2010 05 31

„Olympiacos“ įveikė „Panathinaikos“, Kleizos sąskaitoje – 17 taškų

Antrąsias Graikijos vyrų krepšinio pirmenybių finalo serijos rungtynes reguliariojo sezono nugalėtojas bei čempiono titulą ginantis Šarūno Jasikevičiaus Atėnų „Panathinaikos“ klubas sekmadienį svečiuose 72:79 (14:16, 20:17, 13:23, 25:23) pralaimėjo šalies vicečempionei Pirėjo „Olympiacos“ komandai su Linu Kleiza, o serijos iki trijų pergalių rezultatas tapo 1:1.
L.Kleiza nugalėtojams pelnė 17 taškų. / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Pirmąjį finalo serijos mačą namuose čempionai laimėjo 73:54 (19:16, 22:10, 25:16, 7:12).

Sekmadienį L.Kleizos indėlis į pergalę buvo svariausias: 17 taškų, 5 atkovoti bei 2 perimti kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai, 1 klaida bei 2 pražangos. Per beveik 32 su puse žaidimo minutės jis prametė visus 3 tritaškius, pataikė 6 dvitaškius iš 8 bei realizavo 5 baudų metimus iš 6.

Š.Jasikevičius per 13 minučių (12:55) svečiams pelnė 10 (tritaškiai 2/2., dvitaškiai 1/1, baudos 2/2) taškų, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei dukart suklydo.

16 taškų į čempionų krepšį įmetė Milošas Teodosičius, po 14 – Ioannis Bourousis bei Joshas Childressas. „Panathinaikos“ gretose sėkmingiausiai žaidė Nikola Pekovičius (22 tšk.) ir Dimitris Diamantidis (11 tšk.).

Trečiąsias Graikijos krepšinio pirmenybių finalo serijos rungtynes komandos trečiadienį žais Atėnuose. „Panathinaikos“ ir „Olympiacos“ komandos finale žaidžia jau penktą sezoną iš eilės.

30 kartų šalies pirmenybes laimėję „Panathinaikos“ krepšininkai čempionais tapo ir pastaruosius septynerius metus, o devyniskart šalies čempione tapusi „Olympiacos“ komanda pastarąjį sykį šį titulą iškovojo 1997-aisiais.

Šiemet komandos jau žaidė vieną finalą – Graikijos krepšinio taurės turnyro lemiamoje dvikovoje „Olympiacos“ klubas 68:64 įveikė „Panathinaikos“ ekipą ir po aštuonerių metų iškovojo šalies taurę.

28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius