2014 06 03 /20:49

„Neptūnas“ nepasiduoda – namie įveikė „Žalgirį“ 87:86 ir LKL finalo serijoje dabar 2:3

Gan netikėtai prasidėjusi Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo serija antradienį nepasibaigė taip, kaip prognozavo krepšinio specialistai, – lengvu šalies čempiono Kauno „Žalgirio“ triumfu pirmenybėse. Klaipėdos „Švyturio“ arenoje vietos „Neptūno“ krepšininkai antradienį penktosiose finalo serijos iki keturių pergalių rungtynėse, po trijų pralaimėjimų iš eilės, vis dėlto palaužė „Žalgirį“ 87:86 (24:20, 25:22, 21:20, 17:24) ir pratęsė seriją mažiausiai iki šešių akistatų. Kitas serijos mačas vyks birželio 6 dieną Kaune.
"Žalgirio" komanda / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Prisijunkite beveik prie 10 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

„Šiaudas, kurio reikia kabintis“, – būtent tokiomis nuotaikomis antradienio vakarą į Klaipėdos „Švyturio“ areną žengė intrigą Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finale norėję išlaikyti vietos „Neptūno“ krepšininkai. Ir jiems pasisekė.

Po ketvirtosios LKL serijos akistatos, kai rezultatas tapo 3:1 Kauno „Žalgirio“ naudai, uostamiesčio klubo strategas Kazys Maksvytis tikino, kad jei yra dar „šiaudas“ – mažiausiai vienerios rungtynės, juo reikia pasinaudoti. Klaipėdiečiai šiandien namie varžovams užkūrė tikrą pirtį, iš kurios „šlapi“ išėjo Lietuvos čempionai.

Pirmosiose LKL finalo serijos rungtynėse klaipėdiečiai uostamiestyje šventė pergalę 71:59 (11:21, 17:15, 23:17, 20:6), o antrosiose laikinojoje sostinėje jau žalgiriečiai nugalėjo varžovus 92:83 (20:23, 24:23, 30:13, 18:24). Klaipėdoje vykusiame trečiajame serijos susitikime kauniečiai vėl buvo stipresni 82:75 (26:19, 25:14, 14:25, 17:17), kaip ketvirtajame mače namuose – 88:72 (26:15, 26:26, 20:12, 16:19).

Nors akistatos pradžioje antradienį nė viena iš komandų neturėjo didesnės persvaros, namie žaidęs „Neptūnas“ žingsnis po žingsnio siekė perimti mačo iniciatyvą ir tik iš eilės Artūro Milaknio pelnyti tris tritaškiai neleido neptūniečiams atitrūkti.

Po pirmojo kėlinio Klaipėdos ekipa pirmavo 4 taškų pranašumu, tačiau jau antrame ketvirtyje jie padidino spaudimą ir atitrūko 38:33. Nors kauniečiai bandė ištirpdyti skirtumą, jiems tai sekėsi sunkiai, o baigiantis antram kėliniui „Neptūnas“ įgijo didžiausią 9 taškų persvarą – 49:40.

Po didžiosios pertraukos vaizdas aikštėje nepasikeitė – kauniečiai žūtbūt siekė pasivyti „Neptūną“ (55:51), tačiau Vytauto Šarakausko pastangomis šeimininkai vis pabėgdavo (59:53).

Nors „Žalgiris“ bandė lipti varžovams ant kulnų, į visas kauniečių taiklias atakas „Neptūnas“ atsakė rezultatyviu puolimu. Trečiojo kėlinio pabaigoje šeimininkai įgijo 11 taškų persvarą 70:59, tačiau, kaip jau ne kartą, klaipėdiečiams koją kišo jų nervai. Užpykęs Martynas Mažeika gavo nesportinę pražangą, o „Žalgiris“ sugebėjo sumažinti atotrūkį iki 62:70.

Tačiau jau ketvirtojo kėlinio pradžioje Justas Sinica atstatė turėtą persvarą 73:62. Kauniečiai, likus kovoti 7 min., pakilo į lemiamą šturmą – tritaškį pataikė Šarūnas Jasikevičius, kauniečiai pradėjo žaisti itin kibiai ir šeimininkų puolimas ėmė strigti – jie niekaip negalėjo pelnyti taškų.

Likus žaisti 4 min. po Justino Dentmono tolimo metimo skirtumas sumažėjo iki 3 taškų – 70:73.

