2012 05 02 /21:11

Tradicija nesulaužyta: Kauno „Žalgiris“ įveikė „Rūdupį“ ir žengė į LKL finalą

Kauno „Žalgiris“ išvengė Prienų „Rūdupio“ antausio ir žengė į Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalą, nors atsakomasis pusfinalio mačas kauniečiams nebuvo iš lengvųjų. „Žalgiris“ laimėjo tik po atkaklios kovos rezultatu 89:81 (20:13, 24:32, 23:21, 22:15) .
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

LKL finalo serijoje, kurioje bus žaidžiama iki trijų pergalių, „Žalgiris“ keturioliktą kartą iš eilės dėl trofėjaus susitiks su „Lietuvos rytu“. Lietuvos krepšinio grandų mūšis prasidės jau šį sekmadienį Kaune.

Pirmasis mačas Prienuose baigėsi „Žalgirio“ pergale 81:74. „Rūdupiui“, norint žengti į finalą, atsakomąsias rungtynes Žalgirio arenoje reikėjo laimėti didesniu nei 7 taškų skirtumu, tačiau šio tikslo įgyvendinti nepavyko. Arčiausiai jo prieniškiai buvo trečiajame kėlinyje, kuomet pirmavo 54:48 ir sudėjus dviejų mačų rezultatą teturėjo taško deficitą. Rungtynių lūžis įvyko ketvirtajame kėlinyje: „Rūdupis“ užsidirbo dvi technines pražangas ir atsitiesti nesugebėjo.Dėl bronzos medalių prieniškiai varžysis su „Šiaulių“ komanda.

• Pirmasis kėlinys. Marko Popovičius smeigė tritaškį su kėlinio sirena bei iš viso pataikė tris tolimus metimus, o „Žalgiris“ po pirmųjų dešimties minučių turėjo septynių taškų pranašumą 20:13. Devintąją minutę Gediminas Orelikas įmetė iš toli ir sumažino „Rūdupio“ deficitą iki dviejų taškų (13:15), tačiau iniciatyva pirmajame ketvirtyje priklausė šeimininkams.
  • Antrasis kėlinys. Tadas Klimavičius kėlinį atidarė tolimu šūviu ir „Žalgirio“ persavra tapo rekordinė (23:13). G.Oreliko pastangomis skirtumas aptirpo iki keturių taškų, bet įpusėjus ketvirčiui po Manto Kalniečio dvitaškio „Žalgiris“ pirmavo devyniais taškais (32:23). Visgi „Rūdupis“ netrukus vėl beveik pasivijo savo varžovus (41:43), o po Valdo Dabkaus taškų į didžiąją pertrauką išėjo net pirmaudamas – 45:44.
  • Trečiasis kėlinys. Svečiai iš Prienų po didžiosios pertraukos metė dar didesnį iššūkį kauniečiams. Septynis taškus iš eilės pelnęs Adas Juškevičius, padėjo „Rūdupiui“ susikrauti rekordinį pranašumą (54:48). Įpusėjus kėliniui kova išsilygino, „Žalgiris“ pasivijo varžovus, o rezultatas tris kartus buvo lygus (60:60, 63:63, 65:65). Prieš lemiamą ketvirtį – 67:66 priekyje „Žalgiris“.
  • Ketvirtasis kėlinys. Lemiamas ketvirtis sėkmingiau klostėsi šeimininkams. Sužaidus kiek daugiau nei minutę techninėmis pražangomis buvo nubausti S.Buterlevičius ir treneris V.Šeškus, todėl „Žalgiris“ realizavęs baudų metimus atitrūko – 73:66. Likęs laikas tebuvo tik formalumas, nes LKL čempionai iniciatyvos iš rankų neišleido.

„Žalgiris“: Marko Popovičius 27, Paulius Jankūnas 14, Dainius Šalenga 13.

„Rūdupis“: Simas Buterlevičius ir Gediminas Orelikas po 18, Adas Juškevičius 14.

LKL finalo serijoje šiemet bus kovojama ne iki keturių, bet iki trijų pergalių. „Žalgiris“ finale turės namų aikštės pranašumą, nes laimėjo reguliarųjį sezoną.

LKL mažojo finalo dėl trečios vietos serija prasidės jau šį šeštadienį, gegužės 5 dieną, o didžiojo finalo dėl pirmos vietos – sekmadienį, gegužės 6 dieną.