2014 10 18

Raseinių „Rasai“ įveikė amerikiečiu pasistiprinusią Marijampolės „Sūduvą-Mantingą“

Raseinių „Rasų“ (3/3) snaiperis Giedrius Kurtinaitis į Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ (3/3) krepšį įskraidino 8 tritaškius, o įtemptų ir atkaklių rungtynių pabaigoje suvalkiečių baudos aikštelėje nardęs ir svarbius taškus rinkęs Gediminas Butkus privertė varžovus kapituliuoti. Daugiausiai šių dviejų krepšininkų pastangomis šeštojo NKL turo rungtynėse „Rasai“ įveikė vienus čempionato favoritų – 90:78.
Giedrius Kurtinaitis
Giedrius Kurtinaitis / Vytaliaus Judicko nuotr.

Nuo pralaimėjimo marijampoliečių neišgelbėjo ir naujokas iš JAV Casey Matthew Coonsas. 24 metų 180 cm ūgio gynėjui tai buvo pirmosios rungtynės NKL.

Du kėlinius situaciją kontroliavusi „Sūduva-Mantinga“ palūžo trečiojo kėlinio viduryje, kai leido šeimininkams įsižaisti ir išlyginti rezultatą (46:46). Lygus rezultatas švieslentėje dėgė ir 37 rungtynių minutę (73:73), tačiau tuomet iš toli pataikė G.Kurtinaitis, tritaškį smeigė Darius Marcinkevičius, nesportinę pražangą užsidirbo svečių gynėjas Donatas Sabeckis. Po varžovų krepšiu nardęs G. Butkus tiksliai metė baudos metimus ir padėjo tašką rungtynėse – 90:78.

Naudingiausias rungtynių žaidėjas G.Kurtinaitis iš viso įmetė 36 taškus (8/10 trit., 6/7 baud.) ir surinko 34 naudingumo balus. G.Butkaus sąskaitoje – 17 taškų (5 atk. kam., 5 rez. perd.), Valdemaro Savostjanovo – 12, D.Marcinkevičius pridėjo 9 taškus.

„Sūduvos-Mantingos“ gretose išsiskyrė po 20 taškų surinkę Paulius Petrilevičius (14 atk. kam., 32 naud. b.) ir Paulius Kleiza. Marijampolės komandoje debiutavęs amerikietis įžaidėjas C.M.Coonsas į „Rasų“ krepšį įmetė 8 taškus.