2013 04 11

Šarūno Jasikevičiaus netaiklus lemiamas metimas Eurolygos ketvirtfinalyje kainavo pergalę „Barcelona“ ekipai – „Panathinaikos“ triumfavo 66:65

Ispanijos čempionai „Barcelona“ krepšininkai tik penkiasdešimčia procentų išnaudojo namų sienas kovodami pirmuose dviejuose Eurolygos ketvirtfinalio mačuose. Barselonos miesto komanda, kuriai atstovauja Šarūnas Jasikevičius, antrame Eurolygos ketvirtfinalio serijos mače nusileido graikų Atėnų „Panathinaikos“ klubui, kurio aprangą vilki Jonas Mačiulis. Ketvirtadienį „Barcelona“ po dramatiškos kovos ir dvikovos baigtį galėjusio nulemti netaiklaus Š.Jasikevičiaus metimo nusileido graikams 65:66 (11:16, 21:11, 18:21, 15:18 ) ir serijoje iki trijų pergalių rezultatas tapo 1:1.
Šarūnas Jasikevičius
Šarūnas Jasikevičius / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Taip pat dramatiškai susiklosčiusioje pirmoje akistatoje Katalonijos komanda tik po pratęsimo 72:70 palaužė Graikijos ekipą.

Ketvirtadienio rungtynių pradžioje „Panathinaikos“ sugebėjo atitrūkti 10:5, tačiau katalonai po dviejų tritaškių persvėrė rezultatą 11:10. Antroje šio ketvirčio pusėje aikštės šeimininkai pateko į gilią duobę – per likusias 5 minutes jie nepelnė nė taško, tuo tarpu „Panathinaikos“ puolime atrodė geriau ir sužaidus pirmąsias 10 minučių pirmavo 16:11.

Tačiau jau antrame kėlinyje viskas apsivertė aukštyn kojomis – „Barcelona“ ne tik pasivijo oponentus, bet 8 min. persvėrė rezultatą bei pabėgo trijų taškų skirtumu 28:25, o po 20 minučių kovos pirmavo 32:27.

Trečiojo kėlinio pradžioje „Barcelona“ svečius pasiuntė į nokdauną – trijų minučių atkarpą laimėjo 8:0 ir pirmavo 40:27. Graikai puolė vytis pabėgusių katalonų ir tai jiems pasisekė padaryti 8 min. – rezultatas tapo 45:45.

Nors šeimininkai po to „šovė“ į priekį 5:0, nerimstantys graikai ir dar kartą sumažino skirtumą iki vieno dvitaškio metimo – 50:48.

Ketvirto kėlinio pradžioje savo sąlygas pradėjo diktuoti graikai – nors „Barcelona“ pirmavo 54:48, „Panathinaikos“ sugebėjo pakeisti dvikovos eigą ir 5 min. jau buvo priekyje  60:58.

Vis dėlto, „Barcelona“ sugebėjo atsitiesti – likus žaisti 1 min. 49 sek. katalonai jau turėjo 4 taškų persvarą – 64:60. Padėtį pabandė gelbėti J.Mačiulis, kuris įmetė tritaškį ir sumažino šeimininkų atotrūkį iki 63:64.

Likus kovoti 40 sek. daug emocijų sukėlė paskutinėmis atakos sekundėmis „Barcelona“ žaidėjo C.Wallace'o pelnytas dvitaškis – graikai protestavo, jog jis buvo pataikytas pasibaigus laikui. Nors teisėjai pradžioje įskaitė taškus, po pakartojimo peržiūros televizoriaus ekrane jie nutarė, jog graikai teisūs.

Mačo kulminacija buvo itin intriguojanti: baigiantis kėliniui šeimininkai pataikė tik vieną baudą, o likus kovoti 8 sek. tritaškį įsmeigė Dimitris Diamantidis ir išvedė ekipą į priekį 66:65.

Lemiamą metimą po minutės pertraukėlės nutarė mesti katalonų ekipos lyderis  J.C.Navarro, jo metimą blokavo, bet kamuolys atiteko šeimininkams. Likus kovoti 1,7 sek. kamuolį iš užribio gavo Š.Jasikevičius, tačiau jo tritaškis metimas buvo netaiklus. Tad graikai laimėjo 66:65.

Š.Jasikevičius ketvirtadienį ispanų ekipai per 18 min. pelnė 2 taškus. Jis atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei po kartą suklydo ir prasižengė. Be to įžaidėjas iš Lietuvos prametė dvitaškį bei visus 3 tritaškius, tačiau realizavo abu baudų metimus.

J. Mačiulis į aikštės šeimininkų krepšį įmetė 5 taškus, atkovojo 6 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, sykį suklydo bei prasižengė 3 kartus. Per 25 žaidimo minutes (25:16) puolėjas iš Lietuvos pataikė 1 tritaškį iš 4 bei 1 dvitaškį metimą iš 3.

Pirmoje akistatoje Š.Jasikevičius buvo vienas geriausių nugalėtojų gretose – pelnė 11 taškų, atkovojo 3 kamuolius bei atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Tuo tarpu J.Mačiulis atrodė kukliau – įmetė 6 taškus, atkovojo 5 bei perėmė 2 kamuolius ir atliko rezultatyvų perdavimą.

„Barcelona“ ekipai daugiausia taškų pelnė: J.C.Navarro 20, A.Abrinesas 10, E.Lorbekas 7, V.Sada ir A.Tomičius po 6, M.Huertas 5.

„Panathinaikos“: J.Gistas 14, M.Bramosas 13, D.Diamantidis 10, S.Lasme 9, R.L.Ukičius 8.

Trečiasis šios poros ketvirtfinalio mačas įvyks balandžio 16 dieną Atėnuose.