2015 01 31

NKL lyderis „Perlas-MRU“ iškovojo 25-ąją pergalę

Šeštadienį sužaistos penkerios Nacionalinėje krepšinio lygos (NKL) eilinio turo rungtynės.
Vilniaus „Perlas-MRU“ – „Vilnius“
Vilniaus „Perlas-MRU“ – „Vilnius“ / Sauliaus Čirbos nuotr.

25-ąją pergalę 31-osiose rungtynėse iškovojo lyderis Vilniaus „Perlo-MRU“ klubas, namuose 75:70 (22:14, 14:22, 19:20, 20:14) įveikęs šeštojoje pozicijoje likusius Jonavos „Petrochemos“ (16 pergalių ir 15 pralaimėjimų) krepšininkus.

Ilgą laiką viena blogiausių NKL komandų vadintas „Vilnius“ (9/20) artėja prie atkrintamųjų varžybų. Trečią pergalę iš eilės vilniečiai iškovojo svečiuose įveikę Joniškio „Delikatesą” (15/16). Paskutinių sekundžių dramoje po taiklaus Igno Daugkšio tritaškio svečiai triumfavo rezultatu 78:80.

Prie sostinės komandos vairo stojus vyr. treneriui Mariui Kiltinavičiui, „Vilnius“ per penkerias rungtynes iškovojo tris pergales. Nuo dvyliktosios vietos, kuri garantuoja kelialapį į NKL atkrintamąsias varžybas, vilniečius skiria jau tik viena pergalė.

Pirmajame kėlinyje tiksliau žaidę „Delikateso“ krepšininkai įgijo 4 taškų persvarą (21:17), tačiau antrajame ketvirtyje iniciatyvą perėmė „Vilnius“ ir išsiveržė į priekį (38:42).Trečiajame kėlinyje po L. Kvedaravičiaus tritaškio komandas skyrė 13 taškų (48:61).

Tačiau kėlinio pabaigoje „Delikatesas“ sužaidė atkarpą 10:2 ir priartėjo per vieną tolimą metimą (60:63). Lemiamae ketvirtyje šeimininkai persverė rezultatą savo naudai ir pirmavo 7 taškų persvara (76:69). Tačiau per paskutines 3 minutes joniškiečius penkiais taškais nubaudė  „Vilniaus“ legionierius Jermaine Love, į A. Galkausko dvitaškį tuo pačiu atsakė Ignas Daukšys (78:77), o paskutinės atakos metu tas pats I. Daukšys įsūdė tritaškį ir šeimininkų atakai laiko nepaliko – 78:80.

Vienu iš svarbiausių pergalės faktorių tapo puikiai į „Vilniaus“ žaidimą įsiliejęs 17-metis 205 cm ūgio puolėjas Lukas Kvedaravičius. Iki šiol tik simboliškai rungtyniavęs ir po 2 taškus per rungtynes rinkęs snaiperis sužaidė geriausias karjeros rungtynes. Per 25 aikštėje praleistas minutes L. Kvedaravičius į joniškiečių krepšį įmetė 16 taškų (2/2 dvit., 4/6 trit.) ir atkovojo 8 kamuolius.

Puikiai rungtyniavo „Vilniaus“ legionieriai Jermaine Love ir Andrew Fair, pelnę atitinkamai 23 ir 17 taškų. Pergalingo metimo autoriaus Igno Daukšio sąskaitoje – 10 taškų.

„Delikateso“ komandoje rezultatyviausias buvo 21 tašką pelnęs Šarūnas Kulevičius. 17 taškų pridėjo Aivaras Galkauskas, 16 – Žilvinas Petraitis.