2011 07 09

Rusai nepasipriešino, Lietuvos devyniolikmečiai – pasaulio čempionato finale

Latvijoje vykstančiame Pasaulio jaunimo (iki 19 metų) čempionato pusfinalyje Lietuvos rinktinė pelnytai 85:68 (25:11, 28:15, 17:23, 12:18) nugalėjo Rusiją ir žengė į finalą, kuriame susitiks su Serbijos ir Australijos mačo nugalėtojais.
Pasaulio U-19 krepšinio čempionate: Lietuva prieš Rusiją
Pasaulio U-19 krepšinio čempionate: Lietuva prieš Rusiją / 15min.lt nuotr.
Temos: 2 Rusai Krepšinis

Jautį už ragų Lietuvos krepšininkai griebė jau pirmajame kėlinyje. Įspūdingai rungtynes pradėjo Rolandas Jakštas, kuris visus savo 11 taškų surinko per pirmąjį ketvirtį. Dar neįpusėjus rungtynėms lietuvių persvara siekė 31 tašką (50:19). Po didžiosios pertraukos lietuviai sumažino apsukas, leisdami varžovams priartėti iki 12 taškų (74:62), tačiau „perlaužti“ rungtynes rusams jėgų neužteko.

Būtent su Rusijos rinktine Kazio Maksvyčio auklėtiniai žaidė praėjusių metų Europos (iki 18 metų) krepšinio čempionato finale Tąsyk Lietuvos rinktinė rusus nugalėjo rezultatu 90:61.

REZULTATYVIAUSI ŽAIDĖJAI:

Lietuva U-19: Jonas Valančiūnas 21 (13 atk. kam.), Dovydas Redikas 13, Žygimantas Skučas 12, Rolandas Jakštas 11, Vytenis Čižauskas 9, Edgaras Ulanovas 5, Arnas Butkevičius 5, Deividas Pukis 4, Renaldas Simanavičius 2, Tautvydas Sabonis 2, Egidijus Mockevičius 1.

Rusija U-19: Dmitrijus Kulaginas 27, Aleksandras Tichoninas 13, Sergejus Karasiovas ir Vladislavas Truškinas po 9.

RUNGTYNIŲ EIGA:

1 kėlinys

Jaunieji Lietuvos krepšininkai jau pasirodo aikštelėje. Atsistoję žalieji sirgaliai sutinka mūsiškius gausiomis ovacijomis. Lietuva, Lietuva, Lietuuva šaukia ir būgnais apsiginklavę australai, mat jų šalies žaidėjus mače dėl 5-8 vietų palaikė ir lietuviai.

1 kėlinys

Skamba Trys Milijonai, o stovėdami ir dainuodami Lietuvos sirgaliai mėgina užvesti apšilimą darančius mūsų krepšininkus. Bėgioja šiurpuliukai... :) Lieka 12 minučių.

1 kėlinys

Pristatomi Rusijos žaidėjai, o arenoje skamba kurtinantis triukšmas.

1 kėlinys

Eilė ir Lietuvos krepšininkų pristatymui. Iki rungtynių liko kiek daugiau nei šešios minutės.

1 kėlinys

Nuskambėjo abiejų šalių himnų.. Lietuviai traukia paskutinį Lietuvos himno posmelį, mat arenoje grojama tik sutrumpinta mūsų tautinės giesmės versija.

1 kėlinys

Pirmąją sirgalių tribūnos eilę užima Tomo Balaičio-Sėklos palaikymo grupė. Į čempionato pusfinalyje jie tradiciškai atvyko apsiginklavę būgnais.

1 kėlinys

Lietuva rungtynes pradeda tokiu starto penketu: J.Valančiūnas, E.Ulanovas, D.Redikas, R.Jakštas ir V.Čižauskas.

1 kėlinys 1min.

Pirmąjį kamuolį atkovoja lietuviai, tačiau klysta.

Kurtinančiu švilpimu pasitinkami rusai. Lietuviai perima kamuolį.

Jonas iš vidutinio nuotolio meta netaikliai 0:0

1 kėlinys 2min.

Rusų ginklas išauna, trys taškai mūsų krepšyje. Tuo pačiu Vyteniui Čižauskui atsakyti nepavyksta.

Kol kas lietuviai lieka sausi.. Dar vienas šūvis pro šalį, tiesa neįmeta ir rusai.

1 kėlinys 3min.

Lietuviai apsigina, bet ir vėl puola chaotiškai 0:3.

1 kėlinys 4min.

Na pagaliau. Pirmuosius taškus Lietuvai pelno R.Jakštas. Sužaistos daugiau nei trys minutės.

1 kėlinys 5min.

Du taškai. Jų autoriumi vėl tampa R.Jakštas 4:3.

Varžovai persveria rezultatą, lietuviai nepataiko. Pro šalį šauna ir rusai. 4:5.

1 kėlinys 6min.

Dėl lietuvių kalbos egzamino praleidęs ketvirtfinalį, iniciatyvos pusfinalyje imasi R.Jakštas. Jis prideda ir tritaškį, o lietuvių persvarą iki penkių dar užaugina tikslus D.Rediko metimas iš toli 10:5.

1 kėlinys 7min.

Dvigubo varymo taisyklę pažeidžia Rusijos krepšininkai. Puola lietuviai ir vėl puola smeigdami tris taškus į varžovų krepšį. Šįkart pataiko V.Čižauskas. 13:5.

Lietuviai tarsi ant sparnų – perimtas kamuolys ir dėjimas iš viršaus. 15:5.

1 kėlinys 8min.

Skirtumą didina ir sirgalius ant kojų kelia Jonas Valančiūnas. Atkovojęs kamuolį jis deda iš viršaus 17:5.

Matyt, lietuvių spurtas stipriai paveikė lenkus. Tik vieną baudą iš dviejų pataiko Tikhorinas. 19:6.

1 kėlinys 9min.

Skirtumą iki dešimties sumažina Kulaginas – jis įmeta du taškusir realizuoja baudos metimą, o lietuviai puolime neklysta 21:9.

1 kėlinys 10min.

V.Čižauskas dar du taškai. Nors ir apsigina mūsiiškiai, E.Ulanovas sužingsniuoja. 23:9.

Paskutinius taškus Lietuvos rinktinei pirmajame kėlinyje pelno Jonas Valančiūnas. Rusai atsako tuo pačiu. Po pirmojo ketvirčio plius keturiolika 25:11.

2 kėlinys 1min.

Pirmajame kėlinyje lietuviams daugiausiai, 11 taškų surinko R.Jakštas.

R.Jakštas jau sužaidė rezultatyviausias rungtynes per šį čempionatą... :)

Antrasis kėlinys prasideda A.Butkevičiaus prasiveržimu, kuris vainikuojamas dviem taškais ir taikliu baudos metimu.

2 kėlinys 2min.

Du taškus, sunkius du taškus pelno rusai... Kol kas lietuvių gynybai būtų sunku rasti priekaištų. 28:13.

Perimtas kamuolys.

2 kėlinys 3min.

Jonas karaliauja po savo ir varžovų krepšiu. Dar du jo taškai. Ir bauda taikli. 33:13.

Rusai meta taikliai iš tolimosios distancijos, D.Pūkis bando tą patį. Netaikliai, tačiau kamuolį sugriebia Jonas Valančiūnas. Jis vėl stoja mesti baudų.

Ir pataiko: 35:16.

Ką išdarinėja Jonas... Reikia matyti savo akimis, atkovoja kamuolį ir tarp keturių lenkų krauna iš viršaus...

2 kėlinys 4min.

Rusai bando vaduotis taikliais tritaškiais, tačiau puolime lietuviai beveik neklysta ir atakas užbaigia įspūdingais metimais. 41:19.

2 kėlinys 5min.

Blokuoja metimą lietuviai, o Jonas dar papokštauja persivaro kamuolį per nugarą. Perdavimas Ž.Skučui ir.... Dar trys taškai. 44:19.

2 kėlinys 6min.

Atkovotas kamuolys Jono rankose. Rusai akivaizdžiai sutrikę ir praranda kamuolį lygioje vietoje.

2 kėlinys 7min.

Rusai, nebežino ko griebtis ir praranda vieną kamuolį po kito. 48:19

Ir vėl praranda...

O ką puolime veikia Jonas? O gi vėl užbaigia ataką dėjimu :) 50:21.

O taip jau negerai, susiėmęs už kojos guli Simanavičius...

Jis išnešamas ir palydimas plojimais.

2 kėlinys 8min.

Ko jau ko, bet šiame mače reikėtų išvengti traumų. Kol kas panašu, kad Simanavičiaus sužeidimas rimtas.

2 kėlinys 9min.

O aikštelėje ir toliau niekas negali sustabdyti Valančiūno. Du taškai, o jo sąskaitoje jau 15-ka. 52:24.

2 kėlinys 10min.

Lieka paskutinė minutė, gindamasis prasižengia V.Čižauskas, tačiau sirgaliai su tuo nesutinka.

Pirmasis Sabonio bandymas pataikyti. Labai jau netaiklus metimas iš toli 53:24.

Baigiasi du kėliniai: plius 27. Pertrauka.

3 kėlinys 1min.

Trečiasis kėlinys prasideda žaidėjų apsižodžiavimu. Jonas išprovokuoja pražangą, o supykęs meta taikliai iš po krepšio. 55:26.

3 kėlinys 2min.

Edagaras Ulanovas – taiklus metimas iš vidutinio nuotolio, o gynyba vėl veikia be priekaištų.

Jonas priverčia priešininką prasižengti ir stoja mesti baudų.

Abi baudos tiklsios ir pranašumas perkopia 30 taškų ribą. 59:28.

3 kėlinys 3min.

Ir persvara tik auga. Po taiklaus D.Rediko metimo – 61:28.

3 kėlinys 4min.

D.Kulaginas jau pelnė daugiau nei pusę savo komandos taškų – 17. Po jo tritaškio 61:33.

Ir dar du Kulagino taškai.. Skirtumas kiek aptirpsta 61:35.

Lietuviai kiek atsipalaiduoja ir savo atakas rezga nesėkmingai. Rezultatas lieka nepakitęs 61:35.

Rusai atkarpą laimi 9:0. 61:37.

Pastarąsias minutes komandos taškus pelno nuo baudų metimo linijos: 63:38

3 kėlinys 7min.

Kol ant atsarginių žaidėjų suolelio sėdi Jonas Valančiūnas, rusai mažina atsilikimą (64:40). Beje, tik keturi žaidėjai Rusijai pelnė taškus, iš 40-ties net 27-is – D.Kulaginas.

3 kėlinys 8min.

Lieka plius devyniolika... Rusai imasi iniciatyvos, o lietuvių puolimas kol kas buksuoja... 64:45.

Jonas Valančiūnas ataką užbaigia dėjimu, tačiau rusai apsukų nemažina 68:50.

3 kėlinys 10min.

Ž.Skučas – pražanga puolime. Lieka 47 sekundės. Plius dvidešimt.

70:50. Tokie skaičiai dega švieslentėje po trijų kėlinių. Paskutinę ataką iš kairiojo krašto bandė pataikyti V.Zaryazhko, bet metimas buvo netaiklus. Lieka lemiamas ketvirtasis ketvirtis.

4 kėlinys 1min.

Girdėjome, kad bilietai į finalą jau dabar yra masiškai šluojami...

Jonas Valančiūnas ir Tautvydas Sabonis – 72:50.

4 kėlinys 2min.

Rusai iš eilės pelno du lengvus taškus ir mažina lietuvių atotrūkį iki aštuoniolikos. 72:54.

4 kėlinys 3min.

Rusai pataiko iš toli – 72:57. bet lietuviai toliau nuotaikingai traukia dainas ir neabejoja savo didvyrių sėkme.

4 kėlinys 4min.

Po minutės pertraukėlės taškus nuo baudų metimo linijos bandys pataikyti T.Sabonis. Tiesa, teisėjas apsigalvoja ir tiesiog atiduoda kamuolį lietuviams.

Ech. D.Pukis pataiko iš toli, bet užmina šoninę liniją.

4 kėlinys 5min.

Lietuviai jau nuo trečiojo kėlnio įstringa nerezultatyviame puolime.. 72:57.

Kai neina, tai neina... Prarastas kamuolys. Lieka penkios minutės, kamuolys pas rusus.

4 kėlinys 6min.

Jonas Valančiūnas skėsčioja rankomis. Jis užsidirba jau ketvirtąją asmeninę pražangą. Rusai pelno dar du taškus – 72:59.

Penkiolikos taškų persvarą grąžina Redikas. Jis taikliai meta baudas 74:59.

4 kėlinys 7min.

Lieka tik dvylika taškų, nes tritaškį pataiko rusai. 74:62.

Pukis atakuoja iš toli. Taikliai! 79:62.

4 kėlinys 8min.

Ir nors gynyboje vėl praleidome du taškus, Ž.Skučas puolime pelno du taškus su pražanga. 82:64

4 kėlinys 9min.

Lieka paskutinė minutėje kelyje link finalo. 82:64.

4 kėlinys 10min.

Lietuviai triumfuoja! Mes ir vėl finale, mes ir vėl kovosime dėl aukso. Galutinis rungtynių rezultatas 85:66