Penktasis Eurolygos egzaminas neišlaikytas: „Lietuvos rytas“ – „Bešiktaš“ 67:73

„Lietuvos rytas“ dar neprarado vilčių iškopti į kitą Eurolygos etapą, tačiau ketvirtadienį Vilniuje gerokai sukomplikavo šias galimybes.
Deividas Dulkys
Deividas Dulkys / A.Pliadžio nuotr.

Sporto grupė „Facebook“ tinkle. Junkis ir tu, spausk LIKE.

Dariaus Maskoliūno veidas nuaidėjus švilpukui buvo rūstus, nes jo vadovaujama kariauna Eurolygos D grupėje išliko vos su vienu laimėjimu. Penktojo turo rungtynėse Vilniuje „Lietuvos rytas“ 67:73 (20:17, 13:16, 15:16, 19:24) nusileido trečiąją pergalę iškovojusiai Stambulo „Bešiktaš“ komandai ir patyrė ketvirtąją nesėkmę.

Šeimininkai prastai atakavo tiek iš dviejų (16/43), tiek iš trijų taškų zonos (7/24) ir įmetė tiek taškų, koks buvo visų sužaistų mačų iki šiol vidurkis – 67. „Lietuvos rytas“ – nerezultatyviausia Eurolygos ekipa, todėl puolimas išliko viena didžiausių sostinės krepšininkų problemų.

Šeimininkai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių, tačiau neapsigynė nuo 25 taškus pelniusio ir 5 tritaškius įmetusio Curtiso Jerrellso. Sostinės ekipos gretose rezultatyviausiai žaidė komandos kapitonas Steponas Babrauskas, kurio sąskaitoje buvo 14 taškų.

„Lietuvos rytas“: Steponas Babrauskas 14, Nemanja Nedovičius 11, Renaldas Seibutis 9, Mindaugas Katelynas (5 atk. kam.) 8, Predragas Samardžiski (5 atk. kam.) ir Dejanas Ivanovas (9 atk. kam.) po 7.

„Bešiktaš“: Curtisas Jerrellsas (5/9 trit., 7 atk. kam.) 25, Damiras Markota (6 atk. kam.) 13, Vladimiras Dašičius 10, Serhatas Četinas 8.

Komandų statistika:

Vilniaus „Lietuvos rytas“ –  Stambulo „Bešiktaš JK“ 67:73 (20:17, 13:16, 15:16, 19:24)

4 900 žiūrovų

• Dvitaškiai 16/43 (37 proc.)  17/36 (47 proc.)
  • Tritaškiai  7/24 (29 proc.)   8/17 (47 proc.)
  • Baudos 14/19 (73 proc.)  15/26 (57 proc.)
  • Atkovoti kamuoliai 40/39
  • Perimti kamuoliai  5/6
  • Klaidos 10/15
  • Rezult. perdavimai  12/11
  • Blokuoti metimai 2/4

Šeštąsias Eurolygos D grupės turnyro rungtynes vilniečiai lapkričio 15 dieną žais namuose su Maskvos CSKA (Rusija) klubu, kuriam pirmajame rate svečiuose nusileido 73:75.

• Ketvirtasis kėlinys:

Paskutinis S.Babrausko tritaškis skriejo pro šalį ir pergalę iš Vilniaus išsivežė „Bešiktaš“ – 67:73.

Liko 15 sek. M.Katelynas pelnė du taškus – 67:73.

Liko 25 sek. M.Guleris sumetė baudas, o šeimininkai atakavo netiksliai – 65:73.

Liko 50 sek. Fantastišką metimą paskutinę atakai skirto laiko sekundė pataikė C.Jerrillsas ir „Lietuvos ryto“ pergalė atrodė vis labiau miglota – 65:71.

39 min. M.Katelynas ir S.Babrauskas mažino deficitą – 65:69.

37 min. Spurtu 4:0 atsakė ir „Bešiktaš“ – 59:67... C.Jerrelsas jau buvo pataikęs 5 tritaškius ir surinkęs 21 tašką.

37 min. S.Babrauskas ėmė tempti komandą ir įmetė penkis taškus be atsako – 59:63.

36 min. Kad ir kaip „Lietuvos rytas“ stengėsi mažinti atsilikimą, varžovų metimai pasiekdavo tikslą – 54:63.

35 min. J.Currellsas nutildė visą „Siemens“ areną. Dar trys jo taškai ir inicatyva priklausė svečiams – 51:60.

34 min. Pirmuosius savo taškus pelnė D.Dulkys, jo tritaškis sumažino skirtumą – 51:57.

33 min. Minus devyni. D.Markota realizavo baudas ir įmetė dvitaškį. Keikdamasis ir rankomis mosikuodamas D.Maskoliūnas paprašė minutės pertraukėlės – 48:57.

32 min. C.Jerrellso tritaškis ir jau 16-asis varžovo taškas... 48:52.

31 min. Per pirmąją minutę nei vieno krepšininko metimas tikslo nepasiekė, rezultatas nesikeitė – 48:49.

• Trečiasis kėlinys:

30 min. Tritaškių fiesta: N.Nedovičius vėl priartino „Lietuvos rytą“ prie varžovų, o paskutinėmis kėlinio sekundėmis pražangą uždirbęs ir vieną baudos metimą realizavęs L.Radosevičius svečiams paliko tik vieno taško persvarą – 48:49.

