Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Paaiškėjo Europos taurės „Last 32“ dalyviai ir „Lietuvos ryto“ varžovai

Steponas Babrauskas ir Darius Songaila
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Steponas Babrauskas ir Darius Songaila
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį Europos taurės turnyre baigėsi reguliarusis sezonas, po kurio kovas tęs 24 komandos, o dar 24 ekipos, tarp kurių yra ir Klaipėdos „Neptūnas“, baigė savo pasirodymą. H grupėje Kazio Maksvyčio auklėtiniai iškovojo 4 pergales ir patyrė 6 nesėkmes. Tai jiems garantavo penktąją poziciją. rašo krepsinis.net

Iš tolimesnės kovos pasitraukė ir Ramūno Butauto treniruojama Rygos VEF (5/5), G grupėje likusi ketvirtoje pozicijoje. Lygiai toks pats likimas ištiko D grupėje rungtyniavusią Bonos „Telekom Baskets“ (5/5) ekipą su Benu Veikalu.

„Last 32“ etape prie Europos taurės klubų prisijungs iš Eurolygos iškritusios aštuonios komandos.

Jau aišku, kad D grupėje paskutinė likusi Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipa Europos taurėje kovos P grupėje, kur jos lauks H grupėje pirma finišavusi turkų Stambulo „Bešiktaš“ (6/3), C grupėje trečią vietą užėmusi ispanų Saragosos CAI (6/4) bei antroje pozicijoje B grupėje likusi  kroatų Zagrebo „Cedevita“.

Rimo Kurtinaičio treniruojami Maskvos srities „Chimki“ krepšininkai reguliariajame sezone suklupo vos kartą ir pateko į K grupę, kur susitiks su Kęstučio Kemzūros vadovaujama Nymburko ČEZ (6/4) ekipa.

C grupę laimėjusi Deivido Gailiaus vedama Liublianos „Union Olimpija“ žais M grupėje. Per plauką į kitą etapą prasibrovė ir Bilbao „Bilbao Basket“ (5/5) klubas, kurio gerbę gina Antanas Kavaliauskas. Jis rungtyniaus L grupėje.

Turnyrine turėtų dar padaugėti lietuvių, kadangi prisijungs iš Eurolygos iškrentanti Dainiaus Šalengos, Michailo Anisimovo ir Darjušo Lavrinovičiaus atstovaujama Kijevo „Budivelnik“.

Po traumos sveikstantis Mantas Česnauskis yra Zielonos Goros „Stelmet“ paraiškoje, kuri taip pat atkeliauja į Europos taurę. Įmanoma, kad į „Top 16“ etapą nepateks ir Kauno „Žalgiris“ bei Mindaugą Kuzminską ir Domantą Sabonį savo gretose turinti Malagos „Unicaja“.

I grupė

(JSF, „Budivelnik“ arba „Partizan“)

Kantu „FoxTown“ (Italija)

Ulmo „Ratiopharm“ (Vokietija)

Izmiro „Pinar Karsiyaka“ (Turkija)

J grupė

(„Anadolu Efes“, „Brose Baskets“ arba „Žalgiris“)

Sasario „Dinamo Banco di Sardegna“ (Italija)

Ankaros „Aykon TED“ (Turkija)

Gravlino-Diunkerko „Maritime“ (Prancūzija)

K grupė

(„Unicaja“, „Bayern“, „Montepaschi“ arba „Stelmet“)

Maskvos srities „Chimki“ (Rusija)

Haifos „Maccabi Bazan“ (Izraelis)

Nymburko ČEZ (Čekija)

L grupė

Belgrado „Crvena Zvezda“ (Serbija)

Žemutinio Naugardo „Niznyj Novgorod“

Atėnų „Panionios“ (Graikija)

Bilbao „Bilbao Basket“ (Ispanija)

M grupė

(JSF, „Budivelnik“, „Partizan“)

Bandirmos „Banvit“ (Turkija)

Liublianos „Union Olimpija“ (Slovėnija)

Jeruzalės „Hapoel Migdal“ (Izraelis)

N grupė

Strasbūro SIG (Prancūzija)

Berlyno ALBA (Vokietija)

Kragujevaco „Radnički“ (Serbija)

Južno „Chimik“ (Ukraina)

O grupė

(„Montepaschi“ arba „Stelmet“)

Kazanės „Unics“ (Rusija)

Valensijos „Valencia“ Ispanija)

Ostendės „Telenet“ (Belgija)

P grupė

Vilniaus „Lietuvos rytas“

Stambulo „Bešiktaš“ (Turkija)

Saragosos CAI (Ispanija)

Zagrebo „Cedevita“ (Kroatija)

Antrojo etapo kovos 2014 metų sausio 7 dieną.

