2013 11 21 /2013 11 22

Pramiegoję galingą graikų spurtą, Eurolygoje vilniečiai patyrė eilinę nesėkmę: „Panathinaikos“ palaužė „Lietuvos rytą“ 80:72

Tik patampė liūtą už ūsų – taip būtų galima pasakyti apie ketvirtadienio Eurolygos dvikovą tarp graikų Atėnų „Panathinaikos“ ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipų. Tampantis ūsus buvo Lietuvos klubas, o užpykęs „liūtas“ – „Panathinaikos“. Graikijos klubas ketvirtadienį savo arenoje atsirevanšavo „Lietuvos rytui“ už nesėkmę pirmojo rato Eurolygos varžybose 80:72 (16:18, 9:20, 25:8, 30:26), iškovojo trečiąją pergalę, o vilniečiai D grupėje liko tik su vienu laimėjimu. Tai buvo jau penktoji iš eilės „Lietuvos ryto“ nesėkmė Eurolygoje.
„Lietuvos ryto“ ir „Panathinaikos“ dvikovos momentai
Runtynių akimirka / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

SPORTO grupė „Facebook“. Prisijunk ir tu, diskutuok, sužinok dar daugiau įdomių naujienų. Spausk LIKE.

Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubo krepšininkai ketvirtadienio vakarą Graikijoje pabandė nutraukti penkių pralaimėjimų seriją Eurolygos turnyre, tačiau OAKA arena mūsų šalies komandai buvo nesvetinga. Kad ir kaip stengėsi vilniečiai, „Panathinaikos“ sugebėjo atsirevanšuoti „Lietuvos rytui“ už turnyro starte jiems pateiktą nemalonią staigmeną.

Lietuvos krepšinio rinktinės žaidėjo Europos vicečempiono Jono Mačiulio atstovaujamas „Panathinaikos“ klubas buvo vienintelis klubas D grupėje, kurį Vilniaus ekipa įveikė šio sezono Eurolygoje – po pratęsimo Vilniuje palaužė 84:83.

Ketvirtadienio dvikovos pradžioje atrodė, kad įvyks šioks toks stebuklas ir sostinės atstovai galės vadintis Atėnų komandos siaubu.

Nors pirmojo kėlinio pradžioje šeimininkai bandė diktuoti sąlygas, tačiau labai greitai su pustušte arena apsipratę vilniečiai išsiveržė į priekį – po pirmojo kėlinio jie turėjo dviejų taškų persvarą.

Antrame ketvirtyje graikai net 5 min. nesugebėjo pelnyti taškų ir „Lietuvos rytas“, po Juano Palaciosio ir Martyno Gecevičiaus pastangų, pabėgo 23:16, 31:19. Nors graikai sumažino atsilikimą iki 25:31, taiklūs lietuvių metimai lėmė, kad pailsėti komandos ėjo skirtingų nuotaikų: vokiečio Dirko Bauermanno vedama Vilniaus kariauna turėjo net 13 taškų pranašumą – 38:25.

Tačiau po didžiosios pertraukos atsibudę „Panathinaikos“ žaidėjai užkūrė svečiams pirtį, kurioje vilniečiai „sudegė“. Atėnų atstovai taikliai mėtė tritaškius, vertė „Lietuvos rytą“ klysti ir greitai ne tik sumažino skirtumą, tačiau susikrovė 4 taškų pranašumą – 50:46.

Per dešimt trečiojo ketvirčio minučių vilniečiai padarė net 10 klaidų ir leido varžovams pelnyti penkis tritaškius. Tuo tarpu patys įmetė tik 8 taškus. Maža to – graikai sugebėjo perimti per kėlinį 7 kamuolius – „Lietuvos rytas“ iš varžovų per visą mačą sugebėjo „pavogti“ vos 2 kamuolius. Didžiausiu galvos skausmu po pertraukos tapo Jamesas Gistas, kuris terorizavo svečių gynybą ir vienas sumetė per kėlinį 12 taškų.

Ketvirtame kėlinyje įsibėgėjusio „Panathinaikos“ jau nebuvo galima sustabdyti – komanda įgijo 5 taškų pranašumą ir siekė jį išlaikyti, nors vilniečiai ir bandė lipti ant kulnų: 61:60, 65:60, 69:64.

Likus kovoti 1 min. vilniečiai atsiliko 64:69, bet Dimitris Diamantidis, kuris iki tol nepasižymėjo taikliais metimais, įsūdė tritaškį ir tapo aišku, kad „Lietuvos rytas“ patirs pralaimėjimą.

Nors svečiams ir pasisekė tolimais metimais priartėti iki 72:75, tačiau „Panathinaikos“ krepšininkai taikliai mėtė baudas, lietuvių desperatiški tritaškiai skriejo pro šalį ir graikai šventė pergalę 80:72.

