2013 01 03

Pralaimėjimų užkeikimas panaikintas: „Raptors“ sutriuškino „Trail Blazers“ krepšininkus

Trečią pergalę iš eilės NBA reguliariojo sezono rungtynėse iškovojo bei į dešimtąją vietą penkiolikos komandų Rytų konferencijoje pakilo dviejų lietuvių „Toronto Raptors“ (12 pergalių ir 20 pralaimėjimų) klubas.
„Toronto Raptors“ krepšininkai po aštuonerių tarpusavio pralaimėtų mačų galiausiai įveikė „Trail Brlazers“ / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Be traumą besigydančio Jono Valančiūno žaidusi Toronto ekipa trečiadienį namuose 102:79 (24:17, 31:22, 23:22, 24:18) sutriuškino aštuntojoje pozicijoje Vakarų konferencijoje esančius „Portland Trail Blazers“ (16 pergalių ir 15 pralaimėjimai) krepšininkus, kuriems iki šiol buvo pralaimėjusi aštuonerias tarpusavio rungtynes iš eilės NBA čempionatuose.

Linas Kleiza arenos šeimininkų gretose nerungtyniavo dėl dešiniojo kelio skausmų, tačiau buvo įrašytas į mačo protokolą tarp trylikos „Raptors“ krepšininkų.

„Raptors“ kontroliavo dvikovą nuo pradžios. Laimėję atkarpą 10:0 ir atitrūkę 24:17, šeimininkai nebesižvalgė atgal. Kai Terrence'as Rossas pataikė tritaškį metimą aidint antrojo kėlinio sirenai, „Raptors“ persvara padidėjo iki 55:39.

Kai šios dvi komandos susitiko pastarąjį kartą, „Raptors“ ekipa neturėjo vilčių laimėti – ji nusileido 18 taškų skirtumu. Šį kartą situacija buvo visiškai kitokia.

„Praėjusį kartą ši komanda mums stipriai įkrėtė. Turėjome pasiekti revanšą“, – teigė naujokas T.Rossas, kuris pelnė net 26 taškus ir sužaidė geriausias karjeros NBA rungtynes.

Nugalėtojams 24 taškus įmetė DeMaras DeRozanas, 19 – Edas Davisas, 17 – Amiras Johnsonas.

Svečių gretose sėkmingiausiai rungtyniavo Damianas Lillardas (18 tšk.), LaMarcusas Aldridge'as (14 tšk. ir 10 atk kam.), Wesley'is Matthewsas (12 tšk.), Joelis Freelandas (11 tšk.) bei Nicolas Batumas (10 taškų).

Tai buvo jau aštuntoji Toronto klubo pergalė per pastarąsias devynerias NBA lygos reguliariojo sezono rungtynes.

Antrąją pergalę iš eilės iškovojo ir Donato Motiejūno atstovaujamas „Houston Rockets“ (18/14) klubas, kuris savo aikštelėje 104:92 (21:23, 28:21, 25:22, 30:26) pranoko Vakarų konferencijos autsaiderę „New Orleans Hornets“ (7/25) ekipą.

Lietuvis mačui buvo registruotas, tačiau, kaip ir Scottas Machado bei Jamesas Andersonas, trenerio sprendimu nerungtyniavo.

31 tašku prie antrosios iš eilės arenos šeimininkų pergalės prisidėjo Jamesas Hardenas, 21 – Omeras Ašikas, 15 – Patrickas Pattersonas, 10 – Chandleris Parsonsas (10 atkovotų kamuolių).

Svečių gretose rezultatyviausiai rungtyniavo Ryanas Andersonas (18 tšk.), Greivis Vasquezas (15 tšk. bei 14 rezultatyvių perdavimų), Robinas Lopezas (12 tšk.), Jasonas Smithas (12 tšk.) ir Brianas Robertsas (11 taškų).

Hjustono klubas Vakaruose užima šeštąją poziciją.

Kitame mače nelengvą pergalę iškovojo nugalėtojos titulą ginantis „Miami Heat“ (22/8) klubas, kuris savo žiūrovų akivaizdoje tik po pratęsimo 119:109 (22:30, 28:22, 31:27, 22:24, 16:6) palaužė „Dallas Mavericks“ (13/20) krepšininkus.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti 3,9 sekundės Dirkas Nowitzki dvitaškiu išlygino rezultatą 103:103 ir komandoms teko žaisti penkias papildomas minutes. Trečiąjį šį sezoną savo pratęsimą „Heat“ pradėjo spurtu 10:2 ir svečiams liko tik kapituliuoti.

Majamio ekipai  32 taškus pelnė bei 10 kamuolių atkovojo LeBronas Jamesas.

27 taškus per pergalės Rytų konferencijos lyderiams pridėjo Dwyane'as Wade'as, 17 – Chrisas Boshas.
Svečių gretose išsiskyrė O.J.Mayo – 30 taškų, D.Nowitzki – 19, Vince'as Carteris – 15 taškų.

Septintą pralaimėjimą 31-ose NBA reguliariojo sezono rungtynėse patyrė penkiolikos komandų Vakarų konferencijos bei absoliutus lygos lyderis „Oklahoma Thunder“ klubas.

Trečiadienį namuose Oklahomos komanda 93:110 (19:33, 26:28, 27:15, 21:34) turėjo pripažinti septintąją vietą Rytų konferencijoje užimančių „Brooklyn Nets“ (17 pergalių ir 15 pralaimėjimų) krepšininkų pranašumą.

27 taškus į nugalėtojų krepšį įmetė Kevinas Durantas, 26 – Russellas Westbrookas (10 rezultatyvių perdavimų), 14 – Serge'as Ibaka, 11 – Kevinas Martinas.

33 taškais prie pergalės prisidėjo Joe Johnsonas, 25 – Brookas Lopezas, 19 – Deronas Williamsas (13 rezultatyvių perdavimų), 11 – Krisas Humphries, 10 – Andray'us Blatche'as.