2015 03 04 /21:08

Prieš antras rungtynes niekas neaišku: „Lietuvos rytas“ – „Pinar Karsiyaka“ – 81:81

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai trečiadienį namuose pradėjo ULEB Europos taurės aštuntfinalio varžybas su Izmiro „Pinar Karsiyaka“ komanda iš Turkijos. Pirmosiose iš dviejų rungtynių vilniečiai kelis kartus turėjo dviženklę persvarą, tačiau blogiau sužaista antroji rungtynių dalis laimėti neleido, užfiksuotos lygiosios – 81:81 (30:21, 19:19, 18:27, 14:14).
Simas Jasaitis
„Lietuvos rytas“ – „Pinar Karsiyaka“ / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

„Lietuvos ryto“ krepšininkai rungtynes pradėjo rezultatyviai, neleido įsimėtyti varžovų snaiperiams, o patys gana lengvai rinko taškus. Pirmojo ketvirčio pabaigoje persvara jau buvo dviženklė (30:19), tačiau svečiai pataikė dvitaškį.

Antrajame ketvirtyje ir vėl buvo pavykę rimčiau pirmauti (43:33), tačiau svečiai priartėjo iki penkių taškų – 45:40. Vis dėlto, puikiai sužaista paskutinė minutė leido išlaikyti tą patį 9 taškų pranašumą – 49:40.

Po pertraukos dviženklė persvara dar kartą buvo atstatyta (56:46), tačiau tai buvo paskutinis sykis. Įsibėgėjęs Bobby Dixonas nardė po krepšiu, tritaškius smaigstė Jonas Diebleris ir rezultatas buvo išlygintas – 67:67.

Per lemiamą ketvirtį „Pinar Karsiyaka“ jau buvo išsiveržusi ir į priekį (71:67), tačiau vilniečiai sugebėjo išlyginti rezultatą ir vėl šiek tiek atitrūkti – 79:74. Prieš paskutinę minutę „Lietuvos rytas“ pirmavo 81:77, tačiau nesugaudė B.Dixono, kurio pastangomis turkai iš Vilniaus išsivežė sau palankias lygiąsias – 81:81.

„Lietuvos rytas“: M.Gecevičius (2/7 trit., 9/10 baud., 5 rez. perd.) 19, G.Orelikas (3/5 trit., 8 atk. kam.) 18, A.Kavaliauskas (6/6 dvit., 7 atk. kam., 5 klaid.) 14, M.Lukauskis (1/5 trit.) 10, Ž.Janavičius (4/4 dvit., 0/3 trit.) 9, K.Lavrinovičius 5, A.Juškevičius (0/3 trit., 4 atk. kam.) 4, M.Moseris 2.

„Pinar Karsiyaka“: B.Dixonas (4/6 dvit., 4/9 trit., 5 atk. kam., 7 rez. perd., 27 naud.) 20, J.Diebleris (4/8 trit.) 16, D.J.Strawberry 14, K.Gabrielis 11, J.Palaciosas 8, B.Herserkas 6, S.Senturkas 4, C.Nalga 2.

Ketvirtasis kėlinys. „Lietuvos rytas“ – „Pinar Karsiyaka“ 81:81 (30:21, 19:19, 18:27, 14:14)

10 min. K.Gabrielis įkalė iš viršaus, vilniečiai kamuolį prarado. Likus 18 sek. B.Dixonas privertė kone visus „Lietuvos ryto“ žaidėjus gainiotis jį, pamatė atsidengusį K.Gabrielį, pakabino kamuolį ore, o pastarasis įspūdingai kalė iš viršaus. Lemiama vilniečių ataka nepavyko. Laisvas nuo tritaškio linijos nepataikė Ž.Janavičius, o atkovojęs kamuolį su sirena nepataikė ir M.Lukauskis.

9 min. B.Dixonas pailsėjęs grįžo į aikštę ir iškart smeigė tritaškį per Ž.Janavičiaus rankas. Turkai nė nebandė veržtis, o atakas suko aplink tritaškį. Po netaiklaus metimo prasižengta prieš M.Gecevičių, kuris sumetė baudas – 81:77.

8 min. Vilniečiams labai pasisekė, kad D.J.Strawberry visiškai laisvas neįmetė tritaškio. Po prarasto kamuolio puikiai vienas prieš vieną apsigynė G.Orelikas, o M.Gecevičius po to įmetė iš po krepšio – 79:74.