Nors „Neptūnas“ dar padidino skirtumą iki 6 taškų, „Žalgiris“ iš visų jėgų bandė persverti rezultatą ir, likus žaisti 2 min., priartėjo iki 76:78. Bet tuo metu ir vėl savo žodį tarė J.Sinica – jis įmetė tritaškį ir vėl stumtelėjo ekipą į pergalės kelią.

Nors svečiai dar bandė pasinaudoti momentu, kai buvo įmanoma persverti rezultatą, juos sužlugdė dar vienas V.Šarakausko tritaškis – 84:78. Per likusį laiką kauniečiai tik bandė pasivyti, o paskutinę mačo sekundę pelnytas Martyno Pociaus tritaškis buvo maža paguoda – 87:86 laimėjo „Neptūnas“ ir LKL finalo serijoje atsilieka 2:3.

„Neptūnas“: V.Šarakauskas 19 (dvitaškiai 5/7, tritaškiai 3/4, 7 atk. kam.), M.Girdžiūnas (6 rez. perd.) ir J.Sinica (tritaškiai 3/4) – po 12, E.Ulanovas 11, M.Mažeika 10, S.Galdikas 8 (8 atk. kam.), V.Vasylius 7, A.Butkevičius 6, T.Brazeltonas 2.

„Žalgiris“: J.Dentmonas 16 (tritaškiai 1/5), A.Milaknis 15 (tritaškiai 5/7), P.Jankūnas 13 (11 atk. kam.), A.Gudaitis ir R.Javtokas (dvitaškiai 5/6) – po 10, Š.Jasikevičius 9 (5 rez. perd.), M.Pocius 7 (7 atk. kam., 5 rez. perd.), V.Lipkevičius, V.Čižauskas ir T.Klimavičius – po 2.

2001 – „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ 3:2 (73:86, 84:80, 87:73, 59:69, 74:66);

2002 – „Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“ 4:3 (79:64, 63:77, 81:70, 90:68, 81:97, 62:72, 86:78);

2003 – „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ 4:2 (82:80, 85:81, 63:75, 81:74, 99:103, 80:69);

2004 – „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ 4:0 (90:75, 88:66, 98:77, 88:70);

2005 – „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ 4:0 (93:78, 72:63, 91:78, 88:71);

2006 – „Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“ 4:0 (71:70, 72:57, 68:65, 70:64);

2008 – „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ 4:1 (73:76, 87:80, 91:90, 92:79, 81:75);

2009 – „Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“ 4:1 (94:84, 100:58, 84:110, 100:94, 82:70);

2011 – „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ 4:1 (83:81, 70:81, 70:67, 83:71, 95:69);

2012 – „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ 3:0 (71:56, 86:76, 94:80);

2013 – „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ 4:0 (88:73, 77:71, 72:45, 83:65).

Rungtynės

Ketvirtasis kėlinys: „Neptūnas“ – „Žalgiris“  87:86 (24:20, 25:22, 21:20, 17:24).

9 min.  Š.Jasikevičius įmetė dvitaškį, bet ir vėl klaipėdiečiai atsakė tritaškiu – pasižymėjo V.Šarakauskas ir šeimininkai pabėgo 84:78. Iš karto po to pataikė tritaškį A.Milaknis – 84:81. M.Girdžiūnas įmetė vieną baudą iš dviejų – 85:81. Likus kovoti 16 sek., M.Pocius įmetė baudos metimus – 85:83 „Neptūno“ naudai.

Likus 10 sek. pataikė J.Sinica, paskutinę sekundę tritaškiu atsakė M.Pocius – 87:86 nugalėjo „Neptūnas“.

8 min. P.Jankūnas vėl stovėjo prie baudų linijos, vėl įmetė tik tašką, tačiau „Žalgiris“ atkovojo kamuolį, o Š.Jasikevičius įmetė dvitaškį ir sumažino skirtumą iki 76:78. Kai jau atrodė, kad kauniečiai persvers rezultatą, tritaškį įsūdė J.Sinica – 81:76.

7 min. Ekipą nutarė gelbėti M.Girdžiūnas – įmetė tritaškį ir šeimininkai nutolo 76:70. A.Gudaitis atsakė dvitaškiu. „Neptūnas“ metė netiksliai ir kovodami dėl kamuolio žaidėjai prasižengė – prie baudų linijos stojo P.Jankūnas, tačiau įmetė tik vieną tašką.

6 min.  Tritaškį pataikė J.Dentmonas ir skirtumas sumažėjo iki 3 taškų – 70:73. Tačiau jau kitoje atakoje amerikietis prasižengė 5 kartą ir visam laikui atsisėdo ant atsarginių žaidėjų suolo.

