Revanšo skonis: Prienų „Rūdupis“ išvykoje įveikė Čekijos čempionus

A.Koroliovo nuotr. / Rungtynių akimirka
0

Prienų „Rūdupio“ krepšininkai Europos taurės turnyre atsirevanšavo Nymburgo CEŽ ekipai, kuriai savo aikštėje prieš savaitę pralaimėjo 12 taškų skirtumu. Atsakomąsias rungtynes Čekijoje Virginijaus Šeškaus auklėtiniai laimėjo 83:80 (18:22, 23:13, 25:24, 17:21).

Sėkmingiau rungtynes pradėjo CEŽ ekipa, išsiveržusi į priekį 4:0, tačiau įpusėjus pirmajam kėliniui rezultatas jau buvo lygus 9:9. Keturis taškus spėjęs surinkti pagrindinis „Rūdupio“ įžaidėjas Aidas Viskontas prasižengė du kartus ir buvo priverstas palikti aikštelę. CEŽ ir vėl nutolo – 14:9. Persvarą šeimininkai išlaikė iki pirmojo kėlinio pabaigos – 22:18.

Antrąjį kėlinį pradėjo Gintaro Kadžiulio tritaškis (22:21), kuris žadėjo, kad lengvai atitrūkti ČEZ ekipai nepavyks. Maža to, netrukus „Rūdupis“ iniciatyvą perėmė į savo rankas. Įpusėjus kėliniui po Gedimino Oreliko tolimo metimo „Rūdupis“ pirmą kartą išsiveržė į priekį (30:31). Dar kartą prieniškiai tai padarė po Dainiaus Šalengos tritaškio (31:34), o iki kėlinio pabaigos persvarą ir padidino – 35:41. Įspūdingai iki didžiosios pertraukos žaidė vidurio puolėjas Arminas Urbutis, per 13 žaidimo minučių pelnęs 13 taškų, atkovojęs 9 kamuolius ir iš viso surinkęs net 27 naudingumo taškus.

Trečiasis kėlinys priklausė G.Kadžiuliui. Šis „Rūdupio“ gynėjas, rungtynes pradėjęs ant atsarginių žaidėjų suolo, vien per trečią ketvirtį pelnė 11 taškų. Prieš lemiamą kėlinį „Rūdupis“ išsaugojo persvarą – 59:66.

Ketvirtajame kėlinyje CEŽ komandai buvo pavykę sumažinti atsilikimą iki 2 taškų (70:72, 78:80), tačiau persverti rezultato „Rūdupis“ nė karto neleido. Paskutinės minutės pražangų taktika šeimininkams vaisių taip pat neatnešė – „Rūdupis“ šventė pergalę rezultatu 80:83.

ČEZ: P.Benda 24 (dvitaškiai 9/11, baudos 6/6), A.Abramsas 17 (baudos 8/8), D.Naymickas 14, L.Wilsonas 9.

„Rūdupis“: G.Kadžiulis 19 (5 rez. perd.), A.Urbutis 17 (11 atk. kam.), D.Šalenga 14, G.Orelikas 11 (7 atk .kam.), A.Viskontas 8, J.Sinica 7, E.Želionis 4, S.Buterlevičius 3 (tritaškiai 0/6).