7 min. D.J.Strawberry prasižengė puolime, o K.Lavrinovičius pataikė du taškus. Gynyboje brolis įspūdingai blokavo J.Palacioso metimą. A.Juškevičius pataikė tik vieną baudą, o D.J.Strawberry smeigė tritaškį – 77:74.

6 min. M.Gecevičius metė tritaškį, kamuolį bandė pataisyti trys vilniečių žaidėjai, kol G.Orelikas įmetė du taškus su pražanga – 74:71.

5 min. Pavyko apsiginti dar kartą. G.Orelikas, žaisdamas nugara į krepšį, pamatė A.Kavaliauską, kuris po perdavimo kalė iš viršaus – 71:71.

4 min. Pirmuosius taškus vilniečiams sužaidus beveik 4 minutes pagaliau įmetė A.Kavaliauskas.

3 min. B.Dixonas ir toliau buvo nesustabdomas. Dar kartą pranėręs po krepšiu jis pamatė atsidengusį C.Nalgą, kuriam beliko lengvai įmesti du taškus.

2 min. Pirmoji minutė praėjo be taškų. Mažasis B.Dixonas dar kartą pranėrė po krepšiu ir įmetė du taškus. 67:69.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./„Lietuvos rytas“ – „Pinar Karsiyaka“

Trečiasis kėlinys. „Lietuvos rytas“ – „Pinar Karsiyaka“ 67:67 (30:21, 19:19, 18:27)

10 min. B.Dixonas smeigė tritaškį, kamuolys buvo prarastas ir S.Senturkas įmetė dar du taškus. Tritaškį pataikė G.Orelikas – 65:65. Vilniečiai apsigynė ir G.Orelikas įspūdingai įkalė iš viršaus, tačiau per lemiamas sekundes nepavyko apsiginti – 67:67.

9 min. Po dar vienos nevykusios atakos J.Diebleris baudų metimais išvedė „Pinar Karsiyaka“ į priekį.

Po pražangos prieš M.Lukauskį Turkijos klubo treneris gavo techninę pražangą ir gynėjas sumetė visas tris baudas – 61:60. Netrukus baudos metimą pridėjo ir M.Gecevičius.

8 min. K.Lavrinovičius puikiai blokavo J.Palacioso metimą, tačiau kamuolys liko turkų rankose. B.Dixonas prie tritaškio beveik be judesio pašokdino K.Lavrinovičių ir išlygino rezultatą – 58:58.

7 min. J.Diebleris smeigė tritaškį per rankas, o vilniečiai prarado kamuolį. 58:55.

6 min. K.Gabrielio dvitaškis po ilgos pertraukos „Lietuvos ryto“ pranašumą sumažino iki 4 taškų. M.Gecevičius netrukus įmetė dvi baudas – 58:52.

5 min. B.Dixonas įmetė iš po krepšio, netrukus vieną baudos metimą pataikė J.Palaciosas. Tritaškio nepataikęs G.Orelikas kovoje dėl kamuolio užsidirbo nesportinę pražangą – K.Gabrielis įmetė tik vieną baudą. 56:50.

4 min. Ž.Janavičius prasiveržimu įmetė dvitaškį, J.Palaciosas atsakė metimu iš vidutinio nuotolio, o K.Lavrinovičius pataikė du taškus su pražanga – 56:46.

3 min. Į aikštę pirmą kartą žengė K.Lavrinovičius.

2 min. Pirmoje vilniečių atakoje D.J.Strawberry perėmė kamuolį ir lengvai įkalė iš viršaus. Po to kone dvi minutes taškų nebuvo, o tylą nutraukė A.Kavaliauskas.

Antrasis kėlinys. „Lietuvos rytas“ – „Pinar Karsiyaka“ 49:40 (30:21, 19:19)

10 min. Lemiama minutė pradėta vienu taikliu Ž.Janavičiaus baudos metimu. Nuo svečių atakos pavyko apsiginti ir M.Gecevičius pataikė tritaškį. Po dar vieno sėkmingo žaidimo gynyboje liko 3,2 sek., tačiau taškams to nepakako.

9 min. Ekipos keitėsi taikliais baudų metimais, tačiau po nesėkmingos vilniečių atakos J.Diebleris įmetė tritaškį. 45:40.

8 min. A.Kavaliauskas dukart iš eilės pataikė iš po krepšio – 43:33.