5 min. Ekipos pradėjo žaisti kibiai gynyboje ir krepšininkai kelias minutes negalėjo pelnyti taškų. Po eilinės „Neptūno“ klaidos taškus pirmieji pelnė žalgiriečiai – M.Pocius baudos metimais sumažino skirtumą iki 67:73.

3 min.  Tritaškį pataikė Š.Jasikevičius – 73:65.

1 min. J.Sinica įmetė tritaškį ir „Neptūnas“ jau pirmavo 11 taškų skirtumu – 73:62.

Trečiasis kėlinys: „Neptūnas“ – „Žalgiris“ 70:62 (24:20, 25:22, 21:20).

9 min. Tritaškį pataikė J.Sinica ir skirtumas padidėjo iki 68:59. Maža to – A.Butkevičius įmetė dvi baudas ir klaipėdiečiai padidino skirtumą iki dviženklio pranašumo – 70:59. Tačiau „Neptūnas“ sugadino kėlinio pabaigą – nesportinę pražangą gavo M.Mažeika ir J.Dentmonas sumažino skirtumą iki 62:70. Taip ir pasibaigė kėlinys.

8 min.  Po E.Ulanovo metimo klaipėdiečiai įgijo 8 taškų pranašumą – 65:57, tačiau T.Klimavičius sumažino iki 6.

7 min. A.Butkevičius įmetė du taškus ir „Neptūnas“ vėl pabėgo 61:55. Komandos apsikeitė pelnytais taškais 63:57.

6 min. Klaipėdiečiai po V.Šarakausko pastangų turėjo 6 taškų persvarą – 59:53, bet J.Dentmonas ir vėl jį sumažino iki 4 – 55:59.

4 min. Po apsikeitimo taškais, tritaškį įmetė P.Jankūnas ir sumažino skirtumą iki 51:55, bet V.Šarakauskas ir vėl padėjo savo ekipai kvėpuoti ramiau – 57:51.

3 min. Į R.Javtoko dvitaškį dviem taškais atsakė M.Girdžiūnas.

1 min. Po R.Javtoko pataikyto metimo skirtumas sumažėjo iki 44:49. Bet M.Mažeika atstatė turėtą skirtumą 51:44.

Per rungtynių pertrauką vienas iš sirgalių, gavęs teisę pabandyti mesti iš aikštės vidurio, pataikė bei laimėjo įsteigtą prizą – 10 tūkst. litų.

Antrasis kėlinys: „Neptūnas“ – „Žalgiris“ 49:42 (24:20, 25:22).

9 min. „Neptūnas“ įgijo didžiausią persvarą 49:40, tačiau po P.Jankūno dviejų taškų pailsėti ekipos išėjo klaipėdiečiams pirmaujant 49:42.

8 min. Žalgirietis A.Gudaitis sumažino skirtumą, bet M.Mažeika atstatė turėtą pranašumą – 43:37. V.Vasylius pataikė du baudos metimus ir padidino atotrūkį iki 45:37. Skubėdami kauniečiai siekė mažinti skirtumą – pataikė tolimą metimą V.Čižauskas 45:39.

7 min.  Po J.Sinicos pataikyto tik vieno baudos metimo iš dviejų „Neptūnas“ įgijo rekordinę persvarą – 39:33.

6 min. S.Galdikas pataikė vieną baudos metimą iš dviejų ir padidino savo ekipos pranašumą iki 38:33.

5 min. M.Mažeika ir toliau buvo nesulaikomas – įmetęs dvitaškį, jis dar pataikė ir baudą – „Neptūnas“ pabėgo 35:31. J.Dentmonas ir vėl ištirpdė skirtumą, bet E.Ulanovo du baudos metimai vėl padidino atotrūkį iki 37:33.

4 min. „Neptūnas“ nenorėjo nusileisti tritaškių metimų rungtyje ir po M.Mažeikos tritaškio ir dvitaškio šeimininikai pirmavo 32:29. Bet J.Dentmonas sušvelnino skirtumą iki 31:32.

3 min. Du taškus į savo sąskaitą įsirašė S.Galdikas – 27:26. Nesulaikomas A.Milaknis įmetė trečią tritaškį iš tiek pat galimų ir kauniečiai išsiveržė į priekį 29:27.

1 min. A.Milaknis jau pirmoje atakoje pelnė savo antrąjį tritaškį ir sumažino atotrūkį iki 1 taško – 23:24. Nors kitoje atakoje šeimininkai pelnė 1 tašką, A.Milaknis atsakė tritaškiu ir „Žalgiris“ jau pirmavo 26:25.

