2012 04 06

Šarūnas Jasikevičius ir „Panathinaikos“ po pergalės vieno taško skirtumu – Eurolygos finalo ketverte

Paskutiniuoju šio sezono Eurolygos finalo ketverto dalyviu tapo Šarūno Jasikevičiaus atstovaujamas Atėnų „Panathinaikos“ klubas, kuris lemiamose ketvirtfinalio rungtynėse namuose stebint 19 tūkstančių žiūrovų po neįtikėtinai dramatiškos pabaigos 86:85 (18:20, 23:12, 21:21, 24:32) palaužė Tel Avivo „Maccabi“ komandą ir laimėjo seriją rezultatu 3:2.
Šarūnas Jasikevičius
Šarūnas Jasikevičius / AP/Scanpix

Vos prasidėjus trečiajam kėliniui Stratos Perperoglou dvitaškiu pirmą kartą padidino „Panathinaikos“ pranašumą iki dviženklio (43:32), tačiau Izraelio čempionai atsakė atkarpa 14:3 ir po dviejų Yogevo Ohayono tritaškių bei Richardo Hendrixo metimo iš po krepšio rezultatas tapo lygus – 46:46.

Visgi Š.Jasikevičiaus vedini Atėnų krepšininkai netruko atsitiesti, spurtavo 10:0 bei vėl susigrąžino dviženklį pranašumą – 56:46. Likus žaisti pusę minutės „Maccabi“ komandai pavyko sumažinti atsilikimą iki dviejų taškų (79:81), tačiau Keithas Langfordas prametė iš po krepšio, o Dimitris Diamantidis baudų metimais padidino Graikijos čempionų persvarą iki keturių taškų – 83:79.

Sudėti ginklų nelinkę svečiai po Davido Blu dvitaškio su pražanga sumažino atsilikimą iki minimumo (82:83), bet D.Diamantidis nuo baudų metimo linijos ir vėl pataikė abu kartus – 85:82. Po Davido Blatto paprašytos minutės pertraukėlės S.Perperoglou neleistinai sustabdė iš toli metusį Guy'ų Pninį ir pastarasis baudų metimais išlygino rezultatą – 85:85.

„Panathinaikos“ gelbėtoju tapo D.Diamantidis. Pastarasis likus žaisti 5 sekundes išprovokavo varžovo pražangą, pataikė vieną baudos metimą, o paskutinė „Maccabi“ ataka įstrigo aikštės viduryje.

18 minučių aikštelėje praleidęs Š.Jasikevičius pelnė 13 (dvitaškiai 4/5, tritaškiai 1/1, baudos 2/2) taškų, atkovojo 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, 2 kartus suklydo, išprovokavo 2 varžovų pražangas bei 2 sykius pažeidė taisykles. Lietuvio sąskaitoje – 16 naudingumo balų.

„Panathinaikos“: D.Diamantidis 25 (baudos 15/18, 12 išprov. praž.), Š.Jasikevičius 13, S.Perperoglou 9, I.Vougioukas ir M.Batiste – po 8.

„Maccabi“: D.Blu 14, K.Langfordas 11, Y.Ohayonas ir T.Buršteinas – po 10, D.Smithas 9, R.Hendrixas ir S.Schortsanitis – po 8.

Turnyro pusfinalyje „Panathinaikos“ susitiks su Jono Kazlausko treniruojama Maskvos CSKA ekipa.