2011 01 11

„Sakalai“ eliminavo „Juventus“ klubą iš LKF taurės turnyro

Dramatiškai vykusiose Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) taurės turnyro II etapo atsakomosiose rungtynėse Utenos „Juventus“ klubas savo aikštelėje 76:74 (13:16, 27:20, 16:16, 20:22) palaužė Vilniaus „Sakalų“ klubą, tačiau pasitraukė iš turnyro, nes pirmąsias rungtynes Šakiuose buvo pralaimėjęs trijų taškų skirtumu – 77:80.
Utenos gerbėjai
Utenos krepšinio gerbėjai / Alfredo Pliadžio nuotr.

III etape vilniečiai susitiks su Klaipėdos „Neptūno“ komanda.

Mačą su „Sakalais“ uteniškiai pradėjo labai nerezultatyviai. Po gausybės klaidų bei netikslių metimų įpusėjus kėliniui „Juventus“ klubo sąskaitoje buvo vos 3 taškai, o tuo pasinaudoję vilniečiai suskubo nutolti į priekį –14:3. Aikštės šeimininkų puolimą atgaivino Aurimas Kieža bei nuo atsarginių žaidėjų suolelio pakilę krepšininkai.

Po spurto 9:2 „Juventus“ krepšininkai beveik pasivijo varžovus ir sužaidus dešimt minučių turėjo vos trijų taškų deficitą – 13:16.

Antrąjį kėlinį jau Utenos komanda pradėjo gerokai sėkmingiau ir Vaido Čepukaičio, Mariaus Pociukonio bei Žydrūno Urbono tikslių atakų dėka atitrūko – 25:18. Nors visą likusį kėlinio laiką pirmavo Roberto Giedraičio auklėtiniai, apčiuopiamos persvaros uteniškiams taip ir nepavyko įgyti. Po dviejų iš eilės M.Pociukonio tritaškių „Juventus“ persvara buvo pasiekusi šešis taškus (40:34), tačiau kėlinio pabaigoje varžovai vėl priartėjo – 40:36.

Po didžiosios pertraukos aikštelėje ir toliau virė atkakli kova. Po keturių iš eilės V.Čepukaičio taškų įpusėjus trečiajam kėliniui „Juventus“ klubo persvara pasiekė septynis taškus (48:41), tačiau Žydrūno Stankaus ir Manto Kadzevičiaus tikslios atakos vėl išlygino bendrą abiejų mačų rezultatą – 53:50. Iki kėlinio pabaigos Utenos klubui pavyko tik minimaliai padidinti persvarą, todėl prieš lemiamą ketvirtį „Juventus“ buvo priekyje – 56:52.

Viskas šiose rungtynėse ir šiose serijoje sprendėsi paskutiniame ketvirtyje. Po keturių iš eilės Ž.Urbono taškų sužaidus keturias minutes „Juventus“ pranašumas padidėjo iki šešių taškų (64:58), tačiau keturis taškus iš eilės pelnė Ž.Stankus, baudos metimą pridėjo R.Matulis ir „Sakalų“ deficitas sumažėjo iki minimumo – 63:66. Negana to, likus žaisti tris minutes Mantas Kadzevičius po labai ilgos pertraukos persvėrė rezultatą vilniečių naudai – 69:68. Dramatiškai vyko paskutinės mačo sekundės. Likus žaisti 24 sekundes prie baudos metimų linijos stojęs Ž.Urbonas padidino aikštės šeimininkų pranašumą iki penkių taškų (86:81), tačiau Virginijus Sirvydis likus žaisti 1,5 sekundės pataikė fantastišką tritaškį nuo lentos, kuris lėmė vilniečių bilietą į kitą etapą – 76:74.

„Juventus“ komandai 19 taškų surinko Vaidas Čepukaitis (10 atk. kam., 7 išprov., praž., 31 naud. bal.), 15 – Žydrūnas Urbonas, 11 – Marius Pociukonis (tritaškiai 3/3), 10 – Aurimas Kieža (11 atk. kam.), 8 – Marius Prekevičius, po 4 – Jonas Elvikis ir Gintautas Matulis, 3 – Aurimas Adomaitis, 2 – Gediminas Maceina.

Vilniečių gretose pasižymėjo 18 taškų surinkęs Žydrūnas Stankus bei po 13 pridėję Virginijus Sirvydis bei Rolandas Matulis.