2011 03 23

Pergalingai Eurolygos ketvirtfinalį pradėjo graikai ir trys ispanų ekipos

Antradienio vakarą buvo sužaisti pirmieji Eurolygos ketvirtfinalio susitikimai. Visas keturias pergales iškovojo aikščių šeimininkai.
Sergio Lullas (Madrido „Real“)
Sergio Lullas (Madrido „Real“) / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Kaip jau rašėme, Pirėjo „Olympiacos“ be gailesčio sutriuškino Sienos „Montepaschi“ ekipą.

Pergale Eurolygos ketvirtfinalio seriją pradėjo nugalėtojų titulą ginantys Barselonos „Regal Barcelona“ krepšininkai, kurie savo aikštelėje 83:82 (14:14, 23:21, 20:25, 26:22) palaužė Atėnų „Panathinaikos“ komandą ir serijoje iki trijų pergalių pirmauja 1:0.

Įpusėjus ketvirtajam kėliniui penkių taškų persvara dar turėjo Graikijos čempionai (64:59), aikštės šeimininkai atsakė spurtu 11:0 ir po penkių Juano Carloso Navarro taškų iš eilės jau „Regal Barcelona“ buvo priekyje – 70:64. Likus žaisti pusantros minutės Stratos Perperoglou sumažino „Panathinaikos“ deficitą iki minimumo (75:76), o likus pusantros sekundės ir katalonams pirmaujant 83:80 Victoras Sada buvo nubaustas nesportine pražanga. Dmitris Diamantidis pataikė abi baudas, tačiau lemiamas jo tritaškis tikslo nepasiekė – 82:83.

„Regal Barcelona“ 83 82 „Panathinaikos“

J.C.Navarro 13, E.Lorbekas ir J.Lakovičius – po 12, A.Andersonas 10, B.Ndongas 8.

D.Diamantidis 26 (baudos 6/6), D.Nicholas 16, M.Batiste'as 15.

Nesėkmingai Eurolygos ketvirtfinalis prasidėjo Roberto Javtoko atstovaujamam Valensijos „Power Electronics“ klubui, kuris svečiuose 65:71 (18:20, 14:13, 21:19, 12:19) nusileido Madrido „Real“ ekipai ir serijoje iki trijų pergalių atsilieka 0:1.

Likus pusantros minutės iki labai atkakliai vykusių rungtynių pabaigos Nando De Colo dvitaškiu persvėrė rezultatą svečių naudai (65:64), tačiau penkis taškus iš eilės pelnęs Nikola Mirotičius vėl leido kiek lengviau atsikvėpti „Real“ gerbėjams – 69:65. Per likusį laiką du baudų metimus realizavo Pablo Prigionis, kuris įtvirtino „Karališkojo“ klubo pergalę – 71:65.

31 minutę aikštelėje praleidęs R.Javtokas surinko 11 (dvitaškiai 5/8, baudos 1/2) taškų, atkovojo 6 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo varžovo metimą, 2 sykius suklydo, išprovokavo 3 varžovų pražangas bei kartą pažeidė taisykles.

„Real“ 71 65 „Power Electronics“

A.Tomičius 14, N.Mirotičius ir S.Llullas – po 11, F.Reyesas 10 (9 atk. kam.), C.Suarezas 9.

N.De Colo 15, M.Martinezas 13, R.Javtokas 11, S.Liščiukas 10.

Vitorijos „Caja Laboral“ klubas apgynė savo namų sienas. Beveik viso susitikimo metu pirmavę baskai 76:70 (26:14, 20:18, 15:23, 15:12) pranoko Tel Avivo „Maccabi“ krepšininkus.

Duško Ivanovičiaus auklėtiniai svečiams šeimininkauti „Fernando Buesa“ arenoje leido tik pačioje mačo pradžioje (2:5). Visgi baskai iniciatyvą į savo rankas perėmė jau kėlinuko viduryje, o po pirmųjų 10 minučių „Caja Laboral“ pirmavo dviženkliu skirtumu (26:14). Likusį susitikimo laiką „Maccabi“ atkakliai bandė minti Ispanijos čempionams ant kulnų, tačiau priartėti arčiau kaip 5 taškais Davido Blatto komandai taip ir nepavyko.