2009 03 10

Nerealusis misteris Wade'as (video)

Kas sakė, kad vienas lauke – ne karys? Šio posakio tiesą storu brūkšniu pirmadienį nubraukė Dwayne'as Wade'as, padėjęs „Miami Heat“ komandai po dviejų pratęsimų 130:127 įspūdingai nugalėti „Chicago Bulls“ krepšininkus.
D.Wade'as nugalėtojams pelnė 48 taškus.
D.Wade'as nugalėtojams pelnė 48 taškus. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Vienas iš pagrindinių kandidatų į NBA reguliaraus sezono naudingiausio žaidėjo titulą D.Wade's pribloškė savo pasirodymu pirmadienį Majamyje. Jo tritaškis baigiantis antram kėliniui buvo tik mankštelė. Daug svarbesnį jis įsmeigė baigiantis rungtynėms – išplėšė pratęsimą, o dar vienas tritaškis, paskutinę antrojo pratęsimo sekundę, lėmė pergalę.

Iš viso 48 taškus pelnęs ir 12 rezultatyvių perdavimų atlikęs „Heat“ lyderis savo darbą atliko iki galo – likus trims sekundėms iki antrojo pratęsimo pabaigos perėmė kamuolį iš Johno Salmonso ir viena koja atsispyręs nuo tritaškio linijos sulig finaline sirena pataikė pergalingą tritaškį.

Sveikinimas nuo LeBrono

„Niekada negali žinoti, ar tokie metimai bus taiklūs, bet aš tuomet buvau 99,9 proc. tikras, kad jie pasieks tikslą“, – sakė D.Wade'as. Teisėjai dar peržiūrėjo paskutinio metimo įrašą, tačiau neilgai trukus paskelbė aikštės šeimininkus nugalėtojais.

„Pagarba „buliams“. Tai vienos įspūdingiausių rungtynių“, – kalbėjo didvyris, po rungtynių gavęs sveikinimą iš savo bičiulio „Cleveland Cavaliers“ žvaigždės LeBrono Jameso.

„Wade'as kiekvieną dieną ateina ir skundžiasi, kad jis labai pavargęs, – Michaelis Beasley. – Jeigu jis pavargęs pelno po 48 taškus, tai norėčiau pamatyti jį žaidžiantį po poilsio“. Svečiams 43 taškus pelnė Benas Gordonas, 29 – Johnas Salmonsas.

Rezultatyvusis Songaila

Pirmadienį savo rezultatyviausias rungtynes šį sezoną žaidė Darius Songaila Jis pelnė 19 taškų, atkovojo 6 kamuolius, o „Washington Wizards“ svečiuose 110:99 įveikė „Minnesota Timbervolwes“ krepšininkus.

Starto penkete rungtynes pradėjęs lietuvis vien per pirmąjį kėlinį pelnė 13 taškų. „Smagu laimėti, – komentavo „burtininkų“ treneris Edas Tapscottas. – Džiaugiuosi, kad vaikinai nepaiso sunkaus laiko ir atiduoda visas jėgas. Mūsų senbuviai pasirodė puikiai.“

Prie penkioliktos pergalės daugiausiai prisėdėjo Caronas Butleris ir Antawnas Jamisonas. Jie pelnė atitinkamai 27 ir 26 taškus. Aikštės šeimininkams po 18 taškų pelnė Sebastianas Telfairas ir Ryanas Gomesas.