2011 02 12

„Neptūnas“ LKF taurės pusfinalyje „Lietuvos rytui“ priešinosi du kėlinius (nuotraukos)

Pusfinalio rungtynėmis tarp Vilniaus „Lietuvos ryto“ ir Klaipėdos „Neptūno“ komandų startavo Lietuvos krepšinio lygos (LKF) taurės savaitgalis Alytuje.
Rungtynių akimirka / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Lietuvos rytas“ 84:65 (17:20, 23:15, 23:12, 21:18) įveikė „Neptūną“ ir rytoj žais turnyro finale. Kas bus vilniečių varžovai, paaiškės po antrųjų pusfinalio rungtynių, kuriose susitiks Kauno „Žalgirio“ ir Prienų „Rūdupio“ ekipos. Šių komandų rungtynės prasidės 20.00 val.

Iki trečiojo kėlinio rungtynės vyko taškas į tašką, ir tik po didžiosios pertraukos „Lietuvos rytas“ pirmąkart įgijo dviženklę persvarą. Pamažu ją didindami, vilniečiai „Neptūnui“ neleido grąžinti intrigos.

STATISTIKA

„Lietuvos rytas“: M.Gecevičius 18, K.Bajramovičius ir S.Babrauskas po 11, J.Valančiūnas (8 atk. kam.), B.Newley ir Kh.El–Aminas po 7, M.Bjelica 6 ir A.Jomantas po 6, D.J.Strawberry 5, S.Jasaitis 4 (6 atk. kam.).

„Neptūnas“: M.Mažeika 16, M.Ruikis 13, S.Galdikas 11 (7 atk. kam.), V.Vasylius 9 (8 atk. kam.), D.Heimanas 5, T.Vilkius 3, R.Bitinas, J.Žurna, M.Stašys ir L.Bonneris po 2.

PRIEŠ RUNGTYNES

Keturių stipriausių Lietuvos krepšinio komandų kovos taps pagrindiniu naujosios Alytaus universalios sporto arenos atidarymo akcentu. Šiame mieste vyks 2011 m. Europos čempionato C grupės varžybos.

Vilniaus „Lietuvos ryto“ vyr. treneris Aleksandras Trifunovičius prieš LKF taurės finalinio ketverto turnyrą Alytuje teigė, kad taurių mačuose yra dažnos staigmenos, todėl reikia gerbti visus varžovus.

„Manau, kad negalime lyginti praėjusių LKL rungtynių prieš klaipėdiečius su būsimomis Alytuje. Tai – visai kito turnyro mačas. Reikia gerbti visus varžovus ir tai bandau įskiepyti savo auklėtiniams. Juolab, kad šio sezono metu jau esame nukentėję neįvertinę priešininkų“, – kalbėjo vilniečių strategas.

„Lietuvos rytas“ ir „Neptūnas“ šį sezoną žaidė du kartus. Vos prieš savaitę vykusiose LKL rungtynėse Vilniuje šeimininkai svečius iš Klaipėdos sutriuškino rezultatu 100:65, nors spalį uostamiestyje „Lietuvos rytas“ šventė kuklią septynių taškų pergalę – 75:68.

RUNGTYNIŲ EIGA

1 kėlinys

Rungtynės prasidėjo rezultatyviai. Sužaidus 2 minutes vilniečiai pirmauja 6:5.

Po Brado Newley tritaškio „Lietuvos rytas“ didina persvarą iki 6 tašk – 13:7. Kėlinys įpusėjo.

Likus minutei priekyje jau „Neptūnas“ – 18:17.

Po Manto Ruikio dvitaškio klaipėdiečių persvara didėja iki 20:17. Tokiu rezultatu baigiasi pirmasis kėlinys.

2 kėlinys

„Lietuvos rytas“ antrą ketvirtį pradeda penkiais taškais be atsako.

Tik praėjus beveik keturioms kėlinio minutėms „Neptūnas“ pelno pirmuosius taškus. Bet ėmė strigti ir „Lietuvos ryto“ puolimas. 24:22 – „Neptūno“ naudai.

M.Gecevičius pelno 8 tašką. 30:26.

M.Mažeika pelno du taškus su pražanga, kitos atakos maetu tuo pačiu atsako S.Babrauskas, bet Stepas prameta baudą. 32:29 vilniečių naudai.

Jonas Valančiūnas surinko jau tris asmenines pražangas. Tiek pat surinkęs ir vienas „Neptūno“ lyderių V.Vosylius.

Trečią pražangą užsidirba ir S.Babrauskas.

34:33 „Lietuvos ryto“ naudai.

Kėlinys baigiasi Kh. El Amino baudos metimais. „Lietuvos rytas“ priekyje 40:35.

Rezultatyviausias „Neptūno“ žaidėjas M.Mažeika baudžiamas trečiąja pražanga.

3 kėlinys

Sužaidus 3,5 minutės, „Lietuvos rytas“ įgija 6 taškų persvarą 48:42. „Neptūno“ problema toliau išlieka pražangos. Klaipėdiečiai šiame kėlinyje pagal surinktas pražangas „pirmauja“ 6–0.

53:45 vilniečių naudai.

Po greitos „Lietuvos ryto“ atakos ir J.Valančiūno dėjimo Vilniaus komandos persvara pirmąkart tampa dviženklia – 55:45. Lieka kelios minutės iki ketvirčio pabaigos.

61:47.

4 kėlinys

Paskutiniame ketvirtyje „Lietuvos ryto“ puolimo mašina didina apsukas. Rezultatas jau 71:50. Lieka 6 minutės.

75:55 likus žaisti 4 minutes.

Komandų mintys jau rytdienos rungtynėse. Prasidėjus priešpaskutinei minutei – 82:60.

Galutinis rezultatas – 84:65.