2014 12 04

MKL „Olimpinė taurės“ varžybose neliko nepralaimėjusių komandų

„Manijos moksleivių krepšinio lygoje“ (toliau MKL) tęsiasi Jaunimo krepšinio čempionato (gim. 1996 m.) kovos. „Olimpine taure“ pavadintame čempionate po penktojo turo kovų neliko nepralaimėjusių komandų. Paskutinė nesėkmę patyrė Kauno „Perkūno“ krepšinio mokykla. „Olimpine taurė“ – tai po pertraukos organizuojamas dvyliktokų čempionatas, nes seniau tokio amžiaus jaunieji krepšininkai būdavo priversti baigti krepšinio mokyklas.
Š.Marčiulionio ir „Perkūno“ krepšinio mokyklų rungtynės
Š.Marčiulionio ir „Perkūno“ krepšinio mokyklų rungtynės / Š.Marčiulionio krepšinio akademijos nuotr.

Jaunimo krepšinio čempionato globėjas yra olimpinis čempionas Šarūnas Marčiulionis.

Būtent legendinio krepšininko įkurta Šarūno Marčiulionio krepšinio akademija ir jos komanda „Blancomet“ 81:77 nugalėjo Kauno „Perkūno“ krepšinio mokyklos „Vytrita“ komanda. Kauniečiams tai buvo pirmoji nesėkme per penkerias rungtynes, o vilniečiai iškovojo ketvirtą pergalę. Po trijų kėlinių „Perkūno“ krepšininkai dar pirmavo 7 taškų skirtumu, tačiau puikiai ketvirtą kėlinį sužaidę Tomo Purlio auklėtiniai įsirašė pergalę.

Šis Jaunimo čempionatas tikrai nenuspėjamas. Dalis komandų sportuoja kartu, dalis atskirai, vieni žaidėjai pailsėję, kiti pavargę po Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) kovų.

„Mūsų pergalę lėmė poros žaidėjų puikus individualus pasirodymas, – po mačo teigė „marčiulioniukų“ treneris T.Purlys. – Puikiai sužaidė Mantas Pigaga, kuris pataikė visus metimus. Šįkart mums trūko kelių žaidėjų, traumuotas žaidė vidurio puolėjas Tomas Zdanavičius. Visas rungtynes žaidėme pralaiminėdami, tačiau tikėjome savo jėgomis, pataikėme kelis tritaškius, sėkmingai sužaidėme gynyboje ir pabaigoje turėjome daugiau patirties. Šis Jaunimo čempionatas tikrai nenuspėjamas. Dalis komandų sportuoja kartu, dalis atskirai, vieni žaidėjai pailsėję, kiti pavargę po Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) kovų. Manau, 4-6 komandos gali kautis dėl aukščiausių apdovanojimų“.

Nugalėtojų gretose Mantas Pigaga pelnė 30 taškų (6/6 dvitaškiai, 5/5 tritaškiai, 3/3 baudos), Mantas Šerkšnas pridėjo 15, o Jokūbas Švambaris – 14. Kauno komandos gretose po 20 taškų surinko Tadas Žūtautas ir Evaldas Džiaugys.

Ketvirtą pergalę iš penkių galimų iškovojo ir Vilniaus krepšinio mokyklos auklėtiniai. Gintauto Reginos vadovaujami vilniečiai išvykoje 85:83 palaužė Palangos sporto centro „Lalila“ komandą, kuriai tai buvo antroji nesėkmė. Likus penkiomis sekundėms iki mačo pabaigos palangiškis Deividas Petravičius pataikė tritaškį ir išlygino rezultatą, tačiau paskutinę sekundė Margiris Normantas pataikė dvitaškį ir išplėšė pergalę vilniečiams.

Nugalėtojų gretose 19 taškų surinko pergalingo metimo autorius M.Normantas. 15 taškų įmetė Lukas Žarskus, o 13 – Vytautas Saulis. Palangos SC gretose Gytis Šleinius surinko 24 taškus, o D.Petravičius įmetė 22 taškus (4/7 tritaškiai), atkovojo 18 kamuolių ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus. Tiesa, pajūrio komandoje visus taškus pelnė tik startinio penketuko žaidėjai.

