2012 09 29

Po dramatiškos kovos Simo Jasaičio klubas iškopė į Aleksandro Gomelskio taurės finalą

Aleksandro Gomelskio taurės finale rungtyniaus Simo Jasaičio atstovaujamas Krasnodaro „Lokomotiv–Kuban“ klubas, kuris pusfinalyje 82:79 (20:16, 15:18, 23:31, 24:14) pranoko Eurolygos čempionus, Pirėjo „Olympiacos“ krepšininkus, kurių gretose rungtyniauja Martynas Gecevičius.
Simas Jasaitis prieš rungtynės su Rusija
Simas Jasaitis prieš rungtynės su Rusija / Fotodiena/Roberto Dačkaus nuotr.

Turnyro finale Krasnodaro ekipa susitiks su Kauno „Žalgirio“ ir Maskvos CSKA poros nugalėtoju.

Prasidėjus ketvirtajam kėliniui, Pirėjo krepšininkai turėjo 8 taškų pranašumą (60:68), tačiau netrukus Rusijos ekipa, spurtavusi 16–3, po Alekso Maričiaus dvitaškio pirmavo 5 taškais (76:71).

Likus žaisti mažiau nei minutę, graikai surengė atsaką 6–0 ir persvėrė rezultatą (76:77). Visgi sėkmingai į „Olympiacos“ atakas atsimušinėję Krasnodaro krepšininkai sugebėjo susigrąžinti minimalią persvarą (80:79).

Likus žaisti 4 sekundes, Pirėjo ekipa prarado kamuolį bei suskubo pažeisti taisykles. Prie baudų metimo linijos stojęs Jimmy Baronas realizavo abu baudų metimus (82:79).

Per likusį laiką „Olympiacos“ komandai nebepavyko pelnyti tritaškio ir teko pripažinti oponentų pranašumą.

M.Gecevičius aikštėje praleido 13 minučių ir pelnė 2 taškus (0/4 trit., 2/2 baud.) taip pat sugriebė vieną atšokusį kamuolį.

Tuo tarpu, S.Jasaitis per 27 minutes įmetė 5 taškus (2/3 dvit., 0/1 trit., 1/2 baud.), atkovojo 4, perėmė 3 kamuolius, suklydo 3 sykius bei kartą pažeidė taisykles.

„Lokomotiv–Kuban“: Jimmy Baronas 21 (1/2 dvit., 3/7 trit., 10/10 baud.), Nickas Calathesas 17 (8 rez. perd.), Maksimas Grigorjevas, Aleksas Maričius ir Ali Traore po 10, Nikita Šabalkinas 6, Simas Jasaitis 5.

Olympiacos“: Vassilis Spanoulis 18 (2/3 dvit., 3/6 trit., 5/5 baud., 6 rez. perd.), Georgios Printezis 17, Kyle'as Hinesas 11, Kostas Papanikolaou 10, Evangelos Mantziris ir Dimitrios Katsivelis po 3.