Pirmasis kėlinys: „Neptūnas“ – „Žalgiris“ 24:20

9 min. „Žalgiris“ sumažino skirtumą iki 20:22, tačiau paskutinėje „Neptūno“ atakoje prasižengė Š.Jasikevičius ir A.Butkevičius padidino skirtumą iki 4 taškų – 24:20. Taip ir baigėsi pirmasis kėlinys.

8 min. Klaipėdiečiai pirmavo 20:13. Iniciatyvą į savo rankas paėmęs P.Jankūnas įmetė tritaškį, po to perėmęs kamuolį taškus pelnė Š.Jasikevičius ir skirtumas sumažėjo iki 18:20.

7 min. „Žalgiris“ jau turėjo 5 komandines pražangas, tad E.Ulanovas stojo prie baudų linijos ir skirtumą padidino tašku. Tačiau jau kitoje atakoje A.Milaknis įmetė tritaškį. Bet tuo pačiu vėl atsakė klaipėdiečių atstovas V.Šarakauskas – 18:11.

6 min.  Nors P.Jankūnas išlygino skirtumą, tačiau pirmąjį tritaškį įmetė V.Šarakauskas, po to ir V.Vasylius pridėjo tritaškį ir šeimininkai pabėgo 14:8.

5 min. Po M.Mažeikos taiklaus dvitaškio klaipėdiečiai išsiveržė į priekį 8:6.

4 min. Taškus iš po krepšio įmetė R.Javtokas, tačiau V.Vasylius ir vėl išlygino rezultatą 6:6.

2 min.  J.Dentmonas išvedė „Žalgirį“ į priekį, tačiau E.Ulanovas pelnė 2 taškus, išlygino rezultatą 4:4.

1 min. Pirmuosius taškus pelnė E.Ulanovas, o tuo pačiu atsakė V.Lipkevičius 2:2.

„Žalgirio“ starto sudėtis: M.Pocius, J.Dentmonas, V.Lipkevičius, R.Javtokas, P.Jankūnas.

„Neptūno“ starto sudėtis: M.Mažeika, V.Vasylius, V.Šarakauskas, E.Ulanovas, M.Girdžiūnas.

------

Serijoje iki keturių pergalių kol kas 3:1 pirmauja žalgiriečiai, kurie šiandien uostamiestyje turi šansą 16-ąjį kartą gali iškovoti LKL aukso žiedus. Kauniečiai LKL varžybose yra triumfavę trejus metus iš eilės.

Klaipėdos klubas finalą pradėjo pergalingai – jau pirmame serijos mače pateikė sensaciją ir nugalėjo čempiono titulą ginančius kauniečius 71:59, tačiau vėliau triskart suklupo – 83:92, 75:82, 72:88 ir šį vakarą bus priversti griebtis paskutinio šiaudo.

Jei prireiks šeštųjų ar net septintųjų rungtynių, jos vyks birželio 6 d. (penktadienį) Kaune ir 9 d. (pirmadienį) Klaipėdoje.

Iki finalo serijos, „Neptūno“ krepšininkai LKL du kartus įveikė „Žalgirį“ ir tik taurės varžybose buvo laimėję Kauno krepšininkai.

Sausio mėnesio pabaigoje žalgiriečiai buvo įveikti 8 taškų skirtumu – 81:73. Balandžio 7-ąją Kauno arenoje uostamiesčio žaidėjai taip pat buvo pajėgesni – 88:77.

„Neptūnas“ žalgiriečius šį sezoną nugalėjo ir rugsėjo mėnesį Klaipėdoje vykusiame Vlado Garasto taurės turnyre – 79:77. Tąkart įspūdingą pergalingą metimą pataikė Marius Runkauskas. Tačiau Federacijos taurės varžybose kovojant dėl trečios vietos pajėgesnis buvo Kauno „Žalgiris“.

„Esame laimingi, kad pirmaujame jau 3:1. Važiuosime į Klaipėdą užbaigti serijos. Aišku, „Neptūnas“, kaip ir bet kuri kita komanda, yra geresnė namuose. Mums svarbiausia rūpintis savo forma, nes galime žaisti tikrai geriau. Norime užbaigti seriją, tačiau Klaipėdoje bus sunku. Kalbant apie finalo seriją, mes tikrai nežaidžiame taip, kaip pusfinalio serijoje su „Lietuvos rytu“. Po pirmo pralaimėjimo galbūt padidėjo mūsų koncentracija“, – apie būsimą mačą sakė „Žalgirio“ ekipos veteranas Šarūnas Jasikevičius.