2011 07 25

Pergalės tęsiasi: Lietuvos aštuoniolikmečiai nušlavė kaimynus latvius

Lietuvos jaunių (iki 18 metų) tęsia sėkmingą pasirodymą Europos čempionate Lenkijoje. Lietuviai F grupės rungtynėse 86:45 (27:16, 20:10, 19:12, 20:7) sutriuškino bendraamžius iš Latvijos ir per keturis mačus nepralaimėję nė karto išlieka grupės lyderiais.
Lietuvos aštuoniolikmečiai šluoja varžovus nuo kelio
Lietuvos aštuoniolikmečiai šluoja varžovus nuo kelio / fibaeurope.com
Temos: 1 Krepšinis

Lietuviai rungtynėse metimus realizavo 50 procentų taiklumu – iš 71 tikslą pasiekė 36 (51 proc. taiklumas), tuo tarpu latvių kamuoliai dažniau skriedavo pro šalį – vos 19 metimų iš 70-ties buvo taiklūs (27 proc. taiklumas).

Vyriausiasis komandos treneris Darius Dikčius rungtyniauti leido visiems Lietuvos rinktinės krepšininkams.

Nugalėtojams Mantas Mockevičius pelnė 13 taškų (5/9 dvit., 1/2 trit., 0/1 baud. met.) bei atkovojo 5 kamuolius. Po 10 pridėjo Tomas Lėkūnas ir Artūras Gudaitis (10 atk. kam.), 9 – Lukas Lekavičius (178 cm ūgis, 6 atk. kam.), 8 – Tomas Dimša ir Tauras Jogėla, 7 – Simonas Kymantas (8 atk. kam.) ir Marius Paliukėnas, 6 – Osvaldas Olisevičius, 4 – Paulius Semaška, 2 – Marius Grigonis, Rokas Narkevičius.

Į ketvirtfinalį pateks keturios geriausios grupės komandos.

Rungtynių eiga

Pirmasis kėlinys:

Lietuviai rungtynes pradės tokiu startiniu penketu – vidurio puolėjas Simonas Kymantas, puolėjas Martynas Paliukėnas ir Osvaldas Olisevičius, gynėjai Tomas Lėkūnas ir Paulius Semaška.

Vos per aštuonias pirmojo kėlinio sekundes ataką surezgę latviai dėjimu pelnė pirmuosius savo taškus. Tą padarė Roberts Kruminis. Lietuviai taškų kraitį atvėrė tik antroje žaidimo minutėje, tą po greitos atakos padarė T.Lėkūnas, o netrukus prie jo prisijungė ir S.Kymantas – lygu 6:6.

Sužaidus keturias pirmojo ketvirčio minutes vieną baudą iš dviejų bei dvitaškį pataikė M.Paliukėnas – Lietuva pabėgo į priekį trimis taškais 9:6, o kitoje atakoje O.Olisevičius atsidūrė greitos atakos smaigalyje bei padidino persvarą iki penkių – 11:6.

Sužaidus šešias rungtynių minutes į lietuvių puolimą sėkmingai įsijungė ir P.Semaška, pelnęs du taškus – 15:10. Nors Lietuva bandė atitrūkti, Latvijos bendraamžių puolimas to neleido padaryti.

Aštuntąją kėlinio minutę Manto Mockevičiaus ir O.Olisevičiaus pastangomis lietuviai pabėgo į priekį devyniais taškais – 19:10, tačiau latviai atsakė dviem taškais ir tolimu metimu – 19:15.

Prasidėjus paskutinei kėlinio minutei M.Mockevičius pataikė trečiąjį savo dvitaškį, o lietuva įgijo dešimties taškų pranašumą – 25:15, o kitoje atakoje Tauras Jogėla pridėjo dar du taškus.

Antrasis kėlinys:

Antrajį kėlinį aktyviau pradėjo Latvijos krepšininkai, be atsako pelnę penkis taškus. Įpusėjus pirmąjai mačo daliai, lietuviai laikė rungtynių vadeles savo rankose, o penktąją minutę persvarą išaugino iki 12 takų – 34:22.

Lietuviai beveik dvigubai taikliau nei latviai atakavo krepšį – iš 29 metimų tikslą pasiekė 15 (51,7%), o latvių 9 metimai buvo taiklūs iš 28 (32%). Lietuva spurtavo septintąją rungtynių minutę, kai taikliai atakavo S.Kymantas, 7 iš eilės taškus pelnė T.Lėkūnas – lietuviai susikrovė rekordinę persvarą – 47:26. Lietuviai laimėjo atkarpą 13:2.

Trečiasis kėlinys:

Trečiasis ketvirtis prasidėjo netaikliais tolimais abiejų komandų metimais bei klaidomis. Prarasdamas kamuolį trečiajį kartą klydo O.Olisevičius, tačiau latviai to nesugebėjo paversti taškais.

Penktąją kėlinio minutę lietuviai prasilaužė – du taškus pelnė P.Semaška – 53:30.

Kėlinio pabaigoje lietuviai išlaikė persvarą ir net ją padidino po taiklių M.Mockevičiaus ir Artūro Gudaičio metimų – 66:38.

Ketvirtasis kėlinys:

Ketvirtąjį kėlinį lietuviai pradėjo toliau „valgydami“ kaimynus iš Latvijos – per pirmąsias keturias minutes pelnė 10 taškų, tuo tarpiu latviams leisdami įmesti vos 1 – 76:39. Susitikimo pabaigoje latviai visiškai palūžo, leisdami Lietuvos krepšininkams aikštelėje visiškai valdyti situaciją – ypač sėkmingai rungtyniavo atsarginių žaidėjų suolelis, iš viso per rungtynes įmetęs 50 taškų (latvių – 21).

Latvijos krepšininkai toliau tragiškai atakavo krepšį – iš viso pataikė 17 metimų iš 69 (26%). Lietuviai metimus realizavo 50 procentų taiklumu – iš 71 tikslą pasiekė 36.

Lietuva: Mantas Mockevičius 13, Artūras Gudaitis ir Tomas Lekūnas po 10, Lukas Lekavičius 9, Tauras Jogėla ir Tomas Dimša po 8, Simantas Kymantas (8 atk. kam.) ir Martynas Pauliukėnas po 7, Osvaldas Olisevičius 6, (7 atk, kam.), Paulius Semaška 4, Marius Grigonis ir Rokas Narkevičius po 2.

Latvija: Klavis Strazdinis 8, Ojaras Šilinis ir Andrejus Gražulis po 6.