2013 06 28

Po šešerių metų pertraukos: Ispanijos rinktinė pateko į Europos moterų krepšinio čempionato finalą

Prancūzijoje vykstančio 2013 metų Europos moterų krepšinio čempionato pirmąja finalininke tapo Ispanijos rinktinė. Penktadienį pusfinalyje Ispanijos krepšininkės 88:69 (19:7, 29:21, 21:14, 19:27) nugalėjo Čekijos ekipą ir į Senojo žemyno pirmenybių finalą pateko po šešerių metų pertraukos.
Ispanijos rinktinė po šešerių metų pertraukos vėl pateko į Europos moterų krepšinio čempionato finalą / FIBA nuotr.

22 taškais prie pergales prisidėjo Sancho Lyttle (11 atkovotų kamuolių), 19 – Cristina Ouvina, 13 – Marta Xargay.

Čekijos ekipoje išsiskyrė Dajana Butulija, Jovana Rad (po 15 tšk.) bei Saša Cado (10 taškų).

Antrosiose pusfinalio rungtynėse žaidžia Turkijos ir Prancūzijos rinktinės.

Penktadienį paaiškėjo ir penktojo kelialapio į 2014 metų pasaulio krepšinio čempionatą savininkė. Ja tapo nugalėjo Rimanto Grigo treniruojama Baltarusijos komanda, pusfinalyje dėl 5-8 vietų 69:48 (20:16, 11:8, 16:13, 22:11) nugalėjusi Švedijos ekipą, kurioje trenerio asistentės pareigas užima Jurgita Kaušaitė.

Beje, net ir pralaimėjusios švedės dar neprarado galimybės išvykti į planetos pirmenybes. Paskutinis kelialapis atiteks septintąją vietą Europos pirmenybėse užėmusiai komandai, o švedės mače dėl septintosios vietos žais su Italijos krepšininkėmis.