2014 02 12 /21:42

Pirmas žingsnis kito etapo link – tvirtas ir užtikrintas: „Besiktas“ – „Lietuvos rytas“ 63:84

Vilniaus „Lietuvos ryto“ (3/2) krepšininkai Europos taurės turnyro P grupėje žengė tvirtą žingsnį kito etapo link. Vilniečiai išvykoje 84:63 (22:16, 16:17, 20:9, 21:24) įveikė Stambulo „Besiktas“ (3/2) ir atsirevanšavo už pralaimėjimą Vilniuje.
Juanas Palacios
Juanas Palacios / 15min.lt/Juliaus Kalinsko nuotr.

Iš pradžių „Lietuvos ryto“ krepšininkams sunkiai sekėsi tvarkytis su varžovų aukštaūgiais, kurie rinko kamuolius puolime ir taisė netaiklius metimus. Per pirmą mačo dalį „Besiktas“ puolime atsikovojo net 9 kamuolius, nors pagal bendrą statistiką buvo lygybė – 19:19.

Vis dėlto, po pertraukos „Lietuvos rytas“ įsibėgėjo ir nesidairė atgal. Vilniečiams atsirišo krepšys, o „Besiktas“ priešingai – užsirišo. Po trečio ketvirčio nugalėtojas abejonių jau nebekėlė, o svečiai vienu metu jau triuškino varžovus – 78:50.

„Lietuvos rytas“ pagal taškų santykį (-2) smarkiai pagerino savo situaciją. Dabar vilniečiams užteks laimėti paskutines grupės rungtynes Vilniuje, kur susitiks su Zagrebo „Cedevita“.

„Lietuvos rytas“: J.Palaciosas (10/14 dvit., 7 atk. kam., 4 rez. perd., 26 naud. bal.) 22, Z.Dowdellas (5/5 dvit., 1/5 trit.) 13, D.Songaila 8, R.Seibutis ir M.Gecevičius po 7, S.Babrauskas, S.Jelovacas ir O.Cookas (7 rez. perd.) po 6, G.Orelikas 5.

„Besiktas“: D.Perkinsas (11 atk. kam.) 17, C.Iversonas (8 atk. kam.) 13, T.Ružičius, C.Loftonas ir O.Sirinas po 8.

Antrose grupės rungtynėse Saragosos CAI 77:74 išvykoje įveikė Zagrebo „Cedevita“.

P grupė
Vt. Komanda Perg. Pral. Taškų sant.
1. „Lietuvos rytas“ 3 2 -2
2. „Besiktas“ 3 2 -13
3. „Cedevita“ 2 3 5
4. CAI 2 3 10

Ketvirtasis kėlinys: „Besiktas“ – „Lietuvos rytas“ 63:84 (16:22, 17:16, 9:20, 21:24)

10 min. Per likusį laiką ekipos žaidė ramiai, o „Besiktas“ pasisekė kiek sumažinti deficitą, pataikydama kelis tritaškius – 63:82.

6 min. „Besiktas“ jau buvo praradusi viltis, o „Lietuvos rytas“ lengvai rinko taškus – 78:50

4 min. Kapitonas klaidą ištaisė – įsmeigė tritaškį. Netrukus tą patį padarė ir R.Seibutis, o svečių persvara pirmą kartą peržengė 20-ies taškų ribą – 68:47.

2 min. S.Jelovacas sunkiu dvitaškiu pradėjo lemiamą ketvirtį, o netrukus pataikė ir J.Palaciosas – 62:44. C.Loftonas pataikė iš vidutinio nuotolio, o S.Babrauskas dar ir prasižengė – 47:62.

Trečiasis kėlinys: „Besiktas“ – „Lietuvos rytas“ 42:58 (16:22, 17:16, 9:20)

10 min. Po penkių iš eilės pramestų baudų D.Perkinsas pagaliau nutraukė užkeikimą (39:54), o netrukus C.Iversonas įmetė du taškus su pražanga – 42:54. R.Seibutis įmetė dar kartą, o ketvirčio pabaigoje po varžovų klaidos S.Jelovacas padidino pranašumą – 58:42.

8 min. Dukart iš eilės puikių derinių dėka T.Lydeka įmetė lengvus dvitaškius – 50:35. Pirmuosius taškus pagaliau įmetė ir R.Seibutis – 52:37.

6 min. Sutrikę „Besiktas“ krepšininkai sunkiai rezgė atakas, o „Lietuvos ryto“ pranašumas dar išaugo – 48:35.

4 min. Po ilgesnės pertraukėlės „Lietuvos rytas“ surengė dvi iš eilės puikias atakas ir susikrovė dviženklę persvarą – 44:33.

2 min. Vilniečiai kėlinį pradėjo pelnydami dvitaškį, apsigindami ir suklysdami kitoje atakoje.

Antrasis kėlinys: „Besiktas“ – „Lietuvos rytas 33:38 (16:22, 17:16)

Per antrą ketvirtį vilniečiai pataisė kovą po krepšiu – varžovams puolime leido nusiimti tik tris kamuolius. Vis dėlto, palyginus su pirmu ketvirčiu, suprastėjo „Lietuvos ryto“ taiklumas. Per 20 min. svečiai pataikė 4 iš 8 tritaškių ir 11 iš 19 dvitaškių. „Besiktas“ – 12 iš 28 dvitaškių ir 2 iš 11 tritaškių.

10 min. C.Loftonas pataikė iš toli ir išvdė „Besiktas“ į priekį – 33:32. Netrukus tritaškį įsmeigė ir Z.Dowdellas – 35:33. Ketvirtį vilniečiai užbaigė idealiai – puikų perdavimą atliko O.Cookas, o G.Orelikas pataikė dvitaškį su pražanga – 38:33.

8 min. J.Palaciosas įsismagino – pelnė 8 pastaruosius komandos taškus, tačiau nutolti niekaip nepavyko – 32:30.

6 min. Sužaidus 5-ias „sausas“ minutes antrame ketvirtyje taškų badą baudomis nutraukė M.Gecevičius. Nors „Besiktas“ įmetė, tačiau J.Palaciosas pagaliau dukart pataikė ir „iš žaidimo“ – 28:26.

4 min. Sužaidus 3 minutes mūsiškių pranašumas siekė tik du taškus – 22:20. „Besiktas“ gynėsi pražangomis, tačiau vilniečiams nekrito ir gana lengvi metimai. Netrukus po dar vieno nusiimto kamuolio puolime šeimininkai išlygino rezultatą – 22:22.

2 min. Po pertraukėlės vilniečiai rodė puikią gynybą ir kelis kartus apsigynė, tačiau ir patys neįmetė. Taškų badą nutraukė D.Perkinsas, įmetęs dvitaškį su pražanga – 18:22.

Pirmasis kėlinys: „Besiktas“ – „Lietuvos rytas“ 16:22

Nors „Lietuvos rytas“ per pirmą ketvirtį kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo 10:8, tačiau „Besiktas“ net šešis kamuolius sugriebė po savo netaiklių metimų.

10 min. S.Jelovacas pataikė dvitaškį, tačiau gynyboje vilniečiai atrodė juokingai – „Besiktas“ taisė savo netaiklius metimus kiek tik norėjo. Paskutinė ataka priklausė Vilniaus krepšininkams – S.Jelovaco metimas išsisuko iš lanko.

8 min. O.Cookas pataikė antrą tolimą metimą – 16:10. Vilniečiai gynėsi gerai, tačiau ir vėl nenusiėmė kamuolių gynyboje. D.Perkinsas pataikė dvitaškį su pražanga – 13:17. M.Gecevičius įsmeigė tritaškį – 20:13.

6 min. M.Yagmuras pataikė pirmą tritaškį, tačiau M.Gecevičius atsakė tolimu dvitaškiu – 13:6. Vilniečiams koją kišo kova po lenta. C.Iversonas pataikė dvitaškį su pražanga ir „Besiktas“ priartėjo – 10:13.

4 min. Nors turkai sumažino pranašumą (4:5), tačiau puikiai vėl sužaidė D.Songaila, pataikęs iš po krepšio. Netrukus dvitaškus pridėjo J.Palaciosas ir G.Orelikas – 11:4.

2 min. O.Cookas rungtynes pradėjo tritaškiu. Nors vilniečiai pradžioje dukart apsigynė, bet leido turkams nusiimti kamuolį po savo krepšiu ir bandyti dar kartą. D.Songaila tolimu dvitaškiu atstatė pranašumą – 5:2