29 min. Blokas D.Ivanovui... D.Dulkys patikimai apsigynė, bet nuskubėjęs į puolimą prametė tritaškį – 44:46.

28 min. S.Babrauskas! Trys taškai – 44:46.

A.Pliadžio nuotr./Darius Maskoliūnas

27 min. R.Seibutis pelnė tris taškus, tačiau iš tolimosios distancijos tuo pačiu atsakė J.Cerrellsas – 41:46.

26 min. L.Radosevičius neapsigynė prieš G.Vidmarą, tiesa, jo baudos metimas buvo netikslus – 38:43.

25 min. P.Samardžiskiui varžovas „išrašė“ bloką, tačiau ir „Bešiktaš“ neužpuolė – 38:41.

24 min. Pasinaudojęs M.Katelyno užtvara, iš dviejų taškų zonos sėkmingai atakavo S.Babrauskas – 38:41.

23 min. Po ilgos pertraukos pagaliau pavyko pasižymėti iš toli: J.Blūmo trys taškai ir kiek sumažintas deficitas – 36:41.

22 min. V.Dasičius pratęsė „Bešiktaš“ spurtą, o vilniečiai ir toliau klydo, jų metimai skriejo pro šalį – 33:40.

21 min. Juodkalnietis V.Dasičius įmetė tritaškį, C.Jerrellsas prasiveržė po krepšiu ir sėkmingiau kėlinį pradėjo svečiai – 33:38.

A.Pliadžio nuotr./Renaldas Seibutis
  • Antrasis kėlinys:

20 min. Paskutinis N.Nedovičiaus mėginimas pasižymėti nepavyko ir nuaidėjus kėlinio sirenai komandos į rūbinę pasuko esant lygiam rezultatui – 33:33.

19 min. „Lietuvos rytas“ nespėdavo sugrįžti prie savo krepšio – V.Dasičius lengvai rinko taškus, nors rezultatas buvo lygus – 33:33.

17 min. Likus trims minutėms iki ketvirčio pabaigos rezultatą išlygino M.Katelynas, o du R.Seibučio baudų metimai leido persverti rezultatą – 31:29.

A.Pliadžio nuotr./Rungtynių akimirka

15 min. Komandos draugų perdavimai P.Samardžiskiui ir šio penki taškai iš eilės leido beveik pasivyti priešininkus – 25:27.

15 min. Komandos apsikeitė taikliais dvitaškiais, todėl komandas tebeskyrė penki taškai – 22:27.

14 min. S.Cetinas, draskydamas šeimininkų gynybą, iš po krepšio dukart atakavo tiksliai ir šeimininkai paprašė minutės pertraukėlės – 20:25.

13 min. „Lietuvos rytas“ vis dar išliko „sausas“ antrajame ketvirtyje, tačiau švieslentėje rezultatas nepasikeitė – 20:20.

11 min. „Bešiktaš“ antrojo ketvirčio pradžią pažymėjo tritaškiu ir per pirmąją minutę neleido varžovams pasižymėti – 20:20.

A.Pliadžio nuotr./Artūras Jomantas
  • Pirmasis kėlinys:

10 min. R.Seibutis sumetė keturias baudas iš eilės, bet „Lietuvos rytas“ neapsigynė nuo paskutinės svečių atakos ir po pirmojo kėlinio turėjo trijų taškų pranašumą – 20:17.

9 min. N.Nedovičius pasiuntė tikslų tritaškį, o sostinės komandai nepavyko apsiginti nuo puikiai žaidžiančio ir jau 7 taškus surinkusio C.Jerrellso – 16:13.

8 min. Po sėkmingos atkarpos „Lietuvos rytas“ vedamas D.Ivanovo ir N.Nedovičiaus surengė spurtą 7:0 ir padėjo savo komandai atitrūkti – 13:7.

6 min. Vilniečiai gerai kovėsi dėl atšokusių kamuolių, tačiau nepataikė nė vieno tritaškio ir gana prastai atakavo iš kitų pozicijų.

6 min. Po minutės pertraukėlės puolime suklydo R.Seibutis, o D.Markota persvėrė rezultatą – 6:7.

5 min. Stambulo ekipa laimėjo atkarpą 5:0, o šeimininkai taškus pelnė daugiau nei po trijų minučių pertraukos – 6:5.

4 min. Pirmuosius taškus turkai pelnė iš toli – C.Jerrellsas sušvelnino rezultatą, o A.Jomanto rankos drebėjo metant baudas – 4:3.

3 min. G.Vidmaras pateisino prasto metiko nuo baudų metimo linijos vardą. Jis prametė visas keturias baudas ir per tris minutes „Bešiktaš“ nepelnė taškų – 4:0.

2 min. Artūras Jomantas verpste po krepšiu dvigubino sostinės klubo persvarą – 4:0. Sostinės klubas apsigynė nuo pirmųjų varžovų išpuolių.

1 min. Pirmiji rungtynėse pasižymėjo šeimininkai: taškus pelnė M.Katelynas, o „Lietuvos rytas“ apsigynė.