Po šio pralaimėjimo sostinės klubas labai susikomplikavo savo padėtį siekiant vietos „Top 16“ etape. Sostinės krepšininkams dabar reikia laimėti visus likusius mačus.

„Lietuvos rytas“: Stevanas Jelovacas (5/7 dvitaškiai) 19, Martynas Gecevičius (5/10 tritaškiai) 17, Renaldas Seibutis (7 atk. kam., 4 rez. perd.) 15, Milenko Tepičius ir Juanas Palaciosas (3/4 dvitaškiai) po 6, Darius Songaila (5 atk. kam.) 4, Omaras Cookas (6 rez. perd.) 3, Andreas Glyniadakis 2.

„Panathinaikos“: Jamesas Gistas (7/10 dvitaškiai, 6 atk. kam.) 24, Jonas Mačiulis (6/7 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 4/5 baudų metimai, 5 atk. kam., 3 per. kam., 1 rez. perd., 22 naud. bal.) 16, Dimitris Diamantidis ir Antonis Fotsis po 9.

Statistika

„Panathinaikos“ – „Lietuvos rytas“ 80:72 (16:18, 9:20, 25:8, 30:26)

Dvitaškių pataikymas: 48 proc. (21/44) – 48 proc. (15/31)

Tritaškių pataikymas: 37 proc. (7/19) – 40proc. (11/27)

Baudų pataikymas: 70 proc. (17/24) – 75 proc. (9/12)

Atkovoti kamuoliai: 33 – 35

Rezultatyvūs perdavimai: 18 – 19

Perimti kamuoliai: 15 – 2

Klaidos: 13 – 22

Blokai: 3 – 6

Ketvirtadienį vyko dar vienas D grupės mačas: Rimanto Kaukėno atstovaujama ispanų Vitorijos „Laboral Kutxa“ (3/3) ekipa išvykoje 70:65 (20:16, 14:19, 17:14, 19:16) palaužė Tel Avivo „Maccabi“ (4/2) krepšininkus.

R.Kaukėnas per 5 minutes prametė dvitaškį, tritaškį, atkovojo kamuolį, kartą suklydo, sykį prasižengė ir surinko  minus 3 naudingumo balus.

Nugalėtojams Tiboras Pleissas pelnė 16 taškų, Davidas Jelinekas – 14, Milko Bjelica – 11 (10 atk. kam.), Lamontas Hamiltonas pridėjo 10.

Pralaimėjusiems 16 taškų įmetė Shawnas Jamesas (28 naud. bal.), 12 – Davidas Blu, 11 surinko Ricky Hickmanas.

D grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Krasnodaro „Lokomotiv“ (Rusija) 4 1 370:363

2. Tel Avivo „Maccabi“ (Izraelis) 4 2 465:436

3. Atėnų „Panathinaikos“ (Graikija) 3 3 485:463

4. Vitorijos „Laboral Kutxa“ (Ispanija) 3 3 460:462

5. Belgrado „Crvena Zvezda“ (Serbija) 2 3 413:413

6. Vilniaus „Lietuvos rytas“ 1 5 424:480

Į antrąjį varžybų etapą – Top 16 turnyrą – pateks keturios geriausios grupės komandos.

Rungtynės

Pirmasis kėlinys

„Lietuvos ryto“ starto sudėtis: Omaras Cookas, Juanas Palaciosas, Renaldas Seibutis, Martynas Gecevičius, Darius Songaila.

„Panathinaikos“ starto sudėtis: Jonas Mačiulis, Roko Leni Ukičius, Loukas Mavrokefalidis, Michaelis Bramosas, Jamesas Gistas.

Per pirmas dvi minutes „Lietuvos rytas“ padarė net 3 klaidas, tačiau ne ką geriau žaidė ir šeimininkai. Sužaidus 2 min. rezultatas buvo 0:0. Pirmuosius taškus mače pelnė vilniečiai – pasižymėjo J.Palaciosas.

4 min. po dar vieno J.Pacioso dvitaškio vilniečiai pirmavo 4:1, tačiau graikai pataikė du dvitaškius ir išsiveržė į priekį 5:4.

5 min. po J.Mačiulio pataikytų dviejų baudos metimų „Panathinaikos“ pirmavo 7:6, tačiau R.Seibutis pelnė dvitaškį. Tuoj pat taikliu metimu atsakė tas pats J.Mačiulis – šeimininkai pirmavo 9:8 ir prasidėjo kova taškas į tašką.

Beveik dvi minutes ekipos „tytėjo“, o šią tylą sudrumstė M.Gecevičiaus tritaškis – 13:9. Graikai iškart atsakė ir 9 min. rezultatas buvo 13:11, 15:13.