7 min. J.Diebleris vienas nulėkė į puolimą, kur gavo įspūdingą „stogą“ nuo M.Moserio. Vis dėlto, vilniečiai po to dar kartą suklydo, o D.J.Strawberry greitoje atakoje nesuklydo – įmetė du taškus su pražanga. 39:33.

6 min. Ž.Janavičiaus prasiveržimas atstatė dviženklį pranašumą – 39:28. Sėkmingą epizodą sekė nesėkmingas – du D.J.Strawberry taškai su pražanga.

4 min. Daugiau nei minutę taškų nebuvo įmesta, tačiau tai nutraukė galingas M.Moserio dėjimas po puikaus Ž.Janavičiaus perdavimo – 37:28.

2 min. Varžovai ketvirtį pradėjo dviem taškais, M.Lukauskis atsakė tritaškiu (33:23), tačiau iš toli įmetė ir B.Dixonas.

Pirmasis kėlinys. „Lietuvos rytas“ – „Pinar Karsiyaka“ 30:21

10 min. Prasidėjus paskutinei minutei G.Oreliko baudų metimai suteikė „Lietuvos rytui“ dviženklę persvarą – 30:19. K.Gabrielis įkrovė iš viršaus, o paskutinė šeimininkų ataka buvo nesėkminga.

9 min. Netrukus apsigynęs M.Gecevičius aikštės viduryje išprovokavo nesportinę varžovo pražangą. Snaiperis sumetė baudas (25:16), tačiau atakoje po jų padaryta klaida. J.Palaciosas pataikė du taškus su pražanga, tačiau M.Gecevičius atsakė tritaškiu – 28:19.

8 min. Po klaidos gynyboje ir svečių dvitaškio G.Orelikas pataikė savo antrąjį tritaškį rungtynėse.

6 min. Iš toli pataikė ir „Lietuvos rytas“ – įmetė G.Orelikas. Abi komandos pasikeitė keliais taikliais dvitaškiais – 19:14.

5 min. Antrą kartą pataikė Ž.Janavičius, tačiau varžovai atsakė tritaškiu. B.Hersekas metė visiškai laisvas, bet užmynęs liniją, įskaitytas dvitaškis. A.Kavaliauskas pataikė dvi baudas, J.Diebleris smeigė antrą tolimą metimą. 12:10.

4 min. „Lietuvos ryto“ atakos buvo sėkmingos. Dukart iš eilės taškai įmesti po M.Gecevičiaus perdavimų – pataikė M.Lukauskis ir A.Kavaliauskas. Tada J.Diebleris pataikė pirmąjį mačo tritaškį. 8:5.

2 min. Pirmoji svečų ataka baigėsi dviem taškais po atkovoto kamuolio puolime. Vilniečiai buvo pasitikti kieta gynyba, kurią įveikė ir du taškus pelnė Ž.Janavičius, o apsigynus persvarą padvigubino M.Lukauskis – 4:2.

Vilniaus krepšininkai Europos taurės „Last 32“ etapą baigė namuose rungtynėmis su „Telenet“. Nors rungtynės laimėtos su trenksmu (111:83), tačiau kur kas daugiau atgarsio sulaukė iškart po mačo įvykęs Virginijaus Šeškaus atleidimas.

Vietoj lietuvio prie komandos vairo stojo Marcelo Nicola iš Argentinos, kuris nesugebėjo komandos atvesti iki LKF taurės čempionų titulo. Ispanijos ir Italijos pilietybes turinčiam treneriui tai bus debiutas Europos taurės turnyre būnant vyriausiuoju treneriu.

Turkijos klubas reguliariajame Europos taurės turnyre (6 perg./4 pral.) žaidė blogiau nei „Last 32“ etape, kuriame iškovojo visas šešias pergales. Dvi iš jų pasiektos prieš Klaipėdos „Neptūno“ komandą.

Net trys „Pinar Karsiyaka“ krepšininkai puikiai pažįsta „Lietuvos ryto“ komandą, nes joje rungtyniavo. Turkijos klube žaidžia Vilniuje neryškius pėdsakus palikę turkas Camalis Nalga ir amerikietis D.J.Strawbery. Tuo tarpu Juanas Palaciosas iš Kolumbijos, kaip ir „Lietuvos ryte“, taip ir „Pinar Karsiyaka“ komandoje yra vienas lyderių.