, graikai užsitikrintų vietą kitame etape.

Trejas iš penkerių antrojo rato rungtynių „Neptūnas“ žais namuose, kur klysti beveik neturi teisės. Po triskart namie žais ir Valensijos bei Stambulo komandos.

Pirmasis mačas. Klaipėdos krepšininkai pirmąjį komandos istorijoje Eurolygos sezoną pradėjo Vitorijoje, kur 69:88 pralaimėjo. Prieš didžiąją pertrauką dviženklį pranašumą susikrovę šeimininkai taip ir nebeleido turnyro debiutantams priartėti bei šventė užtikrintą pergalę. Svečių gynybai daugiausia problemų sukėlė 20 taškų įmetęs Davis Bertanis, o „Neptūno“ gretose rezultatyviausias buvo 17 įmetęs Donatas Zavackas.

Trys geriausi „Neptūno“ krepšininkai Eurolygoje:

Deividas Gailius – 14 tšk. (59% dvit., 37,5% trit.), 4 atk. kam., 2 rez. perd.,1,6 per. kam.;
Donatas Zavackas – 12,6 tšk. (63% dvit., 50% trit.), 5,8 atk. kam., 2,2 rez. perd., 1,6 kl.;
Simas Galdikas – 7 tšk. (65% dvit.), 5,8 atk. kam., 1 rez. perd., 0,8 per. kam.

Trys geriausi „Laboral Kutxa“ krepšininkai Eurolygoje:

Tornike Šengelia – 13,8 tšk. (42% dvit., 29% trit.), 4,4 atk. kam., 1,2 rez. perd.;
Davis Bertanis – 10,8 tšk. (47% dvit., 32% trit.), 4 atk. kam., 1,2 rez. perd.;
Thomasas Huertelis – 9,4 tšk. (56% dvit., 46% trit.), 3,2 atk. kam., 7,4 rez. perd., 1,4 per. kam.

Statistika. „Neptūnas“ patenka į rezultatyviausių Eurolygos komandų dešimtuką, tačiau tai labai nedžiugina, nes į savo krepšį klaipėdiečiai praleidžia net po 87 taškus. Nors ispanai vidutiniškai įmeta beveik penkiais taškais mažiau, tačiau į savo krepšį jie praleidžia po 77,4 taško. Klaipėdiečiai pagal perimtus kamuolius Eurolygoje yra septinti, tačiau daugiau klaidų padaro tik penkios komandos.

Komandų vidurkiai: „Neptūnas“ – „Laboral Kutxa“:

Taškai: 79 – 74,2
Dvitaškiai: 55,4% – 46,7%
Tritaškiai: 30,6% – 33,3%
Baudos: 68,8% – 70,9%
Atk. kam.: 33,8 (25,8/8) – 34,4 (23,8/10,6)
Rez. perd.: 16,8 – 16,2
Per. kam.: 7,4 – 6,8