2014 02 19 /21:04

Per stebuklą: „Lietuvos rytas“ 75:74 įveikė paskutinėje atakoje iš po krepšio neįmetusią „Cedevita“

Europos taurės varžybų P grupėje Vilniaus „Lietuvos rytas“ trečiadienio vakare namuose padarė nedidelį stebuklą. Teisingiau stebuklą padarė ne jie, o svečiai iš Kroatijos. Zagrebo „Cedevita“ turėjo 15 sekundžių paskutinei atakai, tačiau prametė iš po krepšio ir „Lietuvos rytas“ po pergalės 75:74 (16:15, 25:12, 16:25, 18:22) keliauja į kitą etapą.
Rungtynių akimirka / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Sunkiai įsižaidę vilniečiai iš pradžių atsiliko 2:9, tačiau iki pirmo ketvirčio pabaigos rezultatą persvėrė – 16:15.

Antrajame ketvirtyje „Lietuvos rytas“ pajuto žaidimą ir ėmė greitai tolti nuo varžovų. Persvara tapo dviženklė, o iki pertraukos pasiekė ir 14 taškų ribą – 41:27.

Vis dėlto, „Cedevita“ po pertraukos atsibudo ir ėmė mažinti atsilikimą, o lemiamo ketvirčio pradžioje, daugiausiai tritaškių dėka, persvėrė rezultatą – 70:67. Vis dėlto, paskutinėmis akimirkomis nuo baudų metimo linijos taikliai atakavo R.Seibutis, o svečiai lemiamos atakos metu ne tik prametė tritaškį, bet spėjo atkovoti kamuolį ir nepataikyti iš po krepšio.

„Lietuvos rytas“: R.Seibutis (3/5 dvit., 9/10 baud.) 15, M.Gecevičius (3/5 trit., 5 atk. kam.) 13, S.Babrauskas (3/3 trit.) 12, D.Songaila ir S.Jelovacas po 10, J.Palaciosas ir Z.Dowdellas po 6, O.Cookas (1/5 trit., 6 rez. perd.) 3.

„Cedevita“: N.Smithas 17, I.Ramljakas 12, G.Sutonas (7 atk. kam.) 10, L.Babičius ir T.Zubčičius po 9.

Kitose P grupės rungtynėse Stambulo „Besiktas“ išvykoje 79:77 įveikė Saragosos CAI ir taip pat žengė į kitą etapą.

P grupė
Vieta Komanda Perg. Pral. Taškų sant.
1. „Lietuvos rytas“ 4 2 491/492
2. „Besiktas“ 4 2 441/452
3. „Cedevita“ 2 4 433/429
4. CAI 2 4 453/445

Ketvirtasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Cedevita“ 75:74 (16:15, 25:12, 16:25, 18:22)

10 min. „Cedevita“ vėl išsiveržė į priekį (72:71), o R.Seibutis sumetė baudas – 73:72. Likus žaisti 23,3 sek. N.Smithas rezultatą dar kartą persvėrė, o „Cedevita“ prasižengė gynyboje prieš R.Seibutį.

Likus žaisti 15 sek. šis įmetė abu baudų metimus – 75:74. N.Smithą ir vėl pasisekė sustabdyti tik pražanga, tačiau baudos nebuvo metamos. Liko 9 sek., per kurias „Cedevita“ prametė tritaškį, atkovojo kamuolį, tačiau nepataikė iš po krepšio.

9 min. Prasidedant lemiamai minutei D.Songaila prasiveržė po krepšiu ir persvėrė rezultatą – 71:70.

8 min. Likus žaisti dvi minutes komandas skyrė taškas – 69:70.

7 min. Gaisras įsiplieskė – po kelių gerų atakų „Cedevita“ pirmą kartą turėjo trijų taškų persvarą – 70:67. Pirmus 7 tritaškius prametę kroatai iš kitų 9 bandymų pataikė 5.

