2009 02 10

Plius 41 taškas

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai namuose trečiosiose Europos taurės antrojo etapo rungtynėse su L grupės autsaideriu Vokietijos Kvakenbriuko „Artland Dragons“ klubu iškovojo triuškinamą pergalę 105:64 (27:16, 27:20, 23:15, 28:13) ir pakilo į antrą turnyro lentelės vietą.
Marijonas Petravičius
Marijonas Petravičius / Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr.

Komandų starto penketukai:

„Lietuvos rytas“: Marijonas Petravičius, Chuckas Eidsonas, Donatas Zavackas, Mindaugas Lukauskis, Artūras Jomantas.

„Artland Dragons“: Darrenas Fennas, Flavio Stuckermannas, Drew Neitzelas, Adamas Hessas, Dirkas Madrichas.

Pirmas kėlinys

Pirmąsias dvi vilniečių atakas taikliai baigia M.Lukauskis ir C.Eidsonas, į tai svečiai atsako F.Stuckermanno tolimu metimu ir bauda – 4:4. Rezultataui esant 6:6 prabyla tolimoji lietuvių artilerija – du D.Zavacko ir vienas M.Lukauskio tritaškiai bei geras M.Petravičiaus žaidimas po krepšiu leidžia vilniečiams greitai susikrauti dviženklę persvarą – 17:6, 22:10. Abi komandos prastai metė baudas – pro šalį skriejo net 4 iš 5 pirmų vilniečių baudos metimų bei 4 iš 6 vokiečių. Kėlinio pabaigoje vokiečiai sumažino skirtumą iki vienaženklio, tačiau M.Bjelica ir M.Lukauskis atkūrė persvarą – 27:16.

Antras kėlinys

Pirmosiomis antro kėlinio atakomis komandos keitėsi taškais – 32:21, tačiau po puikaus E.Dainio bloko vilniečiai spurtavo – 37:21. Vokiečiai parsigrupavo, du tritaškius įmetė D.Madrichas ir skirtumas vėl sumažėjo iki 10 – 39:29. Po Rimo Kurtinaičio paprašytos minutės pertraukėlės viskas stojo į prieš tai buvusias vietas – vokiečiai strigo kibioje vilniečių gynyboje, šeimininkai rinko taškus, o varžovai bandė atsišaudyti tolimais metimais. Skirtumas vėl šoktelėjo iki 46:31, o po M.Bjelicos metimo pasiekė ir naujas aukštumas – 54:34. Per paskutinę ataką šį skirtumą sumažino D.Neitzelis – 54:36.

Trečias kėlinys

Trečio kėlinio pirma pusė priklausė D.Zavackui – jis pataikė dar du tolimus metimus (5/5 tritaškiai) ir skirtumas toliau didėjo – 59:36, 67:43, 75:49. Antroje kėlinio pusėje vilniečių gretose aikštėlėje jau žaidė antra sudėtis ir bendro rezultato išties negadino – 77:51 prieš paskutinį ketvirtį.

Ketvirtas kėlinys

Iš paskutinio ketvirčio galima paminėti kelis aspektus, nesusijusius su klausimu dėl rungtynių nugalėtojo. Visų pirma aikštėje pasirodė ir taškus pelnė tiek Marius Prekevičius, tiek Lukas Brazdauskis. Lamontas McIntoshas nesusivaldęs smogė J.Sinicai ir buvo nubaustas nesportine pražanga. O 100-ąjį tašką vilniečiams baudų metimais pelnė S.Babrauskas. Martynas Gecevičius prametė visus 5 savo mestus tritaškius. Galutinis rungtynių rezultatas – 105:64.

„Lietuvos rytas“: C.Eidsonas 18 (8 rez. perd., 7 atk. kam., 37 naud. balai), M.Bjelica ir D.Zavackas – po 15, M.Lukauskis 12, M.Petravičius 11, S.Babrauskas 10.

Lygiai po dviejų savaičių, vasario 24 dieną, komandų laukia atsakomoji dvikova Vokietijoje.