Paskutinę kėlinio minutę M.Tepičius savo aikštės pusėje prarado kamuolį, o po to dar ir gavo nesportinę pražangą. „Panathinaikos“ pasinaudojo galimybe ir šovė į priekį 16:15. Vilniečius vėl į priekį tritaškiu išvedė M.Tepičius – 18:16. Taip ir baigėsi pirmasis kėlinys.

Antrasis kėlinys

1 min. M.Tepičius pelnė dar vieną tritaškį ir „Lietuvos rytas“ pabėgo 21:16. Maža to – tolimą metimą pataikė ir M.Gecevičius, rezultatas 3 min. tapo 24:16.

Atėnų ekipos problemos tik didėjo – 4 min. po R.Seibučio dviejų dvitaškių vilniečiai pirmavo 28:16.

Tik 5 min. J.Gistas baudos metimu pelnė pirmąjį tašką Atėnų komandai antrame kėlinyje – 28:17.

Graikai 6 min. sumažino skirtumą iki 19:28, tačiau S.Jelovacas įsūdė tritaškį – 31:19. Į šį metimą graikai atsakė dvitaškiu ir J.Mačiulio reidu, per kurį jis pelnė dvitaškį, nesėkmingai metė baudos metimą, po kurio ir vėl kamuolys atiteko šeimininkams. Po minutės  „Panathinaikos“ priartėjo iki 25:31.

Tačiau 8 min. „Lietuvos rytas“ vėl atstatė dviženklę persvarą – 35:25.

Paskutinę kėlinio minutę tritaškį pelnė M.Gecevičius ir po dviejų ketvirčių „Lietuvos rytas“ pirmavo 38:25.

Po 20 minučių žaidimo „Lietuvos ryto“ komandoje daugiausiai taškų pelnė: R.Seibutis – 10, M.Gecevičius – 9, S.Jelovacas – 7, M.Tepičius – 6.

„Panathinaikos“ ekipoje J.Mačiulis pelnė 8 taškus, L.Mavrokefalidis – 5.

Trečiasis kėlinys

D.Diamantidis pirmąją kėlinio minutę pelnė pirmąjį graikų tritaškį, po to iškart tolimą metimą pataikė J.Gistas ir „Panathinaikos“ sumažino atsilikimą iki 31:38.

Nors vilniečiai atsakė dvitaškiu, J.Gistas 3 min. vėl įsūdė tritaškį ir „Lietuvos rytas“ pirmavo 40:34.

4 min. galiausiai iššovė ir vilniečiai: O.Cookas pelnė tritaškį ir sostinės ekipa lengviau atsikvėpė – 43:34.

6 min. po R.Seibučio tritaškio „Lietuvos rytas“ vėl turėjo dviženklę persvarą – 46:36. Likus kovoti 3 min. graikai po J.Gisto šėlsmo sumažino atsilikimą iki 40:46. Po eilinių dviejų J.Gisto taškų ir A.Fotsio tritaškio graikai beveik pasivijo Lietuvos klubą – 8 min. „Lietuvos rytas“ pirmavo 46:45.

Paskutinę kėlinio minutę vilniečiai tris kartus metė į krepšį, tris kartus nepataikė, tačiau  kaskart atkovojo kamuolį. Nors lietuviai turėjo galimybę labiau pabėgti, tačiau dukart puolime suklydo D.Songaila ir po J.Mačiulio dvitaškio bei A.Fotsio tritaškio „Panathinaikos“ jau pirmavo 50:46. Trečiasis kėlinys taip ir pasibaigė.

Ketvirtasis kėlinys

Graikai iškart padidino atotrūkį iki 52:46, tačiau M.Gecevičius įmetė tritaškį ir vis dar kūrė intrigą mače.

Tačiau jau 2 min. R.L.Ukičius smeigė eilinį „Panathinaikos“ tritaškį ir šeimininkai pirmavo 55:50.

4-ąją min. skirtumas išliko: Atėnų atstovai turėjo 5 taškų persvarą – 57:52. Tačiau po D.Songailos ir S.Jelovaco taškų svečiai sumažino atsilikimą iki 56:57.

Likus žaisti 3 min. „Panathinaikos“ pirmavo tik 61:60 – lietuvių ekipą į priekį vedė D.Songaila ir S.Jelovacas.

Vis dėlto, vilniečių klaidos leido varžovams staigiai pabėgti 65:60. Piešpaskutinę kėlinio minutę po D.Songailos dvitaškio mūsų šalies ekipa atsiliko 64:67, tačiau galingai žaidęs J.Mačiulis padidino atotrūkį iki 69:64.

Paskutinę kėlinio minutę tritaškį įsūdė D.Diamantidis ir tapo aišku, kad Atėnų komanda nugalės – 72:64.

Nors mūsų ekipa bandė gelbėtis tritaškiais, jai, likus žaisti 20 sek., tik pasisekė sumažinti skirtumą iki 72:75.

Galutinis mačo rezultatas – 80:72.