5 min. Pirmaujanti komanda keitėsi kelias atakas iš eilės, o vilniečius pirmyn tempė J.Palaciosas – 65:63.

3 min. Buvęs vilniečių žaidėjas ir toliau gerai žaidė, po jo dvitaškio greitoje atakoje rezultatas ir vėl sumažėjo – 57:59. Netrukus svečiai rezultatą persvėrė – 60:59.

1 min. T.Zubčičius prasidėjus ketvirčiui įsmeigė tolimą metimą, sumažindamas svečių atsilikimą iki dviejų taškų – 55:57.

Trečiasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Cedevita“ 57:52 (16:15, 25:12, 16:25)

10 min. „Lietuvos rytas“ persvaros susigrąžinti nebesugebėjo. Svečių gynyba buvo itin tvirta, jiems geriau sekėsi ir puolime, tad šeimininkai pirmavo 5 taškais – 57:52.

7 min. Vilniečių persvara pirmą kartą buvo tokia maža, tik penki taškai – 53:48.

5 min. Nors tritaškiais atsakė ir M.Gecevičius, tačiau „Cedevita“ snaiperiai įsisvaidė – per šį ketvirtį pataikė iš toli jau tris kartus. 51:42.

2 min. Tik trečiajame kėlinyje svečiai pataikė pirmąjį tritaškį, nors tai buvo aštuntasis bandymas. „Lietuvos rytas“ pirmavo 45:34.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Darius Songaila

Antrasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Cedevita“ 41:27 (16:15, 25:12)

10 min. S.Babrauskas dviženklį pranašumą sugrąžino trimis baudų metimais (39:27), o D.Songaila aidint sirenai pataikė dvitaškį (41:27).

7 min. Trumpą atkarpą svečiai laimėjo 6:0 ir sumažino šeimininkų persvarą – 25:33.

5 min. Po kelių sėkmingų Z.Dowdello epizodų persvara truputį išaugo (24:19). Netrukus tritaškį pataikė M.Gecevičius, po to pridėjęs dvi baudas, o R.Seibutis greitoje atakoje pelnė dvitaškį – 31:19. Dviejų minučių atkarpą „Lietuvos rytas“ laimėjo 9:0.

2 min. Antras kėlinys prasidėjo panašiai, kaip baigėsi pirmasis – kovingai ir atkakliai. Po R.Seibučio baudos metimų šeimininkai jau pirmavo 20:17.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Aleksandras Petrovičius

Pirmasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Cedevita“ 16:15

10 min. Pirmą kartą priekyje „Lietuvos rytas“ – iš po krepšio po puikaus R.Seibučio perdavimo įmetė J.Palaciosas – 14:13. Pimas ketvirtis baigėsi minimalia vilniečių persvara – 16:15.

8 min. Pirmąjį vilniečių dvitaškį prasiveržimu po krepšiu pelnė S.Jelovacas – 9:13. S.Babrauskas netrukus pataikė jau trečią tolimą metimą – 12:13.

7 min. „Lietuvos rytas“ žaidė labai prastai – per 7 min. prametė visus šešis dvitaškius ir net penkis sykius suklydo. Svečiai pirmavo 11:4, tačiau S.Babrauskas įmetė antrą savo tritaškį.

5 min. Vilniečių taškų badą sužaidus pusę ketvirčio nutraukė R.Seibutis, pataikydamas baudos metimą.

4 min. Svečiams persvėrus rezultatą (4:3) ilgokai nė viena komanda nepelnė taškų. „Cedevita“ jau dukart nusiėmė kamuolius po savo netaiklių metimų ir po 4 min. pirmavo 7:3.

2 min. Pirmuosius taškus iš po krepšio pelnė svečiai, tačiau S.Babrauskas netrukus smeigė tritaškį (3:2).

Vilniečių starto penketas: Omaras Cookas, Steponas Babrauskas, Martynas Gecevičius, Darius Songaila, Juanas Palaciosas.