2012 03 29

NKL ketvirtfinaliai startavo „Statybos“ staigmena ir „Naftos-Universiteto“, „Sūduvos“ bei „LKKA-Atleto“ pergalėmis

Netikėta pergale Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) ketvirtfinalį pradėjo Vilniaus „Statybos“ ekipa, kuri ketvirtadienį išvykoje 66:63 (20:16, 16:14, 18:17, 15:13) palaužė „Radviliškio-Juodelių“ krepšininkus.
Ovidijus Varanauskas
Ovidijus Varanauskas / Š.Marčiulionio krepšinio akademijos nuotr.

Serijoje iki dviejų pergalių vilniečiai išsiveržė į priekį 1:0.

Ketvirtajame kėlinyje sužaidus septynias minutes rezultatas dar buvo lygus (57:57), bet svečiai vėliau pelnė penkis taškus be atsako ir taiklūs baudos metimai neleido varžovams persverti rezultato.

Sostinės ekipos gretose naudingiausiai žaidė Vitalijus Lukša, kuris per 31 žaidimo minutę pelnė 11 taškų (5/8 dvit., 1/1 baud.), atkovojo 7 ir perėmė 3 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, išprovokavo 3 varžovų pražangas, karta suklydo, dusyk pažeidė taisykles ir surinko 19 naudingumo balų.

„Statyba“: Vitalijus Lukša 11 (7 atk. kam.), Mindaugas Budzinauskas 10 (2/10 dvit.), Ovidijus Varanauskas 9 (3/13 dvit.).

„Radviliškis-Juodeliai“: Audrius Mineikis 18 (12 atk. kam.), Rytis Rauktys 12, Tomas Rakauskas 11, Eigirdas Žukauskas 10.

Kiti ketvirtfinalio rezultatai:

Klaipėdos „Nafta-Universitetas“ namuose 74:55 (17:14, 24:18, 10:13, 23:10) sutriuškino Joniškio „Delikatesą“. Serijos rezultatas – 1:0.

„Nafta-Universitetas“: Artūras Gudaitis 18 (10 atk. kam.), Paulius Žurna 16 (4/11 trit.), Haroldas Venskus 12 (7 atk. kam.)

„Delikatesas“: Tautvydas Šležas 21 (10 atk. kam.), Vidmantas Užkuraitis 15 (10 atk. kam.), Aivaras Kvedaravičius 13).

Marijampolės „Sūduva“ savo žiūrovų akivaizdoje 102:85 (26:18, 25:18, 30:18, 21:31) pranoko Kauno „Žalgirį-Sabonio krepšinio centrą“. Serijos rezultatas – 1:0.

„Sūduva“: Aurimas Birgelis 20, Žilvinas Kuklierius 18, Paulius Gvazdaitis ir Marius Valukonis po 17

„Žalgiris-Sabonio krepšinio centras“: Rolandas Jakštas 22 (7 atk. kam.), Marius Grigonis 19 (9/10 baud.), Vaidas Kariniauskas 14).

Kauno „LKKA-Atletas“ namose 87:85 (29:27, 23:16, 15:25, 20:17) palaužė Vilniaus „Š.Marčiulionio krepšinio akademiją“. Serijos rezultatas – 1:0.

„LKKA-Atletas“: Šarūnas Vingelis 23 (5/6 trit.), Vidmantas Sragauskis 22, Matas Sapiega 14 (7 rez. perd.)

„Š.Marčiulionio krepšinio akademija“: Egidijus Mockevičius 33 (13 atk. kam., 41 n.b.), Nerijus Varnelis 32 (11/16 dvit., 32 n.b.), Robertas Bitinas ir Jonas Elvikis po 5).