----------------------

Trečiadienį sužaistos likusios šešiolika 2013-2014 metų sezono Europos taurės (Eurocup) vyrų krepšinio turnyro reguliariojo sezono dešimtojo turo rungtynių, po kurių paaiškėjo likusios penkios antrojo etapo dalyvės – prie Kantu „Pallacanestro“ (Italija), Ulmo „ratiopharm“ (Vokietija), Liublianos „Union Olimpija“ (Slovėnija), Maskvos srities „Chimki“ (Rusija), Žemutinio Naugardo „Nižnyj Novgorod“ (Rusija), Kazanės „Uniks“ (Rusija), Stambulo „Bešiktaš“ (Turkija), Berlyno „Alba“ (Vokietija), Gravlino-Diunkerko BCM (Prancūzija), Saragosos CAI (Ispanija), Atėnų „Panionios“ (Graikija), Kragujevaco „Radnički“ (Serbija), Haifos „Maccabi“ (Izraelis), Južno „Chimik“ (Ukraina), Ostendės „Telenet“ (Belgija), Sasario „Dinamo“ (Italija), Jeruzalės „Hapoel“ (Izraelis), Izmiro „Pinar Karsiyaka“ (Turkija) bei Valensijos „Basket“ (Ispanija) komandų prisijungė Nymburko ČEZ (Čekija), Zagrebo „Cedevita“ (Kroatija), Bilbao „Basket“ (Ispanija), Ankaros „TED Kolejliler“ (Turkija) ir Bandirmos „Banvit“ (Turkija) ekipos.

Kovą dėl Europos taurės tęs ir į antrąjį ULEB Eurolygos varžybų etapą nepatekusios aštuonios komandos.

Šeštąją pergalę iškovojo ir į „Last 32“ turnyrą pateko trečiąją vietą A grupėje užėmęs bei Kęstučio Kemzūros treniruojamas Nymburko ČEZ (Čekija) klubas, svečiuose 77:58 (20:10, 26:15, 12:19, 19:14) nugalėjęs Kvakenbriuko „Artland Dragons“ (Vokietija) ekipą.

Kitų A grupės susitikimų rezultatai:

Kantu „Pallacanestro“ (Italija) – Zagrebo „Cibona“ (Kroatija) 92:68

Ostendės „Telenet“ (Belgija) – Le Mano „Sarthe Basket“ (Prancūzija) 79:70

Galutinė A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Kantu „Pallacanestro“ (Italija) 8 2 832:746

2. Ostendės „Telenet“ (Belgija) 8 2 768:752

3. Nymburko ČEZ (Čekija) 6 4 789:736

----------

4. Le Mano „Sarthe Basket“ (Prancūzija) 5 5 719:718

5. Kvakenbriuko „Artland Dragons“ (Vokietija) 2 8 721:820

6. Zagrebo „Cibona“ (Kroatija) 1 9 770:827

Lemiamose B grupės rungtynėse Antano Kavaliausko Bilbao „Basket“ (Ispanija) klubas savo aikštėje 90:84 (21:21, 25:20, 11:20, 33:23) įveikė Oldenburgo „EWE Baskets“ (Vokietija) ir, iškovojęs penktąją pergalę bei atsirevanšavęs už nesėkmę svečiuose penkių taškų skirtumu 86:91, pakilo į trečiąją vietą bei taip pat iškovojo kelialapį į kitą varžybų etapą.

Lietuvio indėlis į pergalę – 6 taškai, 2 sugriebti ir 1 perimtas kamuolys. Per 9 su puse minutės (9:33) A.Kavaliauskas pataikė abu dvitaškius ir abu baudų metimus, sykį suklydo ir prasižengė 4 kartus.

Galutinė B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Sasario „Dinamo“ (Italija) 7 3 866:817

2. Zagrebo „Cedevita“ (Kroatija) 6 4 797:760

3. Bilbao „Basket“ (Ispanija) 5 5 855:826

----------

4. Oldenburgo „EWE Baskets“ (Vokietija) 5 5 789:797

5. Šalono „Elan“ (Prancūzija) 4 6 779:786

6. Šarlerua „Belgacom Spirou“ (Belgija) 3 7 706:806

C grupės rungtynių rezultatas:

Ulmo „ratiopharm“ (Vokietija) – Varezės „Cimberio“ (Italija) 75:86

Galutinė C grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Liublianos „Union Olimpija“ (Slovėnija) 7 3 743:698

2. Ulmo „ratiopharm“ (Vokietija) 7 3 761:745

3. Valensijos „Basket“ (Ispanija) 6 4 875:721

----------

4. Paryžiaus „Levallois“ (Prancūzija) 4 6 687:733

5. Vilerbano ASVEL (Prancūzija) 4 6 706:794

6. Varezės „Cimberio“ (Italija) 2 8 730:811

Pergale savo pasirodymą turnyre baigė, tačiau ketvirtojoje pozicijoje liko Beno Veikalo Bonos „Telekom Baskets“ (Vokietija) klubas, nieko nelėmusiose rungtynėse namuose po pratęsimo 96:88 (21:14, 27:23, 20:29, 15:17, 13:5) įveikęs Romos „Virtus“ (Italija) ekipą.

Lietuvis nugalėtojams pelnė 21 tašką, sugriebė 2 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei po kartą suklydo ir prasižengė. Per 29 minutes (29:00) B.Veikalas pataikė 3 tritaškius iš 4, 5 dvitaškius iš 6 bei realizavo abu baudų metimus.

Kitų C grupės rungtynių rezultatai:

Berlyno „Alba“ (Vokietija) – Monso Eno „Belfius“ (Belgija) 81:46

Saragosos CAI (Ispanija) – Gravlino-Diunkerko BCM (Prancūzija) 86:73

Galutinė D grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Berlyno „Alba“ (Vokietija) 8 2 749:669

2. Gravlino-Diunkerko BCM (Prancūzija) 6 4 749:690

3. Saragosos CAI (Ispanija) 6 4 803:719

----------

4. Bonos „Telekom Baskets“ (Vokietija) 5 5 785:805

5. Romos „Virtus“ (Italija) 3 7 761:777

6. Monso Eno „Belfius“ (Belgija) 2 8 620:807

Devinta pergale pirmąjį etapą baigė E grupės nugalėtojai Maskvos srities „Chimki“ (Rusija) krepšininkai, kuriuos treniruoja Rimas Kurtinaitis, savo aikštėje 80:67 (20:22, 25:10, 15:20, 20:15) įveikęs Aleksandrovaco „Igokea“ (Bosnija) penketuką.

Kito E grupės mačo rezultatas:

Jeruzalės „Hapoel“ (Izraelis) – Izmiro „Pinar Karsiyaka“ (Turkija) 79:75

Galutinė E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Maskvos srities „Chimki“ (Rusija) 9 1 870:751

2. Jeruzalės „Hapoel“ (Izraelis) 6 4 777:767

3. Izmiro „Pinar Karsiyaka“ (Turkija) 5 5 805:806

----------

4. Sofijos „Lucoil Academic“ (Bulgarija) 4 6 728:756

5. Ploješčio „CSU Asesoft“ (Rumunija) 3 7 794:842

6. Aleksandrovaco „Igokea“ (Bosnija) 3 6 756:808

F grupės rungtynių rezultatai:

Ankaros „TED Kolejliler“ (Turkija) – Fėhervaro „Alba“ (Vengrija) 84:64

Salonikų PAOK (Graikija) – Žemutinio Naugardo „Nižnyj Novgorod“ (Rusija) 52:60

Podgoricos „Budučnost Voli“ (Juodkalnija) – Južno „Chimik“ (Ukraina) 91:87

Galutinė F grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Žemutinio Naugardo „Nižnyj Novgorod“ (Rusija) 8 2 809:705

2. Južno „Chimik“ (Ukraina) 6 4 786:732

3. Ankaros „TED Kolejliler“ (Turkija) 6 4 788:774

----------

4. Salonikų PAOK (Graikija) 5 5 697:752

5. Podgoricos „Budučnost Voli“ (Juodkalnija) 3 6 772:802

6. Fėhervaro „Alba“ (Vengrija) 2 7 720:807

Per žingsnį nuo antrojo varžybų etapo liko Ramūno Butauto treniruojama Rygos VEF (Latvija) komanda, paskutiniosiose G grupės rungtynėse namuose 91:77 (21:15, 19:25, 21:18, 30:19) nugalėjusi Bandirmos „Banvit“ (Turkija) ekipą. Abiem komandoms iškovojus po penkias pergales trečioji vieta ir kelialapis į „Last 32“ varžybas atiteko Bandirmos klubui, kuris pirmąjį tarpusavio susitikimą namuose laimėjo devyniolikos taškų skirtumu – 83:64.

Kitų G grupės rungtynių rezultatai:

Skopjės „MZT Aerodrom“ (Makedonija) – Kazanės „Uniks“ (Rusija) 62:88

Haifos „Maccabi“ (Izraelis) – Talino „Kalev-Cramo“ (Estija) 70:75

Galutinė G grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Kazanės „Unics“ (Rusija) 10 0 837:625

2. Haifos „Maccabi“ (Izraelis) 6 4 744:745

3. Bandirmos „Banvit“ (Turkija) 5 5 795:718

----------

4. Rygos VEF (Latvija) 5 5 721:782

5. Talino „Kalev-Cramo“ (Estija) 3 7 673:764

6. Skopjės „MZT Aerodrom“ (Makedonija) 1 9 684:820

Galutinė H grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Stambulo „Bešiktaš“ (Turkija) 7 3 717:690

2. Atėnų „Panionios“ (Graikija) 6 4 768:755

3. Kragujevaco „Radnički“ (Serbija) 5 5 824:824

----------

4. Loimos „Bisons“ (Suomija) 5 5 750:769

5. Klaipėdos „Neptūnas“ 4 6 814:807

6. Sankt Peterburgo „Spartak“ (Rusija) 3 7 733:761

Trys geriausios kiekvienos grupės komandos patenka į antrąjį Europos taurės vyrų krepšinio turnyro etapą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 24sek