2014 11 14

Net 31 klaidą padaręs „Žalgiris“ Sasaryje 80:92 pralaimėjo Eurolygos rungtynes „Dinamo“

Penktadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Italijoje pralaimėjo Eurolygos A grupės autsaideriui Sasario „Dinamo“ klubui. Nei vienos pergalės per ketverias rungtynes neiškovoję italai šventė pirmąją pergalę prieš kamuolio nesuvaldžiusius žalgiriečius, kuriems tai buvo vos antras pralaimėjimas per penkerias rungtynes.
„Dinamo“ – „Žalgiris“
„Dinamo“ – „Žalgiris“ / „Scanpix“ nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Sasario „Dinamo“ – Kauno „Žalgiris“ 80:92 (17:26, 25:15, 18:23, 32:16)

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai rungtynes pradėjo susikaupę ir po pirmojo kėlinio užtikrintai pirmavo 26:17. Antrajame kėlinyje lietuviai lengvai prarado savitvardą ir italų džiaugsmui klydo kiekviename žingsnyje. Po pirmosios rungtynių dalies kauniečiai savo sąskaitoje jau turėjo 16 klaidų ir pralaimėjo antrąjį kėlinį 15:25.

Trečiajame kėlinyje žalgiriečiai atrodė atgavę žaidimo ritmą. Tačiau kėlinio pabaiga buvo dviprasmiška. Paskutinės atakos metu J.Andersonas prasižengė puolime ir jau turėjo keturias pražangas. E.Ulanovas paskutinėmis sekundėmis perėmė kamuolį ir pataikė tritaškį, sumažindamas skirtumą iki keturių taškų.

Iš viso per šias rungtynes „Žalgiris“ padarė net 31 klaidą ir taip pagerino savo visų laikų Eurolygos klaidų antirekordą.

Pralaimėjimo nuojauta sustiprėjo ketvirtojo kėlinio viduryje. Įpusėjus ketvirtajam kėliniui, visi koziriai buvo italų rankose. J.Brooksas ir J.Dysonas didino pranašumą, o J.Andersonas gavo penktąją pražangą ir turėjo palikti aikštę. Kėlinio pabaigoje V.Lipkevičiaus ir A.Milaknio tritaškiai pažadino kauniečius, tačiau italai pergalės iš rankų jau nepaleido.

Iš viso per šias rungtynes „Žalgiris“ padarė net 31 klaidą prieš varžovų 15-a. „Žalgiris“ taip pagerino savo visų laikų Eurolygos klaidų antirekordą. Ankstesnis antirekordas – 28 klaidos – buvo pasiektas 2010-2011 m. sezone prieš „Maccabi“.

Žalgiriečiai laimėjo kovą po krepšiais ir atkovojo 41-ą kamuolį, italams pavyko sugriebti 32 kamuolius. Sasario krepšininkai kamuolį iš žalgiriečių perėmė net 22 kartus (kauniečiai – devynis).

Daugiausia, 15 taškų, žalgiriečiams pelnė Jamesas Andersonas. Keturis iš šešių tritaškius pataikęs Artūras Milaknis pridėjo 14 taškų. Edgaras Ulanovas surinko 12 taškų, Paulius Jankūnas pelnė 10 taškų ir atkovojo 7 kamuolius.

Sasario ekipai net 25 taškus surinko ir 9 kamuolius atkovojo įspūdingais dėjimais žiūrovus džiuginęs Shane'as Lawalis. Keturis tritaškius pataikęs Davidas Loganas pridėjo 20 taškų.

Sasario „Dinamo“ – Kauno „Žalgiris“ 92:80 (17:26, 25:15, 18:23, 32:16); 3279 žiūrovai.

Dvitaškiai 31/53 (58 proc.) 18/38 (47 proc.)
Tritaškiai 6/19 (32 proc.) 10/22 (45 proc.)
Baudos 12/24 (50 proc.) 14/18 (78 proc.)
Atkovoti kamuoliai 32 41
Perimti kamuoliai 22 9
Klaidos 15 31
Rezult. perdavimai 14 20
Blokuoti metimai 2 4

„Žalgiris“: J.Andersonas 15 (3/5 trit.), A.Milaknis 14 (4/6 trit.), E.Ulanovas 14 (3 per. kam.), P.Jankūnas 10 (4/5 dvit., 7 atk. kam., 2 per. kam.), A.Gudaitis 7 (8 atk. kam.), D.Songaila 6, V.Lipkevičius 5, R.Javtokas 4 (4 rez. perd., 6 kld.), V.Kariniauskas 3, L.Lekavičius 2 (6 kld.).

„Dinamo“: S.Lawalis 25 (10/12 dvit., 9 atk. kam., 3 per. kam., 2 blk.), D.Loganas 20 (5 per. kam.), J.Brooksas 16 (6/8 dvit., 7 per. kam.), E.Sosa 10 (4/5 dvit.), R.Sandersas 10 (6 atk. kam., 2 per. kam.).

A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Madrido „Real“ (Ispanija) 4 1 456:398
2. Stambulo „Anadolu Efes“ (Turkija) 4 1 377:355
3. Kauno „Žalgiris“ 3 2 390:368
4. „Nižnij Novgorod“ (Rusija) 1 4 379:444
5. Kazanės „Unics“ (Rusija) 1 4 380:376
6. Sasario „Dinamo“ (Italija) 1 4 409:450

Ketvirtasis kėlinys: Sasario „Dinamo“ – Kauno „Žalgiris“ 80:92 (17:26, 25:15, 18:23, 32:16)

40 min. J.Brooksas pataikė svarbų dvitaškį, slopinusį svečių viltis. D.Logano tritaškis audrino šeimininkų tribūnas. S.Lawalio dėjimas sudėjo visus taškus ir „Žalgiris“ įsirašė antrąjį pralaimėjimą. D.Loganas dar pridėjo ir neįtikėtiną tritaškį su sirena.

38 min. V.Lipkevičiaus ir A.Milaknio tritaškiai pažadino kauniečius – 80:75.

37 min. E.Ulanovas sumažino atsilikimą iki septynių taškų. R.Sandersas baudos metimais vėl atitolino italus. J.Brooksas įsūdė tritaškį į sutrikusio „Žalgirio“ krepšį.

35 min. Įpusėjus ketvirtajam kėliniui, visi koziriai buvo italų rankose. J.Brooksas ir J.Dysonas didino pranašumą, J.Andersonas gavo penktąją pražangą ir turėjo palikti aikštę – 75:66.

34 min. „Žalgirio“ situaciją pataisė D.Songailos dvitaškis. S.Lawalis atsakė tuo pačiu. Dvitaškis, o po to ir įspūdingas dėjimas išvedė italus į priekį – 69:66.

32 min. E.Sosa pelnė du taškus su pražanga, o žalgiriečiai ir toliau klydo – 63:64.

Trečiasis kėlinys: Sasario „Dinamo“ – Kauno „Žalgiris“ 60:64 (17:26, 25:15, 18:23)

30 min. Rungtynės klostėsi taškas į tašką, tačiau kauniečiams pavyko sėkmingiau užbaigti kėlinį. Baudos metimus realizavo ir rezultatą persvėrė E.Ulanovas. Paskutinės atakos metu J.Andersonas prasižengė puolime ir jau turėjo keturias pražangas. E.Ulanovas paskutinėmis sekundėmis perėmė kamuolį ir pataikė tritaškį.

28 min. E.Ulanovas išlygino rezultatą. D.Loganas vėl išvedė italus į priekį. D.Songaila vėl lygino rezultatą – 57:57.

26 min. D.Loganas taip pat buvo taiklus iš toli – 53:51.

25 min. Po J.Brookso dvitaškio „Žalgirį“ ir vėl gelbėjo A.Milaknio tritaškis – 49:51.

24 min. S.Lawalis ir P.Jankūnas apsikeitė dvitaškiais – 47:48.

22 min. J.Andersonas pelnė pirmuosius tašku trečiajame kėlinyje – dvitaškį ir tritaškį. Tritaškiu atsakė ir D.Loganas – 45:46.

Antrasis kėlinys: Sasario „Dinamo“ – Kauno „Žalgiris“ 42:41 (17:26, 25:15)

20 min. R.Javtokas sugrąžino pranašumą „Žalgiriui“. Tačiau kėlinį užbaigė S.Lawalio dėjimas. Per pirmąją rungtynių dalį „Žalgiris“ padarė net 16 klaidų.

18 min. D.Loganas išlygino rezultatą po dar vienos „Žalgirio“ klaidos. Po J.Andersono pražangos R.Sandersas baudos metimu persvėrė rezultatą, o po to E.Sosa įmetė dvitaškį. Padėtį gerino P.Jankūno dvitaškis – 40:39.

17 min. Žalgiriečiai pažėrė klaidų ir italai tuo naudojosi. R.Javtokas pataikė dvitaškį, tačiau J.Brooksas lengvai perėmė kamuolį kitos atakos metu ir neleido Kauno ekipai atitrūkti – 35:37.

16 min. Po D.Logano dvitaškio G.Krapikas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės – 33:35.

15 min. R.Sandersas mažino atsilikimą iki šešių taškų. Po J.Dysono dvitaškio italai atsiliko jau tik keturiais taškais – 31:35.

14 min. Pirmuosius taškus pelnė ir D.Songaila. J.Dysonas pataikė dvitaškį, o V.Kariniauskas atsakė pirmuoju taikliu tolimu metimu – 25:35.

12 min. Italai užsivedę pradėjo antrąjį ketvirtį, tačiau žalgiriečiai neleido mažinti skirtumo. E.Ulanovas ir J.Andersonas prisidėjo dvitaškiais – 23:30.

Pirmasis kėlinys: Sasario „Dinamo“ – Kauno „Žalgiris“ 17:26

10 min. A.Gudaitis iki galo kovojo dėl kamuolio po italų krepšiu ir pelnė du taškus. Tą patį pakartojo ir kitos atakos metu pačioje kėlinio pabaigoje.

8 min. A.Milaknis pataikė antrąjį tritaškį. S.Lawalis pridėjo dar vieną dvitaškį – 14:20.

7 min. P.Jankūnas realizavo abu baudos metimus, S.Lawalis pataikė dvitaškį – 12:17.

6 min. R.Sandersas pataikė pirmąjį italų tolimą metimą. J.Andersonas pataikė jau antrąjį tritaškį – 10:15.

4 min. S.Lawalis ir vėl pademonstravo dėjimą. Pirmąjį tritaškį pataikė A.Milaknis. J.Andersonas pridėjo dėjimą ir tritaškį – 7:12.

2 min. Pirmuosius taškus šeimininkai pelnė, kai kamuolį į kauniečių krepšį įdėjo S.Lawalis. P.Jankūnas lygino rezultatą. J.Brooksas vėl išvedė varžovus į priekį. P.Jankūnas vėl lygino rezultatą – 4:4.

Startinis „Žalgirio“ penketas: Vaidas Kariniauskas, Robertas Javtokas, Paulius Jankūnas, Jamesas Andersonas, Artūras Milaknis.