2012 12 14

„Neptūnas“ pralaimėjo rusams po dviejų pratęsimų VTB Jungtinėje lygoje ir pateikė protestą

VTB Jungtinėslygos dvikovoje beveik visas rungtynes prieš Krasnodaro „Enisey“ ekipą pirmavęs Klaipėdos „Neptūnas“ visgi patyrė apmaudžią nesėkmę. Neptūniečiai „Švyturio“ arenoje vykusioje dvikovoje po dviejų pratęsimų rezultatu 88:89 (22:16, 14:20, 19:14, 19:24, 10:10, 4:5) nusileido svečiams iš Rusijos.
Varžybų akimirka
Varžybų akimirka / Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr.

Po rungtynių, kuriose žiūrovams ir krepšinio specialistams daug nepasitenkinimo sukėlė teisėjų darbas, ypač lemiamomis rungtynių sekundėmis, „Neptūno“ klubas parašė protestą.

Abejotina situacija susiklostė iki antrojo pratęsimo pabaigos likus 6 sekundėms („Neptūnas“ pirmavo 88:87), kuomet Evaldas Dainys metimu iš po krepšio galėjo padidinti „Neptūno“ persvarą iki trijų taškų, bet teisėjai galimos pražangos neužfiksavo.

Likus 0,9 sek. iki antrojo pratęsimo pabaigos „Enisey“ legionierius Zabianas Dowdellas pataikė tolimą dvitaškį ir išplėšė pergalę Rusijos klubui.

Jį dengęs neptūnietis David McClure‘as teisėjams ėmė rodyti, jog varžovas prieš metimą padarė klaidą – sužingsniavo. Tą patį garsiai šaukė ir arenoje buvę sirgaliai bei krepšinio specialistai, bet teisėjai į tai nereagavo.

Tas metimas ir buvo lemtingas, nulėmęs rusų ekipos pergalę.

„Tik nuaidėjus rungtynių sirenai priėjau prie rungtynių komisaro ir paprašiau, kad jis peržiūrėtų paskutinių sekundžių vaizdo įrašą, tačiau šis atsisakė. Nusprendėme parašyti protestą, kadangi, mūsų manumu, teisėjai suklydo“, – teigė „Neptūno“ klubo direktorius Osvaldas Kurauskas.

„Neptūnas“ – „Enisey“ – 88:89 (22:16, 14:20, 19:14, 19:24, 10:10, 4:5).

„Neptūnas“: Deividas Gailius – 21 (4/6 tritaškių, 11 atk. kam.), Martynas Mažeika – 17, Marius Runkauskas – 14, Evaldas Dainys – 9, Davidas McClure‘as – 8 (12 atk. kam.).

„Neptūnas“ prieš galingą Rusijos klubą rungtyniavo gerai – ketvirtajame kėlinyje buvo susikrovę dviženklę taškų persvarą – 65:55, tačiau svečiai sugebėjo išplėšti pratęsimą ir trilerį primenančioje kovoje „Enisey“ ekipai jau šypsojosi sėkmė bei prisidėjo jau minėtieji teisėjavimo faktoriai.