2013 09 28

„Rock“ po dramatiškos kovos šventė pergalę BBL taurės pusfinalyje ir sekmadienį finale žais su „Nevėžiu“

Baltijos krepšinio lygos (BBL) „Vikondos“ taurės turnyro antrajame pusfinalyje Tartu „Rock“ krepšininkai po permainingos kovos rezultatu 71:68 (16:17, 13:15, 24:16, 18:20) įveikė „Ventspils“ klubą.
Kauno „Žalgiris“ – Kėdainių „Nevėžis“
Kėdainių „Nevėžis“ / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Rytoj „Rock“ turnyro finale nuo 15:45 val. susikaus su Kėdainių „Nevėžio“ krepšininkais. „Ventspils“ komanda mūšį dėl bronzos prieš Prienų „TonyBet“ klubą pradės nuo 13:15 val.

Pirmasis rungtynių kėlinys vyko taškas į tašką. „Ventspils“ ekipos didžiausias pranašumas siekė tris taškus, „Rock“ keletą kartų turėjo minimalų pranašumą. Besibaigiant pirmajam ketvirčiui, estų klubas pirmavo – 15:16, tačiau kėlinį taikliu metimu užbaigė „Ventspils“ lyderis Janis Timma – 17:16.

Antrajame ketvirtyje sužaidus tris minutes latviai buvo priekyje – 22:18. Tiesa, Tanelis Kurbas iniciajavo „Rock“ spurtą 8:0 ir estai susikrovė keturių taškų persvarą – 22:26. Latviai po tokio šalto dušo netruko atsigauti ir užtikrintai sužaidę kėlinio pabaigą išlygino rezultatą bei susigrąžino persvarą – 32:28.

Tartu ekipa trečiajame kėlinyje greitai panaikino varžovų pranašumą ir toliau kova vyko taškas į tašką – 32:32, 35:35, 42:42. Ketvirtčiui persiritus į antrąją pusę, estai surengė spurtą 8:2 – 44:50. Išlaikyti persvarą „Rock“ klubui iki pat kėlinio pabaigos padėjo taiklus Gerto Dorbeko tritaškis – 48:53.

Beveik visą ketvirtąjį kėlinį pirmavo lietuvio Augusto Pečiukevičiaus atstovaujamas „Rock“ klubas. Iki rungtynių pabaigos likus žaisti pusantros minutės „Ventspils“, po ilgos pertraukos, išsiveržė į priekį – 64:63. Neilgai trukus „Rock“ susigrąžino iniciatyvą – 68:65. Latvių viltis atgaivino Akselio Vairogo tritaškis – 68:68.

Paskutinės „Rock“ atakos metu A.Pečiukevičius perdavė kamuolį Timo Eichfussui, kuris tritaškiu metimu išplėšė pergalę estams – 68:71.

„Ventspils“: Ronalds Zakis pelnė 13 taškų, po 10 įmetė Lorenzo Williams ir Janis Timma, Sandis Valters pridėjo 9.

Tartu „Rock“: Augustas Pečiukevičius surinko 15 taškų (8 atk. kam.), Urošas Lukovičius įmetė 12, Timo Eichfussas pridėjo 11, Gertas Dorbekas – 10.