Pirmą pergalę sezone iškovojo Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro krepšininkai, kurie išvykoje 81:76 palaužė Šiaulių krepšinio akademijos „Saulė“ auklėtinius, kuriems tai buvo penktoji nesėkmė. Saulės miesto krepšininkai vieninteliai šį sezoną nepatyrė pergalės džiaugsmo. Lemiamą pranašumą panevėžiečiai susikrovė ketvirtame kėlinyje, kurį laimėjo 8 taškų skirtumu ir įtvirtino savo pergalę.

Naudingiausiu penkto turo žaidėju tapo Palangos SC auklėtinius Deividas Petravičius. 196 cm ūgio puolėjas per 34 minutes įmetė 22 taškus (5/10 dvitaškiai, 4/7 tritaškiai), atkovojo 18 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus, blokavo 3 metimus ir surinko 43 naudingumo balus.

Nugalėtojų gretose Mantas Matevičius surinko 22 taškus, Benas Nakutis pridėjo 13 taškų ir 8 atkovotus kamuolius. „Saulės“ komandoje Tautvydas Grakauskas pelnė 23 taškus ir atkovojo 9 kamuolius, o Augustas Pampikas pridėjo 18 taškų.

Antrą pergalę iškovojo Kauno krepšinio mokyklos „Aisčiai“ krepšininkai, kurie miesto derbyje, po pratęsimo, 87:80 nugalėjo Arvydo Sabonio krepšinio centro komandą. „Saboniukams“ tai buvo trečioji nesėkmė. Likus 6 sekundėms „Aisčiai“ pirmavo 3 taškais, tačiau prie baudų metimo linijos stojęs Justas Vazalis pirmą baudą pataikė, antrą prametė ir pats atkovojęs kamuolį pelnė du taškus ir išplėšė pratęsimą. Tačiau pratęsimo metu sėkmingiau žaidė aikštės šeimininkai, kurie ir išplėšė pergalę.

Nugalėtojų gretose Jurgis Čėsna pelnė 34 taškus (10/14 dvitaškiai) ir atkovojo 9 kamuolius. 22 taškus surinko Andrius Ulčickas. „Saboniukų“ gretose J.Vazalis surinko 20 taškų ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus, o Mintautas Bulanovas pridėjo 16 taškų.

Jaunimo čempionato „Olimpinės taurės“ turnyro lentelės viršuje po 4 pergales iškovoję „Perkūno“, Š.Mačiulionio KA ir Vilniaus KM komandos. 4-oje vietoje su 3 pergalėmis – palangiškiai. 5-6 vietas dalinasi „Aisčiai“ ir „saboniukai“, 7-oje vietoje – pirmą pergalę pasiekią panevėžiečiai, o paskutiniai – Šiaulių KA „Saulė“.

Naudingiausiu penkto turo žaidėju tapo Palangos SC auklėtinis Deividas Petravičius. 196 cm ūgio puolėjas per 34 minutes įmetė 22 taškus (5/10 dvitaškiai, 4/7 tritaškiai), atkovojo 18 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus, blokavo 3 metimus ir surinko 43 naudingumo balus.

D. Petravičius pasiekė šio sezono „Olimpinės taurės“ naudingumo rekordą ir tapo ketvirtuoju Palangos SC krepšininku, kuris tapo savaitės žaidėju. Anksčiau naudingiausiais buvo tapę Ernestas Bružas, Rokas Mažionis ir Gytis Šleinius.

„Olimpinės taurės“ komandos VI turą pradės gruodžio 7 dieną.

Savo kovas tęsia ir Jaunimo čempionato II diviziono dalyviai, kur pergales šventė Radviliškio švietimo ir sporto paslaugų centras, Rokiškio kūno kultūros ir sporto centras, Anykščių sporto centras, Joniškio sporto centras ir Plungės sporto ir rekreacijos centras.

Radviliškio ŠSPC – Mažeikių SM 76:58
Kazlų Rūdos SC – Rokiškio KKSC 75:83
Anykščių SC – Molėtų SC 65:46
Joniškio SC – Skuodo KKSC 110:43
Plungės SRC – Mažeikių SM 70:65

„Olimpinės taurės“ II diviziono komandos VI turą pradės gruodžio 7 dieną.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius