2015 05 09

Paskutinę sekundę tritaškį įsūdęs Derrickas Rose‘as išplėšė pergalę „Bulls“

Naktį iš penktadienio į šeštadienį vykusių trečiųjų NBA ketvirtfinalio rungtynių tarp „Chicago Bulls“ ir „Clevelend Cavaliers“ nugalėtojas paaiškėjo tik paskutinę sekundę. Rezultatui esant lygiam – 96:96 – „Bulls“ sugebėjo per tris likusias sekundes surengti rezultatyvią ataką bei išplėšti pergalę be pratęsimo.
Atakuoja Derrickas Rose'as
Atakuoja Derrickas Rose'as / „Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr.

Susitikimo didvyriu tapo tritaškį aidint sirenai pataikęs Derrickas Rose‘as: „Bulls“ šventė pergalę 99:96 (18:24, 29:25, 27:24, 25:23) ir serijoje iki keturių pergalių išsiveržė į priekį 2:1.

Pirmame kėlinyje kiek geriau sekėsi „Cavaliers“ krepšininkams. „Bulls“ metimai skriejo netaikliai, tuo tarpu Klyvlendo ekipai taškus rinko visi aikštėje pabuvoję žaidėjai. Per pirmą ketvirtį LeBronas Jamesas pelnė sau kuklius penkis taškus, tačiau atliko net septynis rezultatyvius perdavimus.

Antrame kėlinyje nei vienai, nei kitai ekipai nepavyko įgyti didesnio pranašumo. Atitrūkti „Cavaliers“ neleido Nicola Mirotičius, vien per antrą ketvirtį pelnęs 11 taškų. Po pertraukos intriga ir toliau vyravo ore: pirmaujanti komanda keitėsi net 11 kartų.

Likus kiek mažiau nei minutei iki susitikimo pabaigos minimali persvara priklausė „Cavaliers“ – 93:92. „Bulls“ į priekį išvedė dvitaškį pataikęs Jimmy Butleris, du taiklius baudos metimus pridėjo Tajus Gibsonas, tačiau pusiausvyrą atstatę „Cavaliers“ gynėjas J.R.Smithas. Minutės pertraukėlės paprašius „Bulls“ ekipai, surengti ataką jie turėjo vos tris sekundes. D.Rose‘as išlaikė šaltus nervus ir išplėšė pergalę 99:96.

„Esu dėkingas komandos draugams, jog davė man kamuolį ir tikėjo, jog galiu pataikyti. Jie „maitino“ mane kamuoliais bei skatino žaisti taip, kaip dažniausiai žaidžiu“, – teigė mačo didvyris D.Rose‘as.

Ketvirtos serijos rungtynės vyks jau rytoj.

„Bulls“: D.Rose‘as 30 (7 atk. kam., 7 rez. perd.), J.Butleris 20, M.Dunleavy 16, N.Mirotičius 12.

„Cavaliers“: L.Jamesas 27 (1/7 trit., 8 atk. kam, 14 rez. perd.), J.R.Smithas 14, K.Irvingas 11.