2014 11 08

NKL: lyderis Vilniaus „Perlas-MRU“ įveikė Marijampolės „Sūduvą-Mantingą“

18 netikslių baudos metimų (15/33) neleido Marijampolės „Sūduvai-Mantingai“ (7/5) išplėšti pergalės prieš Vilniaus „Perlą-MRU“ (9/3). Sostinėje vykusias NKL 12-ojo turo rungtynes vilniečiai laimėjo rezultatu 74:70. Po pergalės „Perlas-MRU“ liko 1-2 turnyro lentelės vietoje, „Sūduva-Mantinga“ rikiuojasi 3-4 pozicijoje.
„Perlo-MRU“ komanda – viena iš NKl lyderių
„Perlo-MRU“ komanda – viena iš NKl lyderių / Sauliaus Čirbos nuotr.

Po lygaus pirmojo kėlinio (22:22), antrajame šeimininkai įgijo dviženklę persvarą (37:27). Tačiau kėlinio pabaigoje Tautvydo Kliučinyko, C. M. Coonso ir Pauliaus Petrilevičiaus taiklių metimų dėka marijampoliečiai „grįžo į žaidimą“ – 41:38.

Panašia persvara tai viena, tai kita komanda pirmavo ir antroje rungtynių dalyje. Mačo kulminacija įvyko paskutinę minutę, kuomet esant lygiam rezultatui (70:70) komandos apsikeitė klaidomis, o pirmieji su įtampa susitvarkę vilniečiai įmetė du baudos metimus (72:70). Kitoje aikštės pusėje proga persverti rezultatą savo naudai nepasinaudojo laisvas iš trijų taškų zonos atakavęs Tautvydas Kliučinykas. Po netaiklaus metimo Marijampolės gynėjas prasižengė prieš Dominyką Domarką, kuris baudų metimais įtvirtino „Perlo-MRU“ pergalę 74:70.

„Perlas-MRU“: Dominykas Domarkas 22 (9 atk. kam., 4 rez. perd.), Tadas Rinkūnas 20, Antanas Udras 18 (10 atk. kam.).

„Sūduva-Mantinga“: Paulius Petrilevičius 19 (11 atk. kam.), C. M. Coons 15, Paulius Abramavičius 12.

Jonavos „Petochemos“ (7/5) ekipa nutraukė keturių pralaimėjimų seriją Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionate rungtynėse namuose – 81:72 (19:15, 15:19, 22:18, 25:20) įveikdama „Palangos“ (6/6) krepšininkus.

Kieta kova aikštelėje prasidėjo nuo pirmųjų rungtynių akimirkų, o pirmaujančios ekipos vaidmenyje ne kartą pabuvojo tiek Jonavos, tiek Palangos komandų krepšininkai. Po pirmosios susitikimo dalies svarstyklių lėkštutės buvo lygios – 34:34.

Trečiojo ketvirčio pradžioje po keturių iš eilės Tomo Milinsko taškų „Petrochema“ atitrūko – 42:37, tačiau jau po dviejų minučių Kęstutis Naruševičius buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės – 44:49. Šeimininkus prieš lemiamą kėlinį dar sykį į priekį patempė Henriko Vorotnikovo ir Tado Sebežiovo atakų serijos – 56:52.

Pusė ketvirtojo ketvirčio „Petrochema“ bandė nutolti, tačiau svečiai neatleido žaidimo gijų – 65:65 (35 min). Tuomet svarų žodį tarė Tadas Sebežiovas, kuris per likusį laiką surinko vienuolika iš šešiolikos komandos taškų ir padėjo Jonavos ekipai įtvirtinti pergalę atkakliame susitikime – 81:72.

NKL "Petrochemos" komanda

Jonavos „Petrochema“: Tadas Sebežiovas 23 taškai (4 atk. kam., 4 rez. perd.), Henrikas Vorotnikovas 14, Karolis Šarukas ir Aurimas Urbonas po 10, Tomas Milinskas 8, Lukas Grabauskas ir Vladislovas Razumnovas po 5, Evaldas Aniulis, Mikita Balaban ir Ričardas Verbickas po 2.

„Palanga“: Povilas Šakinis 17 taškų, Adomas Drungilas 15 (13 atk. kam.), Haroldas Venskus ir Erikas Kubilius po 11.

Kitas rungtynes NKL pirmenybėse Jonavos „Petrochema“ žais artėjantį penktadienį nuo 18 val. namuose su čempionato lyderiais „Perlo-MRU“ krepšininkais.