2011 04 07

Roberto Javtoko Eurolygos finaliniame ketverte nebus

Lietuvos krepšininkas Robertas Javtokas ir jo atstovaujama Valencijos „Power Electronics“ ekipa liko už Eurolygos finalinio ketverto borto. Lemiamose penktose ketvirtfinalio serijos rungtynėse Valencijos krepšininkai išvykoje 58:66 (17:11, 25:29, 9:18, 7:8) nusileido Madrido „Real“ klubui ir baigė kovas stipriausioje Europos krepšinio lygoje.
Robertas Javtokas traukiasi iš Eurolygos
Robertas Javtokas traukiasi iš Eurolygos / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Seriją iki trijų pergalių lietuvio ekipa pralaimėjo rezultatu 2:3.

„Power Electronics“ sėkmingai pradėjo susitikimą ir po pirmųjų dešimties minučių pirmavo šešiais taškais. Antrajame kėlinyje svečiai vis dar laikė iniciatyvą savo rankose ir ilsėtis išėjo turėdami dviejų taškų pranašumą.

Rungtynių lūžis įvyko trečiajame kėlinyje, kai šeimininkai pasivijo varžovus ir daugiau neleido jiems kontroliuoti žaidimo situacijos. Per trečiąją rungtynių dalį R.Javtoko klubas pelnė vos 9 taškus, kai jų priešininkai – du kartus daugiau.

Prasidėjus ketvirtajam kėliniui „Real“ įgijo rekordinę devynių taškų persvarą – 60:51. Nors „Power Electronics“ sugebėjo priartėti iki 4 taškų, tai buvo viskas, ką lemiamomis minutėmis pavyko nuveikti svečiams.

R.Javtokas aikštėje praleido 22 minutes, pelnė vos 3 taškus, 4 kartus prasižengė ir surinko 2 naudingumo balus.

Nugalėtojams Carlosas Suarezas (10 atk. kam.) ir Clay'us Tuckeris surinko po 12 taškų, Ante Tomičius (9 atk. kam.) ir Sergio Llullas pridėjo 9.

Pralaimėjusių gretose išsiskyrė 19 taškų pelnęs Duško Savanovičius, Rafos Martinezo sąskaitoje – 16, po 6 pridėjo Jeremy Richardsonas, Nando De Colo ir Sergejus Liščiukas.

Paskutinį kartą Madrido „Real“ krepšininkai Eurolygos finaliniame ketverte žaidė prieš penkiolika metų. Paradoksalu, tačiau būtent ši ekipa daugiausiai kartų istorijoje triumfavo stipriausiame Europos klubiniame turnyre.

Šių metų finaliniame ketverte, kuris gegužės 6–7 dienomis vyks Barselonoje, „Real“ kovos su Tel Avivo „Maccabi“, Sienos „Montepashi“ – su Atėnų „Panathinaikos“.