2012 09 27 /21:12

Renaldo Seibučio vedami „Lietuvos ryto“ krepšininkai po didžiosios pertraukos palaužė Klaipėdos „Neptūną“

Renaldas Seibutis pelnė 28 taškus, o Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipa po didžiosios pertraukos nepaliko vilčių šeimininkei Klaipėdos „Neptūno“ ekipai. LKL vicečempionai apkartino šeimininkų startą ir iškovojo pirmąją pergalę čempionate 92:75 (16:24, 26:12, 28:16, 22:23).
Klaipėdos krepšinio klubo „Neptūnas“ ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ kovos akimirkos / Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr.

Pirmajame kėlinyje klaipėdiečiai kibo į atlapus svečiams ir pasiuntė rimtą signalą. „Neptūnas“ vis didino pranašumą ir rekordinę aštuonių taškų persvarą pasiekė aidint ketvirčio pabaigai – 24:16.

Antrajame kėlinyje „Lietuvos rytas“ atsibudo po šalto dušo ir pasivijo varžovus. Šeimininkai net keturias minutes nesugebėjo pelnyti taškų ir rezultatas tapo lygus 24:24. Vėliau kova tapo atkakli ir artėjant pirmosios rungtynių dalies pabaigai priekyje jau buvo vilniečiai – 39:35. J.Blūmas tiksint paskutinėmis sekundėmis smeigė tritaškį ir „Lietuvos rytas“ įgijo rekordinį pranašumą – 42:36.

Po didžiosios pertraukos iniciatyva jau priklausė LKL vicečempionams. S.Babrausko, R.Seibučio ir M.Katelyno pastangomis vilniečiai surengė spurtą 12:2, o įpusėjus ketvirčiui turėjo nemenką šešiolikos taškų persvarą - 56:40. Solidų pranašumą „Lietuvos rytas“ išsaugojo iki kėlinio pabaigos.

Lemiamas ketvirtis intrigos neįnešė ir svečiai šventė užtikrintą pergalę.

Net 28 taškus šiose rungtynėse pelnė Renaldas Seibutis, o makedonas Predragas Samardžiskis sužaidė itin prastą susitikimą. Jis aikštelėje praleido vos 4 min. ir 35 sekundes, atkovojo 1 kamuolį, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, tačiau prametė 1 dvitaškį, 2 kartus suklydo ir sugebėjo prasižengti net 5 sykius.

„Neptūnas“: Vytautas Šarakauskas 13 (12 atk. kam.), Deividas Gailius 12 (8 atk. kam.), Martynas Mažeika 10.

„Lietuvos rytas“: Renaldas Seibutis 28, Mindaugas Katelynas 14 (10 atk. kam.), Dejanas Ivanovas 13, Steponas Babrauskas 11.

Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr./Klaipėdos krepainio klubo Neptūnas ir Vilniaus Lietuvos ryto kovos akimirkos
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr./Klaipėdos krepšinio klubo „Neptūnas“ ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ kovos akimirkos

***

„Lietuvos rytas“ ir „Neptūnas“ buvo susidūrę rugsėjo pradžioje, kuomet uostamiestyje vyko Vlado Garasto taurės turnyras. Tuomet įtikinamą pergalę 94:78 iškovojo vilniečiai.

„Neptūnas“ neseniai pasipildė buvusiais Lietuvos rinktinės žaidėjais: gynėju Giedriumi Gustu bei vidurio puolėju Martynu Andriuškevičiumi.

Vasarą Klaipėdos ekipa prisiviliojo „Šiaulių“ lyderius Rashauną Broadusą bei Vytautą Šarakauską, iš Italijos susigrąžino Deividą Gailių. Apie milijono eurų biudžetą surinkę „Neptūno“ klubo vadovai neslepia, kad šį sezoną nusitaikė į prizinę vietą LKL.