2013 10 23

Prakeiksmas tęsiasi: „Neptūnas“ paskutinę sekundę pralaimėjo ir antrąsias Europos taurės rungtynes

Klaipėdos „Neptūno“ ekipai pergalių formulės atrasti vis dar nepavyksta – ir vėl po dramatiškos kovos aikštelę tenka palikti tuščiomis. Ekipa sužaidė antrąsias Europos taurės rungtynės, tačiau dar kartą teko pripažinti varžovų pranašumą – šįkart pergalė atiduota Stambulo „Bešiktaš“ ekipai, kuriai apmaudžiai pralaimėta 70:72 (16:22, 21:23, 18:14, 15:13).
Marius Runkauskas
Marius Runkauskas / Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr.

Rungtynių pradžioje atrodė, kad Klaipėdos komanda nėra lygus varžovas ekipai iš Turkijos. Svečiai buvo įgiję net 12 taškų pranašumą, „Neptūną“ nesisekė nei gintis, nei pulti. Tačiau po ilgosios pertraukos į aikštę įžengė lyg kita „Neptūną“ ekipa. Du kėlinius uostamiesčio ekipa bandė vytis varžovus. Likus 2 minutėm iki mačo pabaigos Lietuvos ekipa tikslą pasiekė – susikrovė 2 taškų pranašumą. Lietuviams likus kelioms sekundėms pavyko išlyginti rezultatą, tačiau rugntynių akcentą padėjo varžovai, paskutinę sekundę įmetę tolimą metimą.

Uostamiesčio krepšininkai mačą pradėjo nesėkmingai – varžovai iškart suorganizavo kelias sėkmingas atakas ir rezultatas tapo 0:5. Nepaisant to, kad krepšys klaipėdiečiams atsivėrė, per pirmąsias 5 mačo minutes deficito sumažinti nepavyko. Lietuvių komanda atsiliko 10:15. Pirmojo kėlinio pabaigoje „Bešiktaš“ žaidėjai įsisiautėjo, o mūsiškiams niekaip nepavyko apsiginti. Turkų pranašumas išaugo iki 12, rezultatas tapo 10:22. Vis dėlto, Kazio Maksvyčio komandai pavyko sumažinti priešininkų atotrūkį ir kėlinys baigėsi 16:22

Antrajame kėlinyje klaipėdiečiai pradėjo rodyti charakterį. Galingai į turkų krepšį kamuolį įkrovęs Edgaras Ulanovas, po to dar taikliai šovė ir iš trijų taškų zonos, taip perspėdamas varžovus, kad kova dar nebaigta. „Neptūnas“ prabėgus 5 antrojo kėlinio minutėms atsiliko 5 taškais 27:32. Nors jau atrodė, kad lietuviai atrado puolimo raktą, nuo 7-os minutės „Neptūno“ komandos puolimas vėl sustojo. „Bešiktaš“ komanda iki ilgosios pertraukos padidino savo persvarą iki 8 taškų – 37:45.

5 trečiojo kėlinio minutes varžovams iš Turkijos nepavyko įmesti nė vieno taiklaus metimo. Tiesa, ta pati bėda kamavo ir „Neptūną“ – 3 minutes nepavyko pasinaudoti priešininkų puolimo krize. Tačiau kėliniu įpusėjus lietuviai atsigavo – Martynas Mažeika pataikė 3 taškus, o jo komandos draugai pridėjo dar du ir skirtumas sumažėjo jau iki 3 taškų – 42:45. Prasidėjo tikras nervų karas ir kova taškas į tašką. Likus minutei iki priešpaskutinio kėlinio pabaigos „Neptūno“ deficitas buvo tik 2 taškai 53:55. Vis dėlto, iki lemiamo ketvirčio klaipėdiečiams išsiveržti nepavyko, kėlinys baigėsi 55:59.

Įpusėjus ketvirtajam kėliniui „Neptūno“ ekipa jau kvėpavo į nugarą savo priešininkams, sumažino turkų pranašumą iki minimumo 60:61. Kelias minutes lietuviai nesugebėjo surengti sėkmingos atakos ir pagaliau persverti rezultato savo naudai. Likus dviem minutėm iki mačo pabaigos „Neptūno“ ekipa sudavė skaudų smūgį turkams, Mindaugas Girdžiūnas pataikė tritaškį ir klaipėdiečiai pirmą kartą išsiveržė į priekį 67:65. Likus minutei iki mačo pabaigos lietuvių ekipa vėl atsiliko 2 taškais, tačiau Martynas Mažeika metė du baudos metimus, abu pataikė ir lygu – 67:67. Justas Sinica, kai žaisti buvo likusios 20 s, metė tritaškį ir turėjo galimybę išvesti savo komandą į priekį, tačiau kamuolys pašokinėjo ant lanko ir neįkrito. M.Girdžiūnas paskutinėmis sekundėmis pataikė du taškus ir priešininkai dar prasižengė – lietuviai priekyje 70:69. Tačiau ir vėl „Neptūnas“ pralaimėjo paskutinę sekundę, praleidę į savo krepšį tritaškį 70:72.

„Neptūno“ treneris po ketvirtų paskutinę minutę pralaimėtų rungtynių neslėpė apmaudo: „Visų pirma noriu pasiklausti ,kur yra artimiausia bažnyčia. Šiaip rungtynes pradėjome patenkinamai, kontroliavome jas jau antrame kėlinyje. Esu patenkintas žaidimus, išskyrus baigtį. Mūsų komandai neparanku, kai viską lemia viena ataka, vadinasi, reikia persvarą prisirinkti anksčiau.Marius Runkauskas žaidė karščiuodamas, antroje pusėje jau nebeleidome jo į aikštę.“

Tuo tarpu varžovų treneris pabrėžė pergalės svarbą ir pagyrė lietuvių komandą: „Tai buvo labai svarbios rungtynės. Mes siekėme laimėti – mums tai labai svarbu.„Neptūnas“ antrajame kėlinyje gerokai mus išgąsdino, ėmė žaisti agresyviai ir teko mesti rimtesnes pajėgas.“

„Neptūnas“: M.Mažeika 17, V.Vasylius 16, M.Girdžiūnas 10, A.Smithas 6, V.Šarakauskas ir E.Ulanovas po 5, A.Eitutavičius ir M.Runkauskas 4, D.McClure‘as 3.

„Bešiktaš“: B.Buckmanas 23 (12 atk. kam.), Ch.Loftonas 14, D.Perkinsas ir C.Iversonas (8 atk. kam.) po 11, R.Broekhoffas 9, M.Guleras ir O.Sirinas po 2.