2014 04 16

Puikiai žaidusio Jono Mačiulio „Panathinaikos“ Eurolygos ketvirtfinalį pradėjo nesėkme Maskvoje

Jonas Mačiulis ir jo atstovaujamas Atėnų „Panathinaikos“ klubas pirmosiose serijos iki trijų pergalių rungtynėse Maskvoje po pratęsimo 74:77 (14:21, 19:19, 23:18, 16:14, 2:5) nusileido CSKA ekipai.
Nenadas Krstičius ir Jonas Mačiulis
Nenadas Krstičius ir Jonas Mačiulis / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Po pertraukos 7 taškų (33:40) deficitą turėjęs Graikijos klubas trečią ketvirtį pradėjo spurtu, prie kurio prisidėjo 8 taškus iš eilės sumetęs J.Mačiulis. Po jo benefiso komandas skyrė tik du taškai – 45:47. Toks skirtumas išsilaikė ir po trijų kėlinių. Ketvirtajame iniciatyvą perėmė „Panathinaikos“, išsiveržęs į priekį 4 taškais – 69:65.

Ketvirtojo kėlinio pabaigoje CSKA laivą į priekį traukė S.Weemsas, kurio tritaškis likus žaisti minutę išlygino rezultatą – 70:70. Kitoje atakoje D.Diamantidis nepataikė, tačiau J.Gistas atkovojo kamuolį ir įmetė su pražanga, tačiau nepataikė baudos – 72:70.

CSKA atakos metu K.Hinesas galėjo pelnyti dvitaškį su pražanga, tačiau nepataikė iš po krepšio, bet rezultatą išlygino baudų metimais. „Panathinaikos“ paskutinė ataka buvo labai nesėkminga, o CSKA liko 4 sekundės. A.Jacksono metimas buvo netaiklus ir teko žaisti pratęsimą.

Papildomo laiko pradžioje „Panathinaikos“ išsiveržė į priekį, tačiau likus 2 min. K.Hinesas dvitaškiu rezultatą persvėrė – 75:74. S.Weemsas netrukus pridėjo vieną baudą, o J.Mačiulis nepataikė tritaškio, tačiau S.Weemsas ir vėl įmetė tik vieną baudos metimą – 77:75. „Panathinaikos“ rezultatyvios atakos nesurengė ir laimėjo CSKA.

J.Mačiulis graikų ekipai per 24 min. įmetė 14 taškų (2/2 dvit., 2/5 trit., 4/5 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, kartą suklydo, perėmė net 5 kamuolius, po keturis kartus suklydo ir privertė tai padaryti varžovus. Su 21 balu J.Mačiulis buvo naudingiausias „Panathinaikos“ krepšininkas.

CSKA: S.Weemsas (3/5 dvit., 3/5 trit., 6/9 baud., 6 atk. kam., 5 rez. perd., 5 klaid.) 21, V.Chriapa (11 atk. kam., 28 naud. bal.) 17, K.Hinesas (6/8 dvit., 8 atk. kam.) 15, V.Fridzonas 10.

„Panathinaikos“: J.Mačiulis ir S.Lasme po 14, Z.Wrightas 12, D.Diamantidis (2/10 trit., 7 rez